CTR چیست و بر سئو چه تاثیری دارد؟

CTR چیست و بر سئو چه تاثیری دارد؟

تاثیر گذاری CTR بر سئو سایت:

CTR مخفف عبارت Click Through Rate به معنای نرخ کلیک نسبت به رتبه است. CTR عددی نسبت به تعداد کلیک کاربران به تعداد دفعات نمایش آدرس سایت در نتایج موتور های جستجو است که به دست می آید. هر چه مقدار یک CTR بیشتر باشد بدین معنی است که آن سایت برای کاربران مطلوب تر می باشد و کیفیت بالای محتوای آن صفحه است که نیاز کاربر را برطرف می کند. هر چه CTR بیشتر باشد، احتمالا نتیجه مناسب تری باید داشته باشد.
رتبه ۱ در نتایج جستجو CTR بالاتری (یعنی نرخ کلیک بالاتری دارد) نسبت به رتبه ۱۰ در نتایج جستجو دارد. چرا که نرخ کلیک در نتایج جستجو در موقعیت های مختلف متفاوت خواهد بود.

تاثیرگذاری CTR بر سئو سایت

تاثیرگذاری CTR بر سئو سایت

چگونه می توان نرخ کلیک سایت را افزایش داد؟

راه های مختلفی برای افزایش CTR وجود دارد که می توان از هر کدام از آن ها به عنوان یکی از راه های موفقیت در سئو سایت نگاه کرد. تمامی مواردی را که ذکر خواهیم کرد، به طور جداگانه در یک مقاله توضیح داده شده اند و به شما در سئو سایت و افزایش نرخ کلیک سایت کمک خواهد کرد. ولی در این جا نیز توضیح مختصری ارائه خواهیم کرد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: آمار صفحات AMP در طول یک سال به صورت اینفوگرافیک چگونه است؟!

راه های افزایش نرخ کلیک سایت به شرح زیر می باشد:

۱- استفاده از توضیحات مناسب برای صفحات سایت (meta description):

توضیحات مناسب و مفید برای هر یک از صفحات شما به افزایش نرخ کلیک سایت یا همان CTR کمک خواهد کرد.

۲- انتخاب عنوان مناسب، جذاب و تاثیر گذار (title):

اگر عنوان یک مطلب و یا مقاله جذاب و تاثیر گذار نباشد، نمی تواند کاربر را در نتایج جستجو جذب سایت نماید و در نرخ کلیک سایت و سئو سایت تاثیر گذار باشد.

۳- ارائه محتوای با کیفیت در سایت:

اکر محتوای یک وب سایت با کیفیت باشد می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب کاربر داشته باشد. اگر کاربر با محتوای با کیفیت یک وب سایت رو به رو شود، اسم سایت را به ذهن خود خواهد سپرد و جذب سایت می گردد که در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی دارد.

با رعایت نکات بالا می توانید به بهبود نرخ کلیک سایت یعنی CTR کمک بسیاری نمایید. همچنین زمانی که نرخ کلیک یک سایت بالا برود و کلیک بالایی در نتایج جستجو داشته باشد، به طور حتم بر سئو سایت تاثیر بسیار بالایی خواهد گذاشت. پس شما سعی نمایید نرخ کلیک سایت خود را بالا ببرید تا در سئو پیشرفت نمایید و به اهداف بازاریابی خود برسید.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]