بهترین زبان برنامه نویسی

بهترین زبان برنامه نویسی برای بازار کار چیست؟

بهترین زبان برنامه نویسی در بازار کار

سلام خدمت دنبال کنندگان همیشگی سایت آیسا. در این مقاله قصد دارم به شما در جهت انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی در بازار کار کمک کنم. امیدوارم بعد از خواندن این مقاله راه خود را به درستی انتخاب نمایید.

مقدمه:

قرن بیست و یک، اوج تکنولوژی و ارتباطات سهم بزرگی از پیشرفت برای برنامه نویسان دارد. دانش آموختگان کامپیوتر با یادگیری مهارت‌ های پروگرمینگ یا برنامه نویسی می‌ توانند به صورت هوشمندی از این سفره سهم خود را بردارند.
شما با یادگیری یکی از ده‌ ها تخصص در زمینهٔ programing می توانید آینده خود را تضمین کنید. البته در این زمینه زبان‌ ها و تخصص‌ های فراوانی وجود دارد. ما در این جا قصد داریم به معرفی ۱۰ زبان برنامه نویسی پرطرفدار بپردازیم. که در حد یک متخصص و خبره، باعث موفقیت در شغل مورد نظر شما شود. مهم‌ ترین عامل پیشرفت در این زمینه شور، علاقه و اشتیاق است.

علاقه شرط اول یادگیری

اگر به برنامه نویسی علاقه داشته باشید و حداقل به دو زبان برنامه نویسی مسلط باشید به نتایج قابل توجهی خواهید رسید.
همه برنامه نویسان این نکته را می‌دانند که اصول و اسکلت اصلی بسیاری از زبان‌ ها و کامپایلر های برنامه نویسی، بسیار به هم شبیه است.
اگر به یک زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشید یادگیری بقیه زبان‌ ها راحت خواهد شد. حال اگر شما تصمیم دارید یک برنامه‌ نویس موفق شوید و مهارت خود را تکمیل کنید بهتر است کامل و جامع مهارت کسب کنید.
اطلاعات اصلی جهت انتخاب زبان اصلی شما به‌ عنوان یک کارشناس کمک می‌کند. ممکن است این کار شما را تشویق کند که به‌ عنوان یک زبان فرعی و دوم، زبان ثانویه دیگری را هم آموزش ببینید.

وسعت زبان برنامه نویسی

در زمان حال ده‌ ها زبان در جهان کامپیوتر وجود دارد. هر یک از این زبان ‌های برنامه نویسی متولیان و طرفداران خود دارد. به این جهت برترین‌ های زبان برنامه نویسی را بشناسید.
بنابراین اگر تصمیم دارید در دنیای برنامه نویسی کامپیوتر، برای خود جایی باز کنید. و به درآمد های میلیونی برسید لازم است در ادامه این مقاله با آیسا همراه باشید.

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی java

به‌ منظور سرمایه‌ گذاری روی زبان ها، بهترین زبان، زبان جاوا و Net. مایکروسافت است. این برنامه طبق آخرین اطلاعات، بیشتر برنامه نویسان با این زبان برنامه نویسی می‌ کنند. این برنامه نیاز به آپدیت شدن دارد. زبان های برنامه نویسی سیستم عامل android جز برنامه نویسی سیستم عامل هست.
در زمان حال سیستم عامل Android بسیار گسترده است. تکامل و توسعه این زبان نیاز به برنامه و ابزار جدیدی دارد که همگی وابسته به java می‌باشند.
برنامه نویسی جاوا بالاترین رنکینگ را از لحاظ کارایی دارد؛ یعنی رتبه اول را از آن خود نموده است.

زبان برنامه نویسی C#

C# یک زبان چند مدلی است. این برنامه ها به صورت دستوری، تابعی، عمومی، شیءگرا و جزء گرا است. این زبان از.NET سرچشمه گرفت و بعد ها توانست استاندارد ها را دریافت کند. به عنوان یک زبان استاندارد تعریف شد.
برنامه های Windiws و آیفون ۷ از C# زاده شده اند. به لطف ماکروسافت این یکی از مدعیان قوی در بین زبان های برنامه نویسی است. رتبه این زبان در ردیف ۶ جدول زبان‌ های برنامه نویسی قرار دارد.

زبان برنامه نویسی C و C++

دو زبانی که تفاوت‌ هایی با هم دارند و در واقع زبان ++C بر اساس زبان C ساخته شد و به نوعی به آن اضافه شده است. زبان  ++C بیشتر در نرم‌ افزار های مهندسی و صنعتی استفاده می شود.
به نوع دیگر این خاص است. زبان‌ های C و ++C در فهرست بندی TIOBE، به ترتیب رده های دوم و سوم قرار دارند. این زبان از همه زبان‌ های برنامه نویسی تاثیر گذاری بیشتری دارد.

JAVA SCRIPT همراه با HTML و CSS

برنامه نویسی جاوا اسکریپت، مخصوص وب است. این زبان کلیه مرورگر ها را پوشش می دهد. این زبان در رده یازدهم قرار دارد.

زبان VISUAL BASIC

این زبان، مانند زبان بیسیک یادگیری بسیار آسان دارد. استفاده از آن حتی برای برنامه نویسان مبتدی هم ساده است. برنامه نویسان در این حوزه قادر به درک زبان های رابط گرافیکی و حتی برنامه‌ های پیچیده هستند. این زبان بسیار ساده است، سادگی آن باعث شده تا این زبان به سرعت جای خود را در بین برنامه نویسان باز کند.
این زبان در فهرست بندی TIOBE، در ردیف پنجم قرار گرفته است. به بیان دیگر زبان Visual Basic، ترکیبی است از اجزای مرتب شده‌ای برای کنترل روی ویژگی‌ های مختلف فرم‌ ها که از پیش تعریف شده است. و یا نوشتن کد های اضافی برای ایجاد توابع بیشتر یا متفاوت.

زبان برنامه نویسی PHP

برنامه نویسی PHP یک زبان عمومی است که برای برنامه های کابردی و به خصوص برای طراحی صفحات وب بسیار طرفدار دارد. اگر تمایل دارید مستقل برای وب برنامه نویسی کنید. PHP یکی از زبان های عالی است.
این زبان، یک زبان اسکریپتی است که اساس و بنیان ایجاد آن، برای طراحی صفحات پویای وب بوده است. در ردیف چهارم استاندارد های جهانی برنامه نویسی قرار دارد.

زبان OBJECTIVE_C

اگر دنبال کار کم و عدم ترس از اجرا نشدن هستید و یا پول زیاد می خواهید این زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید. کافی است زبان  OBJECTIVE_C را یاد بگیرید. مولد این برنامه SmallTalk و C اقتباس است و تاثیر بسزایی در ایجاد زبان جاوا داشت.
در ابتدا این زبان بر روی سیستم عامل‌ های Mac OS X و iOS شرکت Apple ایجاد شده بود. اخیراً با رشد روز افزون و محبوبیت زیاد محصولات شرکت Apple مثل iPhone و iPod و iPad، این مهارت را کمتر کسی بلد است.
زیرا همچنان با رشد علاقه‌ مندان به محصولات اپل، تقاضا های زیادی برای برنامه‌ های کاربردی و جانبی این دستگاه‌ ها وجود خواهد داشت. رتبه این زبان نهم جهانی است. البته این رتبه در مقایسه با سال ۲۰۰۹ که ۴۵ بوده است بسیار پیشرفت کرده است.

زبان RUBY

Ruby، در قالب یک تعریف، زبانی متوازن و دقیق است و توسط شخصی به نام Yukihiro Matz Matsumoto ایجاد شد. او این زبان را تلفیقی از زبان های مورد علاقه خود یعنی SmallTalk، Ada، Perl، Eiffel و Lisp به دست آورده است.
توابع کامل و متوازن از ویژگی‌ های این زبان است. این زبان بار اول با پذیرش عمومی نسبتاً بالایی مواجه شد.
زبان Ruby برای ساخت برنامه های تحت وب، شبیه‌ ساز ها، مدل‌ های سه بعدی، برنامه تجاری، رباتیک، شبکه، علوم مخابراتی، سیستم‌ های مدیریت سیستم مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد.
شرکت‌ های بزرگ در خارج از ایران مانند Engine Yard ، Heroku، New Relik، از این زبان و ابزار های جدید آن پشتیبانی می‌ کنند. مولد این زبان در سال ۲۰۱۰ گفت: «هیچ برنامه نویس زبان Ruby نمی‌ شناسم که بیکار مانده باشد».
این زبان بسیار رشد کرده است و در ردیف دهم ده زبان برتر دنیا قرار دارد.

زبان PERL

Perl مانند یک نوار مسیر عبوری برای اینترنت به نظر می‌ رسد این زبان برنامه نویسی برای هماهنگ‌ سازی پایگاه های اطلاعاتی با دیگر سیستم‌ ها به کار می‌ رود. بی شک تا زمانی که زبان های اسکریپتی و پویا مثل Perl، PHP، Python و Ruby متقاضی دارند. زبان های اصلی مثل Java، در پشت سر این‌ ها می‌ مانند و دلیل آن رشد روز افزون محبوبیت این زبان‌ ها در میان افرادی است.
که توانایی‌ های بالقوه و قدرت کاربردی این گونه نرم‌ افزار ها را درک کرده است. که باعث می‌ شود نیاز به برنامه نویسان این زبان‌ ها در جامعه رشد کنند.
در بعضی منابع اعلام شده تقاضا برای زبان پرل بیشتر از PHP است. در فهرست بندی TIOBE، زبان Perl در رده هشتم جدول رده‌ بندی قرار گرفت.

 PYTHON

زبان پایتون

زبان پایتون

Python، زبان پویا است. برای ایجاد برنامه‌ های کاربردی تحت وب و برنامه های کاربردی ابری در قالب‌ هایی مثل Django استفاده می‌ شوند. شاید عجیب باشد که موتور برنامه‌ های گوگل، با زبان Python نوشته شده است.
فقط با این زبان پشتیبانی و به روز می‌ شود. نکات مثبت زبان Python و Perl نسبت به PHP بیشتر است.
زبان PHP فقط برای برنامه‌ های تحت وب استفاده می‌ شود. در حالی‌که زبان های Python و Perl عمومی‌ تر هستند؛ و برای کاربرد های متفاوتی مثل عرصه هایی همچون هوا و فضا، اقتصادی، نظامی و غیره… استفاده می شوند.
این زبان در رده بندی TIOBE، در رده هفتم قرار دارد.
با آیسا همراه باشید تا آموزش‌ های بعدی…

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]