استراتژی سئو سایت

استراتژی سئو سایت چیست؟

مهم ترین استراتژی سئو سایت

آیا می دانید بهترین استراتژی سئو سایت چیست؟ برای هر سایتی باید ایده و تفکر خلاقانه داشت که بتواند تعداد بازدید های آن صفحه را افزایش داد که مخاطبین با دیدن آن صفحه از سایت تبدیل به مشتری شوند، این روند را استراتژی سئو سایت می گویند.
امروزه متخصصان سئو با داشتن محتوای مناسب و عملیات بهینه سازی سئو که بر روی صفحات مجازی انجام می دهند این فرآیند را مطلوب می کنند. آیسا با استراتژی سئو سایت توانسته به بسیاری از کسب و کارها در زمینه رشد و ارتقا رتبه کمک کند.
استراتژی باید همه اصول را رعایت کند، اصول عبارتند از:
بررسی بازدید کنندگان، آنالیز وب سایت های رقبا، انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی و غیره… مواردی است که باید در سئو به آن توجه کرد. اگر وب سایتی این موارد را رعایت نکند، آن کسب و کار قادر به موفق شدن نخواهد بود.

سئو و بهینه سازی وب سایت چیست؟

seo (سئو) مخفف عبارت search engine optimization که به معنای بهینه سازی موتور جست و جو است. سئو مجموعه ای از روش ها برای افزایش رتبه وب سایت و بهبود رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو می باشد.
سئو برای موتور های جستجو و کاربران سایت مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین فرآیند ساده ای نیست که به راحتی پیاده سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه ای و صبر است.
هدف سئو سایت کمک به وب سایت ها برای به دست آوردن رتبه بالاتر و بهتری در نتایج موتور های جستجو می باشد.
بنابراین وظیفه مهندسین سئو به روز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

استراتژی سئو سایت برای موتور جستجو

سئو الزاماً یک روش خاص برای کسب رتبه نیست و انواع مختلفی را دارد. بهینه سازی میتواند در زمینه تصاویر، سئو ویدئو، جستجو در اخبار و یا بهینه سازی نقشه و یا بهینه سازی سایت برای محتوا باشد. گوگل مجموعه‌ای از همه این فاکتورها را برای امتیازدهی و رتبه بالاتر درنظر میگیرد. به همین دلیل لازم است برای بهینه  سازی وب سایت خود از همه گزینه‌ها استفاده کنید. از نظر بازاریابی اینترنتی، “سئو” دو معنا دارد اول اینکه کاربران چه چیزی را جستجو میکنند و دوم اینکه کدام موتور جستجو برای کاربران جذاب‌تر است.
شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: ۷ معیار انتخاب مهم برای بهترین طراحی وب سایت حرفه‌ای 

چرا باید وب سایت داشته باشیم؟

در دنیای امروزی که همه چیز مبتنی بر اینترنت و فضای مجازی می باشد. داشتن یک وب سایت برای شغل خود بسیار ضروری می باشد. برای ایجاد شهرت، اعتبار، افزایش فروش محصولات خود نیاز به سایت هایی در زمینه شغلی خود دارید.

سئو وب سایت

 

راه اندازی یک وب سایت در سئو

برای راه اندازی وب سایت به یک سرور و نام دامنه نیاز داریم.
سروری را انتخاب کنیم که مناسب باشد، سرعت بالایی داشته باشد، پهنای باند خوبی داشته باشد و غیره… تمامی این نکات، نکاتی مهم و کلیدی برای سئو هر سایتی به حساب می آید.
دو نوع تکنیک در سئو وب سایت وجود دارد که به صورت زیر می باشد:

استراتژی سئو سایت کلاه سفید:

تکنیک هایی در سئو را کلاه سفید می گویند در صورتی که موارد زیر را در آن رعایت کرده باشد:
• اگر از راهنمایی های موتور های جستجو پیروی کند.
• اگر هیچ حقه ای در کارشان نباشد.
• تضمین کند که محتوای صفحات وب برای کاربران تهیه شده است نه این که صرفا جهت موتور های جستجو تهیه شده باشد.
• صفحات وب دارای کیفیت خوبی باشند.
• تضمین کند که محتوای مفیدی در صفحات وب قرار دارد.
شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: سئو سایت در شهرکرد

سئو کلاه سفید برای بهینه سازی وب سایت

استراتژی سئو سایت کلاه سیاه:

یک تاکتیک یا متد در سئو را کلاه سیاه می گویند در صورتی که موارد زیر در آن رعایت شود:
• این نوع سئو تلاش کند تا از روش هایی که مورد تایید موتور های جستجو نیستند رتبه سایت را بهبود دهد و یا موتور های جستجو را فریب دهد.
• هدایت کردن کاربران از صفحاتی که برای موتور های جستجو ساخته شده اند به صفحاتی که کاربر پسند تر هستند.
• هدایت کردن کاربران به صفحاتی که با صفحه ای که رتبه گذاری شده است متفاوت هستند.

اهمیت محتوا و کلمات کلیدی در سئو

مهمترین قسمت سئو که باید بر روی یک وب سایت به درستی انتخاب شود کلمات کلیدی وب سایت است.
انتخاب مناسب ترین کلمه کلیدی می تواند برای سایت بسیار اهمیت داشته باشد. همچنین اگر می خواهید به سئو وب سایت خود ارزش دهید باید به محتوای آن سایت توجه کنید.
ایجاد محتوا مناسب برای مخاطبین، کیفیت محتوا، عنوان مناسب و جذب محتوا، لینک دهی کلمات کلیدی، استفاده از تصاویر و ویدئو مرتبط با محتوا، استفاده از تگ های h1 ،h2 ،h3 و… به روز رسانی محتوا سایت و غیره…. رعایت کردن همه ی این نکات برای بالا بردن رتبه سایت شما ارزشمند است.

بک لینک ها و تبلیغات در سئو 

از موارد مهم برای هر وب سایت بک لینک های آن سایت و تبلیغات آن در سایت های دیگر می باشد.
برای کسب محبوبیت بیشتر و اعتبار نزد کاربران و موتور های جستجو اقدام به کسب بک لینک برای وب سایت خود نمایید. برای کسب بک لینک از سایت های معتبر که رتبه بالایی دارند استفاده نمایید.
برای موتور های جستجو لینک داشتن از سایت خود در سایت های برتر و مرتبط با موضوع خود بسیار ارزشمند است.
شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: سئو در کرج

نقشه وب سایت چه تاثیری بر روی موتور جست و جو دارد؟

نقشه سایت به موتور های جستجو اعلام می کند که در سایت چه مطالبی وجود دارد و در چه آدرس هایی می باشند.
با این روش روبات های موتور های جستجو بهتر می توانند سایت شما را بررسی کنند و از تغییراتی که در سایت ایجاد شده زودتر آگاه بشوند.
همچنین هنگامی که مطلبی در سایت اضافه می کنید یا آن مطالب جاری را تغییر می دهید روبات ها زودتر متوجه می شوند و سریع در اینکس شدن آن مطالب در موتور جست و جو و سئو وب سایت کمک می کنند.
در نقشه سایت علاوه بر این که آدرس هر مطلب در سایت را مشخص می کند، تاریخ ایجاد هر آدرس، درصد اهمیت هر مطلب و … نیز ثبت می شود.
می توان تنها مزیت نقشه سایت در موتور های جستجو را سریع ایندکس شدن مطالب دانست. به هر حال اگر وب سایتی نقشه سایت نداشت افتی در رتبه اش در موتور جست و جو نخواهد داشت. نقشه سایت یک فایل استاتیک و ثابت نیست.
تعدادی وب سایت هستند که برای وب سایت ها نقشه سایت استاتیک تولید می کنند. این گونه نقشه سایت ها برای سئو وب سایت نه تنها مفید نمی باشد بلکه باعث ضرر برای وب سایت نیز می باشد. نقشه سایت باید داینامیک باشد و تغییرات ایجاد شده در وب سایت در آن درج شود.
ولی وقتی استاتیک باشد تغییراتی که در وب سایت ایجاد می شود در نقشه درج نمی شود. این برای ایندکس شدن مطلب ضرر دارد.

وب سایت های مفید

در این قسمت قصد داریم شما را با چند وب سایت آشنا کنیم که می توانند در زمینه آموزش سئو مفید باشند و همچنین وب سایت های کاربردی برای سئو را برایتان معرفی کنیم:
وب سایت الکسا، رتبه وب سایت ها را در کشور خود و همچنین در جهان، تعداد بک لینک های سایت و غیره… را نمایش می دهد که می توانید از این سایت، وب سایت های محبوب و رتبه بالا را پیدا نمایید.
وب سایت moz  که هم در زمینه آموزشی و هم تحلیل کلمات کلیدی و سایت رقبا  در زمینه سئو بسیار عالی می باشد.
وب سایت searchengineland خبری در مورد جدیدترین خبر های موتور های جستجو، سئو و … می باشد.
با استفاده gtmetrix.com از این سایت می توانید، سرعت صفحات وب سایت تان را افزایش دهید.
شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید:  بهترین شرکت برنامه نویسی وب سایت در ایران

افزایش بازدید و سئو وب سایت

۸ اصل مهم برای سئو وب سایت و افزایش بازدید سایت

بهینه سازی برای موتور جستجو بیش از ۲۰۰ فاکتور دارد. اما برخی از آنها واقعاً مهم و کاربردی هستند. این ۸ اصل به مهم ترین فاکتورهای سئو اشاره می‌کند.

۱- معماری صحیح وب سایت

معمولاً سایت‌هایی که از وردپرس، دروپال و یا جوملا استفاده می‌کنند ساختار سئو بهتری دارند. زیرا ساختار این cms ها توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان حرفه‌ای در سراسر دنیا طوری طراحی شده که برای سئو، استاندارد و بهینه هستند. اینکه سئو کدام cms ها بهتر است را به صورت قطعی نمی توان گفت زیرا ابن کار بسته به توان سئو کار فرق دارد. البته وردپرس به دلیل افزودن چند افزونه به سئو آن و ارائه محتوا های تخصصی مسلماً از سایت های دیگر بهتر است. از طرفی سیستم مدیریت محتوای وردپرس دائماً به روزرسانی میشود و به صورت پیش فرض استانداردهای سئو را دارد.

۲- بالا بودن سرعت سایت

طراحی سایت شما ممکن است در چند شکل متفاوت انجام شده باشد از جمله: طراحی سایت اختصاصی ، طراحی سایت با وردپرس ، طراحی سایت با جوملا و … که مهم‌ترین قسمت این طراحی سرعت وب سایت شماست. زیرا سرعت سایت یکی از عوامل تعیین کننده در بهبود سئو می‌باشد.

۳- دسترسی و کیفیت هاست

هاست باید همیشه پایدار باشد و از نظر امنیت و سرعت در حد عالی باشد. انتخاب هاست با کیفیت و مناسب تاثیر زیادی روی بهینه سازی و سئو وب سایت شما می‌گذارد. به همین منظور با دقت و بررسی بیشتر این انتخاب را انجام بدید.

۴- سئو وب سایت یعنی جذب کاربر هدف

حالا حتماً میپرسید جذب کاربر هدف یعنی چه؟ لطفاً دقت کنید که تمرکز سئو وب سایتتان، روی بدست آوردن کاربر هدف باشد نه کسب رتبه برای الکسا! باید به دنبال افرادی باشید که واقعاً قصد خرید خدمات یا محصولات شما را دارند و به همین منظور برای بهبود سئو سایت و افزایش بازدید تلاش کنید. اگر شما بتوانید کاربران واقعی را از طریق موتورهای جستجو جذب کنید در روند سئو وب سایت موفق شده‌اید.

۵- کلمات کلیدی مناسب برای بهبود سئو وب سایت

اگر شما کلمه‌ای را انتخاب کنید که مطمئن باشید توسط کاربران سرچ میشود نیمی از راه سئو را طی کرده‌اید. باید به دنبال کلماتی باشید که پایدار و همیشگی هستند و باعث جذب کاربران هدفتان می‌شود. روش‌های زیادی برای پیدا کردن کلمه کلیدی وجود دارد که در یک مقاله جداگانه به آن میپردازیم.

۶- نوشتن محتوای کاربردی و جذاب

یک محتوای کاربردی و عالی میتونه رتبه شما را جا به جا کند به شرط اینکه کاربران آن را بپسندند و برای دیگران ارسال کنند.

۷- محتوای ویدئویی

استفاده از ویدئو در وب سایت برای بهبود رتبه در سئو وب سایت موثر است. اما باید در نظر داشته باشید ویدئو هم مثل متن باید کاربردی و جذاب باشد.

۸- استفاده از شیکه‌های اجتماعی

استفاده از شیکه‌های اجتماعی کمک میکنه تا شما در بهینه سازی وب سایت بهتر عمل کنید و تعامل بیشتری هم با کاربرانتان داشته باشید.

خدمات گروه آیسا در سئو

گروه آیسا در زمینه سئو در اصفهان و سراسر ایران می تواند بالاترین رتبه را به سایت شما دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس های ۳۲۶۶۰۸۶۹-۰۳۱ و ۰۹۱۳۵۹۱۹۱۹۹ تماس حاصل فرمایید.
ما در بهینه سازی وب سایت طراحی شده به بسیاری از کسب و کارها برای افزایش بازدید و کسب درآمد بیشتر کمک کردیم.  شما هم میتوانید در رونق کسب و کار خود و پیشی گرفتن از رقبا اول باشید.
گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت ، طراحی سایت اختصاصی ، برنامه نویسی اختصاصی  و سئو سایت در اصفهان ، طراحی اپلیکیشن اندروید  فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این گروه با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن، اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]