سئو در کرج

نقش محتوای سایت در سئو

نقش محتوای سایت در سئو چیست؟ 

در این مقاله قصد داریم که نقش محتوای سایت در سئو را بررسی نماییم، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که کیفیت محتوای سایت مهم تر از کمیت آن است.

نیازسئو به استفاده راهبردی از کلمات کلیدی

همان طور که می دانید، توجه به کلمات کلیدی اهمیت زیادی دارد. درواقع پس از انتخاب کلمات کلیدی، تنها به وسیله ایجاد محتوای با کیفیت است که میتوان در جستجو آن کلمه کلیدی رتبه کسب کرد. در صورتی که محتوای مناسب وجود نداشته باشد، کسب رتبه نیز امکان پذیر نیست.

محبوب شدن در شبکه های اجتماعی به واسطه محتوای باکیفیت

نقش محتوای سایت در سئو اهمت زیادی دارد زیرا، تولید محتوای با کیفیت شانس دیده شدن آن محتوا را در شبکه های اجتماعی افزایش خواهد داد. هر چه بیشتر لینک های محتوا در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، این مسئله تاییدیه ای برای مورد پسند بودن محتوا برای کاربران می باشد و گوگل هم از این نوع تاییدیه ها در رتبه بندی خود استفاده می کند.

کسب بک لینک های با کیفیت تنها با تولید محتوای با کیفیت

داشتن بک لینک برای محتوا نیز روشی برای تایید محتوا توسط دیگر وب سایت ها است. در اکثر موارد، کاربران برای قدردانی از اطلاعات محتوا، به سایت شما لینک خواهند داد و گوگل از این بک لینک ها برای رتبه بندی سایت ها استفاده میکند.

نقش محتوای سایت در سئو

نیاز به محتوا برای کسب رتبه از گوگل

اگر یک وب سایت محتوایی نداشته باشد، گوگل به چه چیزی رتبه بدهد؟ گوگل همواره در حال رتبه بندی لینک ها به واسطه محتوایشان است. به همین علت است که نقش محتوای سایت در سئو بسیار مهم است،زیرا همان چیزی می باشد که گوگل به آن رتبه می دهد. علاوه براین، محتوا به گوگل اعلام می دارد که براساس چه کلمات کلیدی قرار است رتبه کسب کند.

کمک به حل مشکلات کاربران

کاربران زمانی که سوالات خود را در گوگل جستجو می کنند، نتایجی را می بینند که پاسخگوی سوالاتشان به بهترین شکل ممکن باشد. گوگل همواره الگوریتم های خود را برای مطابقت با چنین سیستم هایی ارتقا می بخشد و چنانچه محتوای شما پاسخگوی نیاز کاربران در کلمه کلیدی خاصی باشد، در طول زمان، رتبه آن افزایش می یابد.

در گذشته، به سئو به صورت مستقل نگاه می شد، اما هم اکنون دیگر اوضاع فرق کرده است. امروزه سئو با مجموعه تلاش های افراد در بازاریابی محتوا، ارتباط مستقیم دارد. توجه داشته باشید که بدون داشتن محتوای خوب، هیچگاه قادر به کسب رتبه خوب از موتورهای جستجو نیستید.

نقش محتوای سایت در سئو

کیفیت محتوای سایت

بعضی از مدیران سایت ها تصور می کنند که برای کیفیت محتوای سایت باید تعداد کلمات و یا کاراکتر های آن مطلب را افزایش داد. در صورتی که این چنین نیست. نمی توان با افزایش تعداد کلمات مطلب کیفیت آن را افزایش داد. بلکه باید زمانی که کاربر مطلب را مطالعه می کند، نیازش با خواندن آن مطلب برطرف شود و از خواندن آن مطلب لذت ببرد و جذب سایت گردد. گوگل در نتایج موتور جستجو خود، وب سایت هایی که مطالب موجود در آنها از کیفیت بالایی برخوردار باشند را بالاتر نشان می دهد.

اگر شما یک مطلب را به صورت انگلیسی در موتور جستجو گوگل، جستجو نمایید، مشاهده می کنید که وب سایت هایی که در نتایج اولیه نمایش داده می شوند دارای بیش از ۲۰۰۰ کلمه در مطالب وب سایت خود هستند. پس این نتیجه را می گیریم، مطالبی که بیش از ۲۰۰۰ کلمه داشته باشند برای گوگل یک مزیت محسوب می شود.

ولی این نکته را در نظر بگیرید که وب سایت هایی که بیش از ۲۰۰۰ کلمه دارند، یک مطلب جامع و کاملی می باشد که تمامی نیاز های کاربر را برطرف می کند و بیهوده تعداد کلمات مطلب را زیاد نکرده اند.
پس تعداد کلمات محتوای سایت خود را به گونه ای افزایش دهید که کیفیت مطلب از بین نرود و از این موضوع برای گرفتن رتبه مناسب در نتایج جستجو گوگل استفاده کنید.

عنوان مناسب و جذاب برای محتوا

عنوان هر مطلب نقش بسیار مهمی در جذب مخاطب دارد. پس باید در انتخاب عنوان محتوای وب سایت دقت لازم را به کار ببرید. چون در سئو سایت تاثیر گذار می باشد. سعی نمایید عناوین مطالب خود را جذاب و تا حد ممکن خلاصه انتخاب کنید.
همچنین می توانید برای پیدا کردن عناوین مهم و پر جستجو، از موتور جستجو گوگل کمک بگیرید.

لینک دهی کلمات کلیدی

در هر مطلب سایت باید لینک دهی داخلی (بین مطالب) و لینک دهی خارجی رعایت شود. کلمات کلیدی باید به اندازه در محتوا تعریف شود و به صفحات مخصوص لینک داده شود. چگالی کلمات کلیدی نسبت به تعداد کلمات محتوا باید رعایت شود.

استفاده از تصویر و ویدئو در محتوای سایت

یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل در سئو سایت، جذب کاربر در سایت می باشد. برای جذب و نگه داشتن کاربر در سایت باید از تصاویر با کیفیت و ویدئو استفاده کرد. استفاده از تصاویر و ویدئو در مطالب وب سایت باعث جذاب تر شدن مطلب می شود و همچنین Bounce Rateسایت کاهش می یابد.

ذکر منبع

اگر محتوایی که در سایت قرار می دهید، از دیگر وب سایت ها کپی کرده اید حتما نام منبع را در آخر آن ذکر کنید تا هم از جریمه شدن وب سایت جلوگیری کرده باشید و هم اعتبار سایت خود را بالا ببرید. شما می توانید با رعایت نکات ذکر شده محتوایی مناسب برای مخاطبان در وب سایت خود ایجاد نمایید.

گروه آیسا با چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فناوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.