عملکرد وب سایت

عملکرد وب سایت

عملکرد وب سایت چگونه است؟

عملکرد وب سایت شما نمایندگی مستقیم شرکت و شخصیت شما به صورت آنلاین است. در این دیدگاه، اگر می خواهید یک برداشت حرفه ای، دقیق و آگاهانه به صورت آنلاین داشته باشید، ایجاد و طراحی وب سایت که باعث تبدیل به یک ابزار اصلی اطلاعات می شوند را سرلوحه کار خود قرار دهید. حقیقت این است که موفقیت کسب و کار شما به صورت آنلاین به طراحی وب سایت شما متکی است که می تواند آن را ایجاد یا خراب کند.
در زیر برخی از ویژگی ها و مؤلفه های عملکرد یک وب سایت با قابلیت های خوب آن ارائه شده است.
عملکرد وب سایت

۱. عملکرد یک وب سایت خوب باید به گونه ای باشد که به راحتی حرکت کند.

 وب سایتی که استفاده از آن آسان باشد بسیار مهم است زیرا اگر بازدید کننده مشکل حرکت از یک صفحه به صفحه دیگر را پیدا کند، نا امید می شود و وب سایت را ترک خواهد کرد. جذب بازدید کنندگان نا امید برای بازگشت دوباره به سایت کاری بسیار دشوار می باشد.

۲. یک نشانه واضح در مورد کاربر داشته باشید.

بازدید کننده وب سایت باید همیشه نشان کاملی از صفحه سایت و نحوه ورود به آن جا را داشته باشند، بنابراین این کار ناوبری را آسان تر می کند.

۳. به یاد داشته باشید URL باید آسان باشد.

یکی دیگر از عملکرد های یک وب سایت خوب داشتن URL آسان است. یکی از رایج ترین اشتباهات که در طراحی وب سایت ها انجام می شود، انتخاب نام دامنه نامناسب می باشد. نام دامنه شما باید به راحتی در یاد بماند و هجی شود.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: دلایلی که محتوای دیداری اهمیت پیدا کرده است.

۴. یافتن و جستجوی وب سایت باید آسان باشد.

یکی دیگر از موارد قابل اهمیت در عملکرد وب سایت سئو و بهینه سازی وب سایت است. با توجه به این که میلیون ها وب سایت در اینترنت وجود دارد، برای شما مهم است که اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در نتایج موتور های جستجوگر رتبه بالایی دارد و یافتن آن آسان است.
سئو و بهینه سازی وب سایت

۵. وب سایت باید روی چندین مرورگر کار کند.

روز هایی که تنها مرورگر اینترنتی که همه از آن استفاده کرده اند Netscape بود، تمام شده است. امروزه مرورگر های اینترنتی مختلفی وجود دارد که افراد ترجیح می دهند از آن ها استفاده کنند. بنابراین ضروری است که وب سایت شما بتواند روی هر مرورگری بارگیری شود. خواه از هر کدام از مرورگر های Internet Explorer ، Firefox ،Safari یا Google Chrome استفاده کند.

۶. محتوا اغلب باید به روز شود.

یکی دیگر از عملکرد های وب سایت مناسب به روز بودن محتوای سایت است. عامل واقعی که یک وب سایت را به سمت موفقیت سوق می دهد، محتوا است. اگر اغلب به روز رسانی نشود، بازدید کنندگان وب سایت هیچ دلیلی برای بازدید از سایت ندارند. به روز رسانی مطالب به طور مرتب دشوار می شود اگر کسی HTML را نشناسد و در همین راستا باید به مدیر وب سایت متکی باشد.

۷. چیدمان وب سایت مناسب و صحیح باشد.

مهم است که تمام صفحات وب سایت شما برای حفظ موضوع و یکنواختی از یک طرح خاص پیروی کنند. اگر چیدمان صفحات وب سایت شما با یکدیگر مطابقت نداشته باشد، وب سایت شما بی نظم به نظر می رسد، بنابراین تصویر باشگاه شما به صورت آنلاین به طور صحیح منعکس نمی شود.

۸. عملکرد یک وب سایت باید درهم و برهمی را از بین ببرید.

یکی دیگر از اشتباه رایجی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند، قرار دادن مطالب به اندازه ممکن در یک صفحه است. غالباً بسیاری از افراد اطلاعات زیادی را در کنار هم قرار می دهند که برای بازدید کنندگان دارای بار اضافی اطلاعات است.
با ویژگی های منوی کشویی، دیگر نیازی به نگرانی در مورد اطلاعات بیش از حد نخواهید داشت، زیرا این فرصت را خواهید داشت تا آن ها را به اطلاعات مورد نیاز خود هدایت کنید.

۹. وب سایت باید سریع بارگیری شود.

آخرین موردی که در عملکرد یک وب سایت خوب اهمیت دارد سرعت بارگذاری است. بازدید کنندگان وب سایت می خواهند وب سایت سریع بارگذاری شود که بتوانند فوراً عکس، مقاله و فیلم تماشا کنند. هنگامی که یک وب سایت تصاویر بزرگ زیادی در آن باشد، بارگیری بیشتر طول می کشد. این موضوع باعث می شود که بازدیدکنندگان ناامید شوند و در پایان سایت شما را ترک می کنند.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]