افزونه Yoast SEO

افزونه سئوی وردپرس با Yoast SEO

یکی از راه‌کار های مناسب برای بهینه‌ سازی محتوای وبسایت در وردپرس استفاده از افزونه Yoast SEO می باشد که محبوبیت زیادی پیدا کرده است و بهینه سازی محتوا را انجام می دهد.سئوی وردپرس دارای بخش‌ های گسترده‌ای است که برای همگان قابل درک نمی باشد اما در هر جهتی باید تلاش کرد تا محتوای وبسایت را به گونه‌ای مناسب برای موتور های جستجو بهینه کنیم تا بتوانیم جایگاه وبسایت خود را بهبود بخشیم.

سئوی وردپرس:

افزونه Yoast SEO مورد مناسبی برای ارزیابی عناصر داخلی سئو است. این افزونه مواردی که از لحاظ موتور های جستجو حائز اهمیت هستند را بررسی کرده و پیشنهاد هایی را در جهت بهبود آن ‌ها ارائه می‌دهد. از جمله ویژگی های بسیار خوب Yoast SEO این است که هم زمان با تهیه محتوا آن را بررسی می‌کند و در انتهای مقاله بخشی برای بهبود ارائه می‌دهد که نسبت به تغییرات محتوا واکنش نشان می دهد و کاملاً پویا است.

افزونه Yoast SEO یکی از افزونه‌ های اصلی در حوزه سئوی وردپرس است که فعالیت خود را از سال ۲۰۰۸ میلادی آغاز کرده و به روز رسانی ‌های مداوم، آن را محبوب تر کرده است. به‌ طوری که هم ‌اکنون بیش از ۵ میلیون به صورت فعال آن را نصب کرده اند و امتیاز ۴٫۹ از ۵  را به خود اختصاص داده است. این افزونه قوانینی را در توابع خود جای داده است که در نتیجه نهایی موردپسند ربات ‌های گوگل و کاربران قرار می گیرد.

امکانات افزونه Yoast SEO:

  • مدیریت سایت مپ
  • به روز رسانی‌ های مداوم
  • توابع قدرتمند
  • پشتیبانی قوی
  • حاوی نکات مورد نظر موتور های جستجو برای سئوی محتوا
  • کنترل آدرس‌ ها برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری
  • امکان کنترل متاتگ‌ ها

نصب و راه‌اندازی:

برای شروع کار افزونه Yoast SEO را دانلود کنید و به پنل مدیریتی وردپرس مراجعه کرده و به قسمت افزونه ‌ها و در زیر منوی افزودن رجوع کنید. سپس اقدام به نصب و فعال‌سازی افزونه کنید. پس از فعال‌ سازی آن منوی جدیدی تحت عنوان سئو به پنل مدیریتی وردپرس شما اضافه خواهد شد.

نصب و راه اندازی افزونه Yoast SEO

منوی سئوی وردپرس شامل شش زیر منو زیر می باشد:

عمومی:

شامل بخش ‌های تنظیمات عمومی و مشاهده اطلاعیه‌ها است.

ظاهر جستجو:

شامل تنظیمات نحوه نمایش محتوا است.

میز فرمان جستجو:

بخشی برای وارد کردن کد تاییدیه گوگل است. (چنان چه این بخش برایتان فعال نشد مشکلی در روند کاری شما ایجاد نخواهد کرد.)

اجتماعی:

بخشی برای کنترل و مدیریت شبکه ‌های اجتماعی است.

ابزارها:

شامل ابزار هایی برای درون ‌ریزی و برون‌ بری اطلاعات سئوی وردپرس و تنظیمات فایل‌های اصلی است.

فعال‌سازی نسخه پرمیوم:

برای مشاهده ویژگی‌ های نسخه پرمیوم و ارتقا آن می توان از این بخش  کمک گرفت. تنظیمات را از زیر منوی اول شروع می‌کنیم.

زیر منوی اول افزونه Yoast SEO: عمومی

تنظیمات را باید از زیر منوی عمومی شروع کنیم. این بخش شامل سه سربرگ است.

  1. پیشخوان
  2. امکانات
  3. ابزارهای وبمستر

پیشخوان:

از طریق اولین سربرگ که پیشخوان نام دارد می‌توانید کلیه اطلاعات و اعلان ‌های مربوط به افزونه را مشاهده کنید.

پیشخوان عمومی افزونه Yoast SEO

امکانات:

با مراجعه به سربرگ امکانات می‌ توانید کلیه بخش‌ ها را در حالت فعال یا غیرفعال قرار دهید. در این بخش امکان فعال‌سازی تجزیه و تحلیل خوانایی مطالب، نقشه‌های XML سایت، نوار منوی مدیریت و… وجود دارد. با توجه به نیاز های خودتان،می توانید بخش‌ های دلخواه را فعال کنید. ولی به‌طور پیش‌فرض کلیه موارد در حالت فعال قرار گرفته اند.

امکانات افزونه Yoast SEO

ابزار های وبمستر:

قسمت ابزار های وبمستر شامل سه فیلد است که می‌توانید کد های تاییدیه‌ مربوط به بینگ، گوگل و یاندکس را در این سه فیلد وارد کنید. برای دریافت هر کد می‌توانید بر روی لینک مقابل فیلد کلیک کنید. این بخش برای ایجاد اتصالات و استفاده از انواع ابزار های وبمستران مفید است. در پایان تنظیمات بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

ابزارهای وبمستر افزونه Yoast SEO

زیر منوی دوم افزونه Yoast SEO: ظاهر جستجو

با کلیک بر روی زیر منوی ظاهر جستجو به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد. این بخش تنظیمات نسبتاً مهمی را شامل خواهذ شد که حتماً باید پیکربندی شوند. ابتدا سربرگ عمومی را بررسی می‌کنیم.

ظاهر جست وجو افزونه Yoast SEO

عمومی:

این سربرگ برای پیکربندی تنظیمات کلی افزونه Yoast SEOاستفاده می شود که هنگام جستجو به بازدیدکنندگان نمایش داده می شود. دقت کنید این تنظیمات بسیار مهم هستند.

ظاهر جستجو افزونه Yoast SEO

جداکننده‌ عنوان:

در انتهای عنوان سئوی مطالب، نام وبسایت درج می‌شود در این بخش می‌توانید مشخص کنید که فاصل نام وبسایت و عنوان سئو چه کاراکتری باشد که به‌صورت پیش‌ فرض کاراکتر خط تیره انتخاب شده است.

صفحه خانه:

در این بخش می‌توانید برای صفحه اصلی خود عنوان و توضیحات مورد نظر را انتخاب و سپس وارد کنید.

گراف دانش:

از کشوی مقابل این بخش می‌توانید مشخص کنید که صاحب وبسایت یک شخص حقیقی است یا حقوقی. در صورتی که وبسایت شخصی است گزینه شخص را انتخاب کرده و در فیلد بعدی نام خود را وارد کنید. در صورتی که وبسایت متعلق به سازمان یا شرکت است گزینه شرکت را انتخاب کنید و در فیلد های بعدی نام شرکت را وارد کرده و تصویری را به‌عنوان نماد شرکت بارگذاری کنید.

انواع محتوا:

سربرگ انواع محتوا شامل تنظیمات مرتبط با فعال‌ سازی درج تاریخ نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس، فعال‌سازی نمایش فیلد توضیحات متا برای برگه‌ها و نوشته‌ها، فعال‌سازی امکان نمایش برگه‌ها و نوشته‌ها در موتورهای جستجو می باشد.

سربرگ‌های طبقه‌بندی‌ها و بایگانی‌ها نیز به همین روالی که گفته شد پیکربندی می‌شوند.

انواع محتوا افزونه Yoast SEO

زیر منوی سوم: میز فرمان جستجو

پس از تنظیمات، نوبت به برقراری اتصالات می‌ رسد. برای این منظور به زیر منوی میز فرمان جستجو  باید رجوع کنید و با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. تنظیم این بخش باعث می‌شود که نظارت بیش‌تری را بر روی وبسایت خود داشته باشید. در این صفحه بر روی دکمه دریافت کد تصدیق گوگل کلیک کنید.

پس از آن صفحه‌ای باز می شود که می‌توانید جیمیل مورد نظر خود را برای برقراری اتصال انتخاب کنید و درنهایت کدی برای برقراری اتصال بین افزونه سئوی وردپرس و جیمیل انتخاب شده نمایش داده می‌شود. کد را کپی کرده و در فیلد افزونه درج و بر روی دکمه تصدیق کلیک کنید.

زیر منوی چهارم افزونه Yoast SEO: اجتماعی

این صفحه مربوط به آدرس همه شبکه‌ های اجتماعی است. می‌ توانید آدرس حساب‌ های شبکه های اجتماعی خود را برای برقراری ارتباط با وردپرس وارد کنید. این بخش تأثیر به سزایی در کسب امتیاز برای سئوی وردپرس خواهد داشت.

زیر منوی ابزار ها در افزونه Yoast SEO :

ابزارها افزونه Yoast SEO

زیر منوی ابزارها شامل سه قسمت به صورت زیر می باشند:

درون‌ریزی و برون بری اطلاعات:

به کمک این بخش می‌توانید تنظیماتی که در سایر افزونه‌های سئو مانند HeadSpace2، All in One SEO و… اعمال کرده‌اید را درون‌ریزی کرده و یا این که تنظیمات جاری خود را برون‌بری کرده و بر روی وبسایتی دیگر پیاده سازی کنید.

ویرایشگر فایل:

با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید محتوای فایل robots.txt را مشاهده و یا ویرایش کنید. همچنین در زیر این کادر امکان مشاهده و ویرایش فایل مخفی htaccess. را نیز خواهید داشت.

ویرایشگر گروهی:

در این بخش لیستی از تمامی برگه‌ ها و نوشته‌ های خود را مشاهده می‌کنید که عنوان سئوی فعلی را در مقابل هر کدام نمایش داده است و امکان تغییر آن را خواهید داشت که برای تسریع در روند تغییرات عنوان‌ها در نظر گرفته شده است.

تنظیمات سئو در نوشته‌ها و برگه‌ها:

تمامی تنظیمات پیکربندی مطابق با توضیحات فوق بود که تنها یک‌بار باید آن‌ها را اعمال کنید و در گام‌ های بعدی پس از ایجاد هر نوع محتوایی می‌توانید به انتهای محتوا و باکس سئو رجوع کرده و آن را بهینه کنید.

بهینه سازی سئو نوشته ها افزونه Yoast SEO

ویرایش اسنیپت در افزونه Yoast SEO :

عنوان سئو:

عنوانی که برای مطلب شما در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود.

نامک:

کلمه‌ای است که در انتهای آدرس نوشته شما در مرورگر نمایش داده می‌شود.

توضیحات متا:

این توضیحات همان بخشی است که در پایین عنوان سئو در موتورهای جستجو به افراد نمایش داده می‌شود.

کلیدواژه کانونی:

همان کلمه کلیدی می باشد که براساس آن محتوای خود را ایجاد کرده و در متن بارها آن را تکرار می کنید.

Keyword synonyms:

این قسمت به تازگی اضافه شده و می‌توانید مترادف کلمه کلیدی خود را در این بخش وارد کرده و با کاما آن را جدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]