استراتژهای سئو در سال ۲۰۲۱

استراتژی های سئو در واقع به معنای سازمان دهی محتوای وب سایت با کمک موضوع آن می باشد و این کار به موتورهای جست وجو کمک می کند که قصد و هدف یک کاربر را در هنگام جست و جوی یک کلمه و یا  عبارت خاص دریابد. وقتی که یک صفحه از وب سایت در مورد موضوعات مختلف و کلمات کلیدی مرتبط با موضوع به درستی سازماندهی  شده باشد، می توانید رتبه ی خوبی درمورد ان موضوع موردنظر کسب کنید.

بهتر است که درمورد نتایج واقع بین باشید و خود این مسئله ی واقع بینی به ماهیت شغل شما و میزان درآمدتان بستگی دارد! بدون شک، اجرای استراتژی های سئو فرآیندی نیست که خیلی زود بتوانید نتایج آن راببینید و جهت اجرای یک استراتژی موفق سئو باید مدت زمان نسبتا زیادی را در نظر داشته باشید.

نخستین چیزی که در سئو حائز اهمیت می باشد این است که بدانید هدف شما چیست؟  هدف شغلی شما و هدف تان از سئو چیست؟

وقتی استراتژی های سئو با موفقیت به نتیجه می رسد که در گام نخست بدانید که چطور و چرا قدم برمی دارید؟

در سئو باید به این نکته توجه داشته باشید که بعد از اینکه هر اقدامی صورت گرفت، نتایج کار خود را به صورت مداوم و پیوسته آنالیز کنید.

طبق آمار گرفته شده در سال ۲۰۲۰، در حدود ۹۰.۶۳ درصد از صفحات موجود در اینترنت فاقد بازدید عمومی از گوگل بوده اند و صفحاتی که بالاترین رتبه را داشته اند، بیشتر از ۴۹ درضد از کل ترافیک جست وجو را به دست آورده اند.

چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

استراتژی های سئو

۱.میزان بازدید ارگانیک و تبدیل فروش خود را بالا ببرید.

به صورت معمول ترافیک وب سایت به دو روش می باشد یکی ترافیک پولی و دیگری ترافیک ارگانیک.

ترافیک پولی به علت تبلیغات به وب سایت ها می آید، این در حالی است که ترافیک ارگانیک وب سایت مورد نظر شما را به وسیله ی موتور جست و جو می یابد.

۲.همواره جلوتر از رقیبان خود باشید و میزان سهم خود را در بازار افزایش دهید.

همان طور که می دانید موقعیت شماره یک در گوگل بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است. آمار گرفته شده حاکی از آن است که حدود ۳۱ درصد از بازدید ها مربوط به لینک اول می باشد و اگر سایتی بتواند این موقعیت را کسب کند، قطعا موفق می شود که از رقبای خود پیشی بگیرد.

۳.رشد کسب وکار خود را به حداکثر برسانید.

این موضوع که استراتژی های سئو جدید را در نظر داشته باشید می تواند محبوبیت محتوای شما را افزایش دهد و این موضوع به شما کمک می کند که در بازاریابی خود پیشرفت بیشتری بکنید.

این مطلب که مطالب قدیمی موجود در وب سایت خود را به روزرسانی کنید، به صورت تقریبی میزان بازدید ارگانیک شما را به مقدار ۱۱۱.۳ درصد بالا می برد. ترندهای جدید سئو به مخاطبان این امکان را می دهد که محتواهای همیشه سبز خود را اصلاح کنند و بهبود ببخشند.

چنانچه می خواهید وب سایت موردنظر شما، شامل این ترافیک باشد، لازم است که ترندهای سئو ۲۰۲۱  را در نظر داشته باشید.

در این مقاله هشت نمونه از ترندهای بزرگ سئو جست و جوگرها در سال ۲۰۲۱ را بررسی می کنیم:

استراتژی های سئو

استراتژی های سئو

رشد هوش مصنوعی در سئو

در سال ۲۰۲۱ بیش از هر زمان دیگری الگوریتم های موتور جست وجو از هوش مصنوعی بهره می برند و این در حالی است که شرکت هایی هم چون گوگل درمورد نقش هوش مصنوعی در موتورهای جست و جو به صورت کاملا پنهانی عمل می کنند.

همانطور که می دانید هوش مصنوعی را برای دوچیز مورد استفاده قرار می دهند:

 مرتب سازی محتوا

هوش مصنوعی به موتورهای جست وجو کمک می کند تا محتوای وب سایت را سامان دهی کنند، محتوایی که کیفیت لازم را دارد را به نتایج جست وجو در بالا برسانند و محتوایی که از نظر کیفیت پایین می باشد را در صفحه ۱۲ قرار بدهند.

رتبه بندی نتایج جست وجو

همان طور که می دانید هوش مصنوعی به منظور رتبه بندی نتایج جست و جو، جمع اوری داده های مورد نظر در مورد هر نتیجه و تنظیم موقعیت آن استفاده می گردد.

جست و جو با بهره گیری از صدا

این قبیل از جست وجوها، به جست وجوهایی گفته می شود که مجهز به صدا می باشند. جست و جوی صوتی جزو یکی از استراتژی های سئو می باشد که منبع بسیار مهمی برای ترافیک ارگانیک وب سایت محسوب می شود.

 رعایت اصل Google EAT

اصل EAT گوگل، اصلی می باشد که موتورهای جست وجو به منظور ارزیابی اقتدار، تخصص و اعتماد هر وب سایت از آن بهره می برند.

برای اینکه اصل EAT در ترندهای سئو پذیرفته شود، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • مطمئن شوید که وب سایت شما حتما گواهی اس اس ال  را داشته باشد.
  • به هیچ وجه از مطالب تکراری استفاده نکنید.
  • منابع خود را در تمام نقل قول ها، تصاویر و امارها استفاده کنید و برای اینکه با مسئله ی نقض چاپ مواجه نشوید،  پیوند دهید.
  • مسئله ریسپانسیو بودن در موبایل بر رتبه بندی تاثیر دارد.

وب سایت هایی که با موبایل سازگار می باشند، از رابطی استفاده می کنند که به اندازه صفحه موبایل کوچک می گردد تا به مخاطبان این اجازه را بدهد که از وب سایت به همان اندازه ای که در رایانه ی خود از آن استفاده می کنند، بهره ببرند.

هرچقدر سریع تر از این فرآیند طراحی مناسب موبایل در وب سایت خود استفاده کنید، ترافیک موبایل بیشتری را به سایت خود جذب خواهید کرد.

استراتژی های سئو

 بهینه سازی فیلم و عکس

جزو یکی از اساسی ترین استراتژی های سئو می باشد. در سال ۲۰۲۰ محتواهای ویدیوئی در حدود ۵ برابر بیشتر از محتواهای متنی محبوبیت داشته اند.

تغییر اولویت های مرتبط با کلمه کلیدی

انتظار می رود که کلمات کلیدی بلند تر در سال ۲۰۲۱ طرفداران بیشتری پیدا می کنند. کلمات کلیدی بلند مشخص تر می باشند و به صورت معمول بین ۳ تا ۶ کلمه دارند. آمار گرفته شده حاکی از این است که در حدود ۵ درصد میزان کلیک کلمات کلیدی بلند بیشتر از کلمات کلیدی کوتاه می باشد.

به مسئله سئوی محلی اهمیت بدهید

موضوع سئو محلی برای الگوریتم های موتور جست و جو حائز اهمیت می باشد. زیرا در حال حاضر، بیشتر از ۴۶ درصد از جست وجوهای گوگل اهداف محلی دارند. توجه داشته باشید که داده ها و تجزیه تحلیلها میزان موفقیت در گوگل را شکل می دهند.

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *