ساده ترین زبان برنامه نویسی

ساده ترین زبان برنامه نویسی

ساده ترین زبان های برنامه نویسی کدام اند؟

برنامه نویسی مبحثی است که اکثر افرادی که در دنیای فناوری و اطلاعات هستند به آن علاقه دارند و داوطلبانه برای یادگیری آن اقدام می کنند.
تنوع زبان‌ های برنامه‌ نویسی باعث شده که علاقه ‌مندان به یادگیری هنگام انتخاب زبان مورد نظرشان با مشکلاتی مواجه می شوند. اما وقتی وارد آموزش آن می شوند با دنیایی از سوالات رو به رو می شوند. که آیا من می توانم این راه را ادامه دهم؟ توانایی یادگیری این تعداد زبان های مختلف را دارم؟ از کدام زبان برنامه نویسی شروع کنم؟ ساده ترین زبان برنامه نویسی کدام است؟
در این قسمت ما ساده ترین زبان های برنامه نویسی را به شما معرفی می کنیم.

ساده ترین زبان های برنامه نویسی

ساده ترین زبان های برنامه نویسی

۱-html

html هم به‌ عنوان ساده ‌ترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری است. هم به‌ عنوان زبانی که برنامه‌ نویس‌ ها احساس راحتی بیشتری با آن می‌ کنند شناخته می‌ شود. البته html زبان برنامه نویسی نیست یک زبان نشانه گذاری است. که بیشتر برای صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد.
از سوی دیگر، html را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌ آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد. این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌ های دیگری هم چون css است.

۲- جاوا اسکریپت

به طور طبیعی بعد از یادگیری html و css نوبت به یادگیری جاوا اسکریپت می رسد. یادگیری جاوا اسکریپت چندان کار سختی نیست!
ولی نکته مهم در رابطه با یادگیری این زبان، آن است. که بر خلاف html یا css که زبان‌ های نشانه‌ گذاری محسوب می‌ شوند. جاوا اسکریپت یک زبان «برنامه نویسی» است. پس انتظار یادگیری سریع و بدون دردسر نداشته باشید.
خود را برای چالش‌ های جدید و درگیری‌ های ذهنی بیشتر آماده کنید. جزء ساده ترین زبان برنامه نویسی به شمار نمی آید.

۳-php

php زبان اسکریپتی است که برای توسعه وب طراحی شده است. این امکان را دارد که کد های html ادغام شوند. در حال حاضر به عنوان پر کاربرد ترین زبان برای ساخت وب سایت های داینامیک شناخته شده است. php رقیب مهمی برای نرم افزار های طرای وب است.
با استفاده از این تکنولوژی تهیه کردن قالب‌ های محبوب برای سایت‌ های مختلف به راحتی قابل انجام است. جزء ساده ترین زبان برنامه نویسی به شمار نمی آید.

۴- جاوا

جاوا یک زبان برنامه نویسی که به صورت شی گرا ارائه شده است. جاوا شبیه به زبان برنامه نویسی ++c می باشد.
اما مدل شی گرایی آسانتری نسب به ++c دارد. این زبان جزء ساده ترین زبان برنامه نویسی به حساب نمی آید و جاوا یکسری هدف هایی را در نظر دارند.
که عبارتند از:
مطمئن و بدون خطا باشد.
باید با کارایی بالا اجرا شود.
این زبان باید ساده و شی ء گرا و همچنین مشهور باشد.

۵- c و ++c

c یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب و قدرتمند است. که تعداد زیادی برنامه نویس رو به سمت خود جذب کرده است.
++c هم قدرت گرفته از زبان c است و ++c بسیار سریع و قدرتمند می باشد. به طوری‌ که فیسبوک از آن برای انجام پردازش‌ های سنگین استفاده می‌کند. این زبان را هم نمی توان جزء ساده ترین زبان حساب کرد.

ختم کلا:

در نهایت ما زبان هایی را به شما معرفی کردیم. اما تعدادی از آن ها در دسته ساده ترین زبان ها قرار گرفتند.
ولی آن چیزی که برای برنامه نویس شدن حائز اهمیت است یادگیری و آموزش و همچنین تلاش های مداوم فرد است. تا بتواند در این دنیای فناوری پیشرفت بسزایی داشته باشد.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]