AMP چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

AMP چیست و چه تاثیری در سئو دارد؟

تاثیر AMP بر روی سئو سایت

گوگل در اوایل سال ۲۰۱۶ ابزاری به نام AMP را منتشر کرده است که در ادامه در مورد این ابزار توضیحات کامل تری ارائه خواهیم کرد. این ابزار را گوگل برای راحتی استفاده کاربران از صفحات وب ارائه کرده است. چون که در دوره امروزه اکثر مردم برای وب گردی از گوشی های تلفن همراه خود استفاده می کنند و این آمار روزانه رو به افزایش است. گوگل می خواهد که مدیران وب سایت ها از این ابزار برای بهبود سرعت صفحات وب سایت های خود استفاده کنند تا کاربران به راحتی بتوانند محتوای صفحات وب سایت ها را بدون هیچ معطلی مشاهده کنند.

AMP چیست؟

تاثیر AMP بر روی سئو سایت

تاثیر AMP بر روی سئو سایت

AMP مخفف عبارت Accelerated Mobile Page به معنای شتاب دهنده صفحات تلفن همراه می باشد. یعنی این ابزار سرعت بارگذاری صفحات وب سایت در موبایل و گوشی های هوشمند را افزایش می دهد. همچنین پروژه آن توسط گوگل و توییتر انجام شده است و یک فریم ورک جدید و متن باز است. برنامه نویسان با استفاده از این ابزار می توانند صفحات HTML با حجم بسیار پایین ایجاد کنند. با انجام این کار صفحات تولید شده به سرعت در گوشی های موبایل بارگذاری می شوند و کاربران را از سرعت وب سایت راضی نگه می دارند.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: راهنمای عوامل رتبه بندی گوگل: عوامل درون صفحه

AMP چه کاری انجام می دهد که سرعت بارگذاری سایت افزایش می یابد؟

AMP موجب بهینه سازی کد های HTML می شود و صفحاتی که از آن استفاده می کنند از سرعت لود بالایی برخوردار هستند و خواندن صفحات را برای کاربران گوشی های موبایل ساده تر می کند.
در کد های AMP شما نمی توانید از همه تگ ها استفاده کنید و مجاز به این کار نیستید. همچنین فقط از کد های ساده و پر کاربرد CSS می توانید استفاده کنید. همچنین مجاز به استفاده از کد های جاوا اسکیریپت در همه جای صفحات نمی باشید. در واقع می توان گفت که AMP از یک سری کد هایی که پر کاربرد هستند و حجم پایینی دارند اجازه استفاده را می دهد و کد های CSS صفحه را نادیده می گیرد تا حجم صفحات افزایش پیدا نکند و دیگر تگ هایی که باعث افزایش حجم صفحه وب سایت می شوند را به عنوان تگ های غیر مجاز در نظر می گیرد.

آیا استفاده از AMP در صفحات وب سایت ضروری می باشد؟

اگر سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما در گوشی های هوشمند و موبایل، مناسب می باشد و کاربر را راضی نگه می دارد، لزومی به انجام این کار نیست. ولی اگر می خواهید طبق تکنولوژی و علم روز وب سایت خود را طراحی نمایید و کاربران گوشی های هوشمند را راضی نگه دارید می توانید از AMP استفاده نمایید.

وب سایت های دارای صفحات AMP در نتایج جستجو به چه شکل نمایش داده می شوند؟

به طور مثال اگر شما در موتور جستجو گوگل موبایل خود عبارت WordPress را جستجو نمایید می توانید در بخش Top Stories نمونه هایی از نحوه نمایش AMP را مشاهده کنید.

آیا استفاده از صفحات AMP در سئو تاثیر گذار است؟

استفاده از صفحات AMP و افزایش سرعت لود صفحات در گوشی های موبایل نتیجه راضی نگه داشتن کاربر از وب سایت را در پی خواهد داشت. اگر کاربر از وب سایت راضی باشد در نتیجه گوگل راضی خواهد بود و رتبه سایت در نتایج جستجو ارتقا خواهد یافت. همچنین نداشتن صفحات AMP بدین معنا نیست که رتبه سایت شما در نتایج جستجو کاهش می یابد و سئو سایت پیشرفت نمی کند. شما می توانید با روش های دیگر سرعت لود وب سایت خود را افزایش دهید و کاربر را راضی نگه دارید. ولی اگر نتوانستید سرعت سایت خود را به مقدار قابل قبولی کاهش دهید، حتما از AMP استفاده کنید.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]