نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت

نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت

نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت چیست؟

meta description برای ارائه توضیحات مختصر از محتوای صفحات وب سایت می باشد. تگ توضیحات در صفحات نتایج موتور های جستجو برای پیش نمایش قطعه ای از محتوای صفحه نشان داده می شود.
این تگ همانند تکه کد زیر در قسمت <head> استفاده می شود:
<head>
<meta name=”description” content=”SEO”>
</head>

تگ توضیحات بخش بسیار مهمی از بازاریابی از طریق نتایج موتور های جستجو است. این تگ باید کاملا مرتبط با محتوای هر صفحه باشد و به گونه ای باشد که نرخ کلیک سایت افزایش یابد.

نقش meta description در سئو سایت

نقش meta description در سئو سایت

آیا تگ توضیحات بر سئو سایت موثر می باشد؟

گوگل به تازگی اعلام کرده است که تگ توضیحات هیچ تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت ندارد و تنها از طریق آن می توان در نتایج موتور های جستجو بازدید کننده را جذب سایت کرد.

در زیر نکات مهمی در رابطه با تگ توضیحات سایت ذکر کرده ایم که با رعایت آن ها می توانید نرخ کلیک سایت خود را افزایش دهید:

تعداد کاراکتر بهینه:

تعداد کاراکتر بهینه و مناسب برای تگ توضیحات ۱۵۵ کاراکتر می باشد. اگر تعداد کاراکتر ها بیشتر از ۱۶۰ کاراکتر باشند، آن گاه در نتایج موتور های جستجو به طور کامل نمایش داده نمی شوند و ادامه توضیحات به صورت … نمایش داده می شود.

اجتناب از توضیحات تکراری برای صفحات:

هر صفحه ای متناسب با محتوای همان صفحه تگ توضیحات باید داشته باشد و نباید در صفحات توضیحات تکراری به کار رود.

کلمات کلیدی در متا تگ:

از کلمات کلیدی در توضیحات متا سایت استفاده نمایید و محدودیتی برای این کار وجود ندارد. استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا در نتایج موتور جستجو گوگل به صورت پررنگ تر نشان داده می شود و این امر شما را در جذب بازدید کنندگان بیشتر یاری می کند.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: نقش کلمات کلیدی در سئو سایت

اجتناب از توضیحات فریب دهنده برای سایت:

اگر در تگ توضیحات سایت، توضیحاتی غیر مرتبط با محتوای صفحه بنویسید و هدفتان جذب بازدید کننده به سایت از این طریق می باشد، بدانید که بدترین ضربه را از این طریق به سئو سایت خود وارد کرده اید. چون که وقتی کاربر وارد سایت می شود و مشاهده نماید که محتوای صفحه آن چیزی نیست که نیازش را برطرف کند و مرتبط با توضیحات سایت نیست، سریعا وب سایت را ترک می کند و این امتیاز منفی برای سئو سایت دارد.

در پایان این نکته را در نظر داشته باشید که اگر چه این تگ برای گوگل اهمیت ندارد ولی استفاده درست از آن شانس شما را برای دریافت ترافیک از طریق موتور های جستجو افزایش می دهد.

منبع: blog.hubspot

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]