استراتژی محتوا

استراتژی محتوا و به روز رسانی آن

تاثیر به روز رسانی و استراتژی محتوا بر سئو سایت

همان طور که قبلا ذکر شد به روز رسانی مطالب از جمله مهم ترین و تاثیر گذار ترین موارد در استراتژی محتوا و سئو سایت می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. در ادامه به توضیح بیشتر این موضوع می پردازیم.

ماندن با تمرکز بر کیفیت

ماندن در صدر نتایج برتر موتور جستجو گوگل تنها با تمرکز بر کیفیت محتوا موضوع بحث این مقاله می باشد.
موضوع این مقاله در مورد چگونگی حفظ و ارتقا رتبه وب سایت در نتایج موتور جستجو گوگل می باشد که راه حل آن تمرکز بر روی کیفیت محتوا، به روز رسانی مطالب و استراتژی محتوا ، بک لینک با کیفیت و ریسپانسیو بودن وب سایت می باشد.

مقاله نویس Jim Yu به بررسی چگونگی به روز رسانی متعدد الگوریتم های گوگل در طول سال های بهینه سازی موتور های جستجو پرداخته است. این اطلاعات می تواند شما را از تغییرات الگوریتم ها در طول این سال ها با خبر کند و همچنین یک سرنخی برای آن چه ممکن است در آینده اتفاق بیافتد به شما بدهد.

گوگل برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ راه اندازی شد و در طول این سال ها این شرکت به طور مداوم الگوریتم های خود را بهبود می بخشید که بهترین نتایج جستجو را به کاربرانش نمایش دهد.

در طول این سال ها، بسیاری از به روز رسانی های الگوریتم گوگل تلاش برای شناسایی محتوای اسپم و بی کیفیت می باشد که آن ها را در نتایج جستجو هدف قرار داده اند.

تمرکز بر محتوای با کیفیت و تجربه کاربر، بهترین راه برای اطمینان از بهینه سازی وب سایت خود برای موتور های جستجو (SEO) است.

در ادامه مروری بر روی الگوریتم های گوگل در سال گذشته، حال و آینده و تاثیر آن بر روی سئو سایت می اندازیم.

الگوریتم پاندا:

یکی از مواردی که در استراتژی محتوا و تاثیر آن بر سئو قابل ذکر است الگوریتم پاندا می باشد. به روز رسانی الگوریتم پاندا در فوریه ۲۰۱۱ انجام شد. هر چند از آن زمان بار ها به روز شده است. اصول این به روز رسانی به گونه ای طراحی شده است که وب سایت های با محتوای بی کیفیت رتبه خوبی در نتایج موتور های جستجو ندارند و گوگل از رتبه بندی آن ها در موتور جستجو جلوگیری می کند.
سایت هایی که دارای محتوای تکراری و تبلیغات بیش از حد در سایت خود می باشند، اغلب مجازات پاندا را تجربه کرده اند.

اخیرا اعلام شده که پاندا به عنوان هسته الگوریتم رتبه بندی گوگل شناخته شده است.
محتوای وب سایت شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. همچنین اگر وب سایت شما دارای صفحاتی با محتوای بی کیفیت است هر چه زودتر به بهبود کیفیت آن صفحات بپردازید و هیچ گاه آن مطالب بی کیفیت را حذف نکنید و به جای حذف، آن ها را به روز کنید.

به خاطر داشته باشید که کیفیت از طول محتوا اندازه گیری نمی شود و شما نمی توانید صفحات بی کیفیت خود را با اضافه کردن متن بیشتر بهبود ببخشید. محتوای کوتاه یا بلند مهم نمی باشد، مهم این است که آن صفحه اطلاعات مورد نیاز کاربر را داشته و نیاز او را برطرف نماید.
کیفیت محتوا در وب سایت مهم تر از کمیت است.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: انتخاب عنوان مناسب برای سئو سایت

الگوریتم پنگوئن و تاثیر آن بر استراتژی محتوا:

به روز رسانی پنگوئن یک سال پس از پاندا در آوریل ۲۰۱۲ انجام شد. این به روز رسانی تا حد زیادی در هدف قرار دادن لینک های اسپم متمرکز شده است. به نظر می رسد گوگل از لینک ها به عنوان یک سیگنال قدرتمند برای شهرت وب سایت نام می برد. گرفتن لینک از دیگر وب سایت ها در تعیین رتبه بندی بسیار تاثیر گذار است.

الگوریتم پنگوئن، به وب سایت هایی که بک لینک های با کیفیت دارند، رتبه می دهد. بسیاری از وب سایت ها برای گرفتن بک لینک بیشتر از روش مصنوعی استفاده کردند و تعداد بسیاری بک لینک بی کیفیت خریداری کردند. با خرید بک لینک مصنوعی، وب سایت شان توسط گوگل جریمه شد و رتبه وب سایت در نتایج گوگل کاهش پیدا کرد.
گوگل تاکید می کند که بک لینک هایی که برای وب سایت خود ایجاد می کنید باید طبیعی و با کیفیت باشند که این مورد بر روی استراتژی محتوا موثر خواهد بود.
برای ایجاد بک لینک با کیفیت کار های زیادی می توان انجام داد. مانند فعالیت در شبکه های اجتماعی و ارسال پست مهمان در وب سایت های با کیفیت و غیره… .

الگوریتم مرغ مگس خوار و تاثیر آن بر استراتژی محتوا:

به روز رسانی مرغ مگس خوار در تابستان سال ۲۰۱۳ انجام شد. این الگوریتم برای بهبود قابلیت جستجو معنایی گوگل طراحی شده است. این به روز رسانی برای کمک به پاسخ گوگل به کاربران خود طراحی گردیده است.

الگوریتم پاندا و پنگوئن تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت دارند ولی الگوریتم مرغ مگس خوار تاثیر مستقیمی ندارد. این الگوریتم روی بهینه سازی پرس و جو های کاربران کار می کند. گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار می تواند نتایج خود را بهبود بخشد و بر اساس خواسته های کاربر سعی می کند بهترین نتیجه را نمایش دهد.
با استفاده از مشخص کردن نیاز های کاربران در موتور جستجو گوگل و به کارگیری آن ها در محتوای خود می توانید وب سایت خود را در نتایج برتر موتور های جستجو گوگل قرار دهید و تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی در محتوای صفحات خود قرار دهید.

استراتژی محتوا و به روز رسانی آن

استراتژی محتوا و به روز رسانی آن

واکنشگرا بودن وب سایت:

ریسپانسیو و واکنشگرا بودن وب سایت برای موتور جستجو گوگل بسیار حائز اهمیت است. گوگل به وب سایت هایی که ریسپانسیو نباشد و در تمامی گجت های الکترونیکی به خوبی نمایش داده نشود امتیاز نمی دهد و رتبه وب سایت را در نتایج ارتقا نمی دهد.

اکثر کاربران از تلفن های هوشمند خود و یا تبلت ها برای وبگردی استفاده می کنند. پس اگر وب سایت شما در این دستگاه ها به خوبی نمایش داده نشود و ریسپانسیو نباشد، کاربر سریعا وب سایت شما را ترک خواهد کرد که این تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. در مقالات بعدی در مورد ریسپانسیو بودن وب سایت ها بیشتر توضیح خواهیم داد.
متخصصین سئو و بازاریابان محتوا برای طراحی وب سایت باید عوامل زیر را در نظر بگیرند:
• طراحی پاسخگو یا ریسپانسیو بودن وب سایت
• داشتن ناوبری ساده برای کاربران
• طراحی کاربر پسند و اجتناب از طراحی نا مناسب اجزای سایت مانند طراحی خیلی بزرگ دکمه ها و …

به روز رسانی کیفیت:

در طول این چند سال که گوگل الگوریتم های خود را به روز کرده است، کیفیت وب سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه بندی وب سایت ها خواهد گذاشت.

وب سایت هایی که از تجربه کاربری و محتوای با کیفیت برخوردار بودند از سوی گوگل پاداش گرفتند و رتبه وب سایت آن ها در نتایج موتور جستجو افزایش یافت و وبسایت هایی که از تبلیغات زیاد استفاده می کنند و محتوای تولید شده بی کیفیت می باشند، به احتمال زیاد توسط گوگل جریمه شده اند.
به هر حال سعی نمایید مطالب وب سایت خود را به روزرسانی کنید تا از جریمه شدن توسط گوگل دور بمانید.

به طور کلی برای بهبود رتبه وب سایت خود در نتایج موتور جستجو گوگل طبق این مقاله باید موارد زیر را رعایت کنید:

• ارائه محتوای با کیفیت: ارائه محتوا منحصر به فرد و قرار ندادن بیش از حد کلمات کلیدی در محتوا.

• بهینه سازی وب سایت برای کاربر: با استفاده از تجربه و اطلاعات مورد نیاز وب سایت خود را به گونه ای طراحی نمایید که تمامی نیاز های کاربران را پاسخ دهد و سرعت وبسایت بالا باشد.

• ایجاد بک لینک طبیعی به جای خرید بک لینک به روش مصنوعی: تمرکز بر روی منابع با کیفیت برای گرفتن بک لینک.

منبع: searchengineland

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]