طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو به معنای واکنش گرا یا پاسخ گرا بودن وب سایت می باشد. بدین معنا می باشد که طراحی وب سایت به گونه ای باشد که در تمامی گجت ها مانند لپ تاپ، گوشی موبایل، تبلت ها و غیره… بتواند وب سایت را به درستی نمایش بدهد و اجزای سایت با تغییر سایز صفحه نمایش به هم نریزد و نسبت به طول و عرض صفحه نمایش واکنش گرا باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو

اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو بر سئو سایت:

امروزه بیشتر کاربران اینترنتی با گوشی های موبایل خود به وب گردی می پردازند. استفاده از موبایل برای آن ها راحت و سریعتر می باشد. پس باید وب سایت های موجود برای انواع گجت ها مناسب باشد و ظاهر سایت را به گونه ای نمایش دهد که متناسب با هر کدام از انواع گجت ها باشد. اگر یک وب سایت ریسپانسیو نباشد، کاربری که وارد سایت می شود پس از مشاهده به هم ریخته بودن سایت سریعا سایت را ترک کرده و دیگر وارد آن سایت نمی شود که این کار تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد.

ولی اگر طراحی وب سایت ریسپانسیو باشد و بدون هیچ مشکلی در گجت های مختلف مانند: گوشی های موبایل و یا تبلت ها صفحات سایت را نمایش دهد کاربران به راحتی کار های خود را در وب سایت ها انجام می دهند و از سایت خارج نمی شوند. بنابراین گوگل امتیاز مثبتی برای سایت در نظر می گیرد که این موضوع تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت می گذارد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید:  طراحی وب سایت تک صفحه ای

چگونه متوجه شویم که یک وب سایت ریسپانسیو است یا خیر؟

وب سایتی که بدون نیاز به zoom in و zoom out کردن بتواند مطالب وب سایت را به درستی نشان بدهد ریپانسیو است. با کوچک و بزرگ کردن مرورگر ایینترنتی خود بر روی یک وب سایت می توانید مشاهده کنید که اجزای سایت به هم ریخته می شود یا خیر و از این طرق متوجه ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن وب سایت شوید.

ریسپانسیو بودن وب سایت یکی از پارامتر های اصلی سئو سایت می باشد که هر وب سایت برای سئو و بهینه شدن باید این پارامتر را داشته باشد و وب سایت خود را ریسپانسیو کند. پس اگر هنوز وب سایت خود را ریسپانسیو نکرده اید هر چه سریع تر برای این کار اقدام نمایید تا در سئو سایت خود پیشرفت کنید.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]