طراحی سایت فرشگاهی با وردپرس

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس یا طراحی سایت اختصاصی و برنامه نویسی اختصاصی شده کدامیک؟ شاید این سوال شما هم باشد! اگر شما هم به دنبال طراحی وب سایتهستید و بین دو راهی ساخت  فروشگاه اینترنتی با وردپرس و طراحی سایت اختصاصی مانده‌اید پیشنهاد میکنم این مقاله از آیسا را تا آخر مطالعه کنید.
جواب این سوال دقیقاً به نیازها ، امکانات سایت و چشم انداز آینده وب سایت شما وابسته است؟ اینکه طراحی وب سایت فروشگاهی شما چه امکاناتی لازم دارد؟ اینکه خواسته شما برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای چیست؟ اینکه شما برای آینده سایت فروشگاهی خود چه برنامه ای دارید؟ اینکه  بهینه سازی سایت شما بی نقص و عالی باشد همگی نیاز به نقشه راه دارد.باید بگوییم هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند که به راحتی با مطالعه آنها می توانید تصمیم نهایی خود را بگیرید.

طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

آیا تا به حال به طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس فکر کرده‌اید؟

اولین سوال در زمینه ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس که ذهن خیلی‌ها را  درگیر میکند این است. قیمت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس چقدر است؟ که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.
بسیاری از کسب و کارها برای معرفی و فروش محصولات خود بدون محدوده جغرافیایی به دنبال طراحی وب سایت ارزان و مقرون به صرفه هستند. مزایای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس موجب شده تا وردپرس مورد توجه و استفاده بسیاری از کسب و کارها قرار گیرد. باید توجه داشت که برای فروش محصولات تا تنوع حدود ۵۰۰ مدل می‌توان از وردپرس استفاده کرد.
وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا مبتنی بر php و mysql است. همچنین از وردپرس برای وبلاگ نویسی و یا سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌شود.
هسته اصلی سیستم وردپرس نوشته و برگه، رسانه، قوانین، برچسب‌ها، شناسنامه کاربر، پیوند‌ها، دسته‌ها، محافظت در برابر اسپم شدن، آدرس اینترنتی سازگار با موتور جست و جو، RSS، ATOM، OPML و بروزرسانی خودکار را شامل می‌شود. اگر شخصی با زبان API آشنایی داشته باشد می‌تواند ظاهر وب سایت و یا حتی عملکرد آن را تغییر و مطابق با سلیقه و نیاز خود آن را طراحی کند. برای گسترده کردن وب سایت فروشگاهی ارزان با وردپرس می‌توان افزونه‌های مورد نیاز را بر روی آن نصب کرده و آن را مطابق با نظر کارفرما سفارشی سازی کرد. قبل از هر چیز بهتر است در مورد خود وردپرس و مزایای آن بیشتر بدانید.

اصلاً وردپرس چیست؟

به سیستم و پکیج سایت ساز که با استفاده از آن می‌توان وب سایت و وبلاگ طراحی و راه اندازی کرد وردپرس می‌گویند. برای این منظور می‌توان این سیستم را از طریق وب سایت رسمی وردپرس دانلود نموده و سپس بر روی فضای اینترنت آن را نصب کرد. پس از نصب وردپرس می‌توان بخش‌ها و امکانات و جزییات دلخواه را بر روی آن راه اندازی کرده و آن را مدیریت کنیم.
وردپرس به تنهایی بخشی از نیاز کاربران را برآورده می‌کند. برای داشتن امکانات بیشتر باید شخصی سازی شود. برای این منظور می‌بایست از متخصصین و افراد با تجربه استفاده کرده تا امکانات لازم را به سایت شما بیفزایند.
بیش از نیمی از وب سایت‌هایی که امروزه طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند از قالب وردپرس استفاده می‌کنند. طراحی وردپرس انعطاف پذیر است و می‌توان امکانات لازم را به آن افزود. از همین رو بسیاری از کارفرمایان برای ساخت وب سایت‌های خود از جمله وب سایت فروشگاهی از آن استفاده می‌کنند.

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس:

  • هزینه پایین طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس: ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس نسبت به طراحی وب سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی هزینه کمتری خواهد داشت.
  • تنوع و گستردگی قالب‌های وردپرس: سایت‌های بسیار زیادی هستند که قالب وردپرس را به صورت رایگان و یا با هزینه نسبتا پایین مطابق با تکنولوژی‌های روز طراحی می‌کنند.
  • گستردگی افزونه‌های وردپرس: وردپرس دارای افزونه‌های متعددی است که برای رفع نیاز کاربران طراحی شده‌اند. با استفاده از این افزونه‌ها می‌توان بر قابلیت و امکانات سایت افزود.
  • تهیه گزارش از فروش: با وردپرس میتوان گزارش کاملی از فروش محصولات خود داشته باشد. با استفاده از این گزارشات می‌توان با تجزیه و تحلیل داد‌ها برای فروش محصولات برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشت.
  • افزایش فروش: با طراحی و ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس می‌توانی بر فروش و کسب و کار خود رونق بخشید. بدون محدودیت زمانی و مکانی و حضور فیزیکی در فروشگاه تجاری خود می‌توان فروش داشته و فروشگاه خود را مدیریت کنید.
  • معرفی برند در سطح گسترده: در اینجا دیگر معرفی برند و محصولات شما محدود به یک شهر یا محله نیست. شما می‌توانید برند و محصولات خود را در سطح وسیع‌تری تا حد جهانی به مردم معرفی کنید.

بازاریابی و تبلیغات در سایت فروشگاهی با هزینه پایین:

با طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس می‌توانید با صرف هزینه پایین‌تری به بازاریابی و معرفی محصولات خود بپردازید. ارسال نوتیفیکیشن‌ها و انجام سئو شما را در این امر مهم یاری می‌دهند. سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو بهترین راهکار برای تبلیغ کم هزینه است.

امنیت طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس:

از مهمترین و کلیدی‌ترین نکاتی که پس از طراحی سایت فروشگاه اینترنتی باید به آن توجه کرد، امنیت است. برای این منظور وردپرس هربار موارد امنیت خود را به روزرسانی کرده و راه‌های نفوذ را مسدود می‌کند.
سازگاری با موتورهای جست و جو: طراحی و برنامه نویسی وردپرس مطابق با استانداردهای گوگل است. از نظر سئو و بهینه سازی سایت ،گزینه مناسب ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس است.

انواع ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس

انواع طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس:

طراحی فروشگاه اینترنتی با وردپرس برای فروش محصولات فیزیکی: در این گروه از وب سایت برای فروش محصولات فیزیکی می‌توان استفاده کرد. برای این منظور شما می‌توانید از طریق شرکت‌ها حمل و نقل نظیر پست محصولات خود را به سر تا سر کشور ارسال نموده و بر حجم و ظرفیت فروش خود بیفزایید.
طراحی فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات دانلودی و یا خدمات: دسته دوم شامل محصولات دانلودی است. در واقع در اینجا محصول فیزیکی فروخته نمی‌شود و نیازی به ارسال نیست. کاربر با پرداخت هزینه می‌تواند محصول وب سایت را دانلود کند. در اینجا دیگر محدودیتی در فروش و عرضه وجود ندارد. از جمله این محصولات مقالات، کتاب آموزشی، فایل قالب و افزونه سایت، دوره‌های آموزشی، فیلم‌های آموزشی و … باشد.
فروش محصولات دانلودی نیز همچون محصولات فیزیکی از اهمیت برخوردار است. در وب سایت فروشگاهی وردپرس که محصولات مجازی عرضه می‌شود کاربران می‌توانند پس از ثبت نام، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند. یکی از مزایای این فروشگاه‌ها اشتغال زایی است.  یک وب سایت می‌تواند تامین کنندگان متعددی داشته باشد که محصولات خود را در وب سایت درج و به فروش برسانند.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی حرفه ای با وردپرس

شاید شما هم تصور کنید طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی هزینه زیادی دارد اما واقعاً این طور نیست. بسیاری از  سایت‌های فروشگاهی از طراحی سایت اختصاصی  بهره برده‌اند و قیمت مناسبی هم داشته اند. این هزینه بسته به انتظارات شما و انصاف شرکت طراحی سایت متفاوت خواهد بود. شما با توجه به این نکات می‌توانید یک طراحی سایت اختصاصی و حرفه ای را برای فروشگاه اینترنتی خود داشته باشید.
[WPSM_COLORBOX id=13501]
در طراحی وب سایت وردپرس دیگر نیازی به کد نویسی‌های پیشرفته نیست و در زمان کمتری می‌توانید فروشگاه مجازی خود را راه اندازی کنید.
کارفرمایان امروزه برای دور نماندن از رقبای خود به راه اندازی وب سایت فروشگاهی روی آورده‌اند. فروش از طریق بستر اینترنت نسبت به فروش فیزیکی راحت‌تر است. از همین رو فروشگاه اینترنتی نسبت به قبل بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. طراحی وب سایت باید توسط افراد متخصص انجام شود تا علاوه بر حرفه‌ای بودن آن از بروز مشکلات در آینده ممانعت به عمل آید. طراحی فروشگاه اینترنتی به تنهایی باعث افزایش فروش نخواهد شد. برای افزایش فروش می‌بایست در صفحه اول گوگل قرار گیرید. که این نیازمند سئو است. سئو بهترین و کم هزینه‌ترین تکنیک برای افزایش رتبه و فروش است.

آنچه قبل از ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس نیاز داریم:

در مرحله اول باید محصولی که قرار است در وب سایت به فروش برود مشخص شود. همانطور که گفته شد محصول می‌تواند فیزیکی یا مجازی باشد.
برای طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس یا هر فروشگاه اینترنتی دیگری نیاز به یک هاست و دامین است. هاست محل استقرار وب سایت است. دامنه آدرس وب سایت است. هاست و دامنه معرف هویت و برند شما در فضای مجازی است.
بعد از هاست و دامین برای داشتن سایتی امن باید از پروتکل امن به نام Secure Sockets Layer یا گواهی SSL استفاده کنید. این پروتکل بر امنیت سایت افزوده و از هک شدن و یا سرقت اطلاعات جلوگیری می‌کند. باید از سایتی که هاست خود را خریداری می‌کنید، گواهی SSl را هم تهیه نمایید.
پس از طی مراحل بالا می‌بایست وردپرس را از سایت wordpress.com دانلود و نصب کرد.
بعد از نصب وردپرس از وب سایت، باید قالبی که متناسب با فروشگاه اینترنتی شماست را از مخزن وردپرس دانلود کرده یا از سایت های فارسی زبان مانند راست چین و ژاکت یا از سایت هایی مانند envato،themeforest  آن را خریداری کنید. داشتن یک قالب خوب، در زیبایی سایت شما تاثیر بسزایی دارد. از همین رو نباید از آن غافل شد. زیبایی سایت تاثیر بسزایی در افزایش فروش دارد.

قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس:

وردپرس سیستم مدیریت محتوای رایگان است. برای داشتن طراحی حرفه‌ای با وردپرس به تخصص و تجربه نیاز است. اگر به دنبال طراحی وب سایت ارزان هستید وردپرس گزینه مناسبی است. اما باید دقت کنید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. از نحوه پشتیبانی وب سایت فروشگاهی نیز نمی‌توان غافل شد. برای طراحی حرفه‌ای نیازمند تیم حرفه‌ای هستید که در صورت بروز مشکل بتوانند پشتیبانی لازم را به عمل آورند. اگر افراد طراح تخصص و مهارت لازم را نداشته باشند ممکن است تا مدت‌ها مشکلات بر روی وب سایت شما باقی بماند.
تعرفه ساخت سایت فروشگاه اینترنتی با وردپرس بسته به امکانات، کیفیت، جذابیت، رعایت استانداردها متفاوت است. اصول بهینه سازی و سئو در قیمت گذاری وب سایت وردپرس موثر است. تعرفه طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس می‌تواند از چندصد هزارتومان تا چند میلیون تومان متفاوت باشد.
علاوه بر این وب سایت فروشگاهی می‌تواند برای فروش محصولات فیزیکی باشد و یا محصولات مجازی، که این در نحوه طراحی و امکانات درج شده در سایت موثر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *