تفاوت طراح وبسایت با توسعه دهنده

تفاوت طراح وبسایت و توسعه دهنده وبسایت

تفاوت طراح وبسایت و توسعه دهنده وبسایت چیست؟

طراح وبسایت چه ویژگی هایی دارد؟ در این مقاله، تفاوت های بین یک طراح وبسایت و توسعه دهنده وبسایت را بیان می کنیم. همچنین این که چه زمانی از کدام یک از آن ها استفاده می شود، توضیح داده خواهد شد.
تفاوت بین یک طراح وبسایت و توسعه دهنده وبسایت دقیقاً در چیست؟

هر دو به ساخته شدن وب سایت کمک می کنند، اما در قسمت های بسیار متفاوتی درگیر هستند. توسعه دهندگان ساختار اصلی سایت را با استفاده از زبان های رمز گذاری پیچیده می سازند، در حالی که طراحان از نظر بصری خلاقانه تر هستند و به کاربر توجه می کنند.

توسعه دهندگان از دانش برنامه نویسی و دانش تخصصی خود برای طراحی استفاده می کنند. می توان توسعه دهندگان را به عنوان کارگران ساختمانی و طراحان وبسایت را به عنوان معماران ساختمان در نظر گرفت. هر دو نقش لازم برای ساختن وب سایت را ایفا می کنند، اما دارای مجموعه مهارت های مختلفی هستند.
در ادامه به جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت و در آن جا انواع طراح وبسایت و توسعه دهنده وبسایت را توضیح خواهیم داد، بنابراین شما می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب گزینه مناسب برای خواسته های وب سایت خود را به دست آورید.

طراح وبسایت

طراح وب سایت حرفه ای کیست؟

یک طراح وبسایت باعث می شود وب سایت شما خوب به نظر برسد. آن ها بر روی سبک و احساس کلی صفحه تمرکز می کنند و از نرم افزاری مانند Photoshop برای شخصی سازی عناصر بصری وب سایت استفاده می کنند. آن ها همچنین برای ایجاد طرح های خود از کد هایی مانند HTML و CSS (شیوه های آبشار) بهره می گیرند.

طراح تجربه کاربر (UX)

وظیفه یک طراح وبسایت UX این است که بازدید کنندگان خود را در معرض دید نگه دارد. آن ها دقیقاً می دانند چگونه وب سایتی را ایجاد کنند که مخاطب خاص شما از آن لذت ببرد، زیرا تحقیقات دقیقی در مورد مشخصات جمعیتی و نیاز های وب سایت انجام داده اند.
اگر افراد از وب سایت شما لذت ببرند، مسلما دوباره به سایت شما سر خواهند زد. که این موضوع باعث افزایش تعداد بازدید کنندگان و همچنین بهتر شدن رتبه وب سایت در نتایج جستجو گوگل و بهبود در سئو سایت می شود.

طراح رابط کاربری (UI)

یک طراح وبسایت UI به بهبود نحوه تعامل کاربران با عناصر یا رابط کاربری در وب سایت شما کمک می کند. این کار با ترجمه ایده ها و ارزش های پیچیده در وب سایتی انجام می شود که قابلیت حرکت و لذت بردن را آسان می نماید.

تفاوت آن با UX در چیست؟

UX شامل تحقیق در ایجاد یک پایه و اساس محکم برای یک تجربه کاربری مثبت است، در حالی که UI روی زیبایی شناسی (نگاه و احساس) وب سایت متمرکز دارد.

طراح ویژوال

طراح ویژوال وبسایت ترکیبی از UX و UI است. این وظیفه آن هاست که نه تنها با استفاده از مهارت های خلاقانه و کد نویسی خود، سفر کاربر در وب سایت را بهبود ببخشند، بلکه حل مشکلات طراحی را نیز انجام دهند. آن ها همچنین به مفهوم کردن سبک منحصر به فرد خود و برند سازی کمک می کنند.
در اصل، آن ها استاد تمام معاملات طراحی وب سایت هستند و نقش های خاص آن ها بسته به آن چه که می خواهید می تواند بسیار متفاوت باشد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: طراحی وب برای تلفن همراه

توسعه دهنده وبسایت کیست؟

بخشی از نقش یک توسعه دهنده وبسایت ساخت مفهوم طراح وبسایت است. همان طور که قبلاً گفتیم، توسعه دهندگان وب شبیه کسانی هستند که می سازند و طراحان وبسایت مانند بینایی می باشند. یک توسعه دهنده معمولاً در طراحی برنامه های وب سایت تخصص دارد. یک طراح وبسایت بیشتر روی کاری که کاربر از انجام آن لذت می برد، تمرکز می کند.
رابطه بین توسعه دهندگان و طراحان چگونه می باشد؟

یک توسعه دهنده وبسایت با استفاده از نرم افزار هایی مانند Javascript و JQuery، چارچوب وب سایت را می سازد، با هدف ایجاد وب سایتی روان، که طراحان وبسایت سپس خلاقانه آن ها را زیبا می کنند. مانند طراحان وبسایت که نقش های آن ها در بالا ذکر شد، نقش های خاصی برای توسعه دهندگان وب در نظر گرفته شده است که در زیر آن ها را ذکر خواهیم کرد.

توسعه دهنده پشتیبان

back-end جایی است که ساختار اصلی وب سایت طراحی شده است. این توسعه دهندگان متخصص برنامه نویسی و استفاده از زبان های نرم افزاری پیچیده ای مانند Java ، SQL و C # هستند. کار هایی که انجام می دهند توسط کاربران دیده نمی شود زیرا شامل کد نویسی بر روی سرور های وب و بانک های اطلاعاتی است نه در مرورگر (برخلاف توسعه دهندگان جلویی).
به طور خلاصه، کار آن ها ایجاد وب سایت های منطقی و کاربردی با استفاده از برنامه های مختلف است. آن ها همچنین زمان زیادی را صرف آزمایش و رفع اشکالات می کنند.

توسعه دهنده فرانت اند

این همچنین به عنوان توسعه سمت مشتری شناخته می شود. این مورد بیشتر به طراحی وب سایت متصل است تا توسعه back-end، زیرا این کار شامل استفاده از HTML ،CSS و JavaScript برای ایجاد مواردی است که کاربر می تواند ببیند، مانند فرم های اصلی مشتری.
به طور خلاصه، مانند یک توسعه دهنده پشتیبان، افرادی که توسعه دهنده فرانت اند می باشند و مهارت کد نویسی دارند اما چارچوبی را می سازند که کاربر در واقع با آن ها تعامل دارد.

توسعه دهنده بک اند

یک توسعه دهنده بک اند بر روی تمام پشته در لایه های مختلف – یا پشته ها – از جمله جلویی و پشتی کار می کند. در اصل این بسته کامل در هنگام توسعه وب سایت است، زیرا آن ها در همه زمینه ها متخصص هستند.

 

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن این جا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]