سئو و بهینه سازی تصاویر

سئو و بهینه سازی تصاویر

تاثیر بهینه سازی تصاویر بر سئو:

یکی از مهمترین فاکتور های اصلی در سئو درون صفحه، بهینه سازی تصاویر است. همان طور که در مقاله “۵ خطای متداول سئو درون صفحه” در مورد خطا های متداول سئو درون صفحه صحبت کردیم، یکی از موارد اشاره شده بهینه سازی تصاویر بود که در این مقاله مفصل تر درباره این مورد صحبت می کنیم که بتوانید به سئو سایت خود کمک نمایید.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: ۵ خطای متداول سئو درون صفحه

شما تنها با بهینه سازی و سئو تصاویر نمی توانید رتبه سایت خود را ارتقا بدهید. بلکه تنها تجربه کاربری خوبی از وب سایت برای کاربرانتان می سازید.

قرار دادن تصاویر جذاب و مرتبط با مطالب و محتوای هر وب سایت تاثیر مستقیمی در جذب کاربر در سایت دارد که به بهبود Bounce Rate وب سایت کمک می کند. پس نتیجه می گیریم که بهینه سازی تصاویر برای موتور های جستجو حائز اهمیت است. در زیر تعدادی موارد آورده شده است که رعایت آن ها تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت خواهند گذاشت.

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر

این موارد عبارتند از:

۱- حجم پایین تصاویر

حجم تصاویر صفحات وب سایت خود را بدون کاهش کیفیت، پایین آورید تا در سرعت سایت مشکلی به وجود نیاید. تصاویر را می توانید با نرم افزار هایی همانند فتوشاپ و… بهینه نمایید. از جمله کار هایی که می توان برای کاهش حجم تصاویر انجام داد، استفاده از فرمت مناسب تصاویر است که رایج ترین فرمت ها PNG و JPG هستند.
همچنین کاهش سایز تصاویر به گونه ای که مناسب سایت باشند، خود باعث کاهش حجم تصاویر می شود.

شما می توانید با استفاده از وب سایت tinypng.com تصاویر وب سایت خود را بهینه نمایید و حجم تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت پایین بیاورید.

۲- استفاده از تگ title برای بهینه سازی

حتما از تگ title در تصاویر خود استفاده نمایید که وقتی کابر اشاره گر ماوس را بر روی تصاویر برد، توضیحی در مورد عکس نوشته شود.

۳- استفاده از تگ alt برای بهینه سازی

تگ alt برای سئو سایت بسیار حائز اهمیت است که باید در تصاویر حتما از این تگ استفاده شود. سعی نمایید در این تگ از کلمات کلیدی استفاده کنید که مرتبط با موضوع عکس باشد. تگ alt هنگامی که سرعت اینترنت پایین است و یا مرورگر نمی تواند تصویر را بارگذاری کند، متنی که در تگ alt نوشته شده است به جای تصویر نمایش داده می شود که تاثیر به سزایی در سئو سایت دارد.

منبع: searchenginewatch

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]