نقش محتوای سایت در سئو

راهنمای عوامل رتبه بندی گوگل – بخش دوم: کلمات کلیدی

راهنمای عوامل رتبه بندی گوگل: کلمات کلیدی

در بخش اول در مورد عواملی مانند تگ عنوان، تگ H1 و متا تگ توضیحات صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را از اهمیت کلمات کلیدی در سئو سایت و همچنین به کارگیری آن ها در محتوای صفحه آشنا سازیم.

کلمات کلیدی (Keywords)

در بخش اول عوامل رتبه بندی گوگل، در مورد به کارگیری کلمات کلیدی در تگ عنوان صفحات، تگ H1 و متا تگ توضیحات صحبت کردیم. از کلمات کلیدی در چه مکان هایی از سایت و چگونه استفاده کنیم که بر روی سئو سایت تاثیر مثبت بگذارد؟

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

محتوای صفحه (Page content)

۱- سعی نمایید در ۱۰۰ کلمه اول صفحه خود، کلمات کلیدی را به کار ببرید. این کار یکی از مهمترین فرکانس ها می باشد.
۲- به عنوان مثال Jayson DeMers در مورد ربط کلمات کلیدی و مکان قرار گیریشان صحبت کرده است و همچنین فرکانس آن ها را در مکان های مختلف سایت، یکسان نمی داند.
۳- اولویت بندی کلمه های کلیدی در گوگل بدین صورت است: (اولویت از زیاد به کم)
• متا تگ ها و هدر ها
• محتوای اصلی صفحه
• سایدبار ها و فوتر

۴- کلمات کلیدی یا عباراتی که انتخاب می کنید و در محتوای صفحه قرار می دهید باید نسبت چگالیشان نسبت به کل محتوای صفحه در آن مطلب رعایت شده باشد. اگر برای استفاده از این کلمات در محتوا، بیش از اندازه عمل کنید و کیفیت مطلب را از بین ببرید، دیگر این مطلب هیچ ارزشی ندارد. گوگل می گوید که مطالب سایت خود را برای خوانندگان و مخاطبین سایت بنویسید نه برای موتور های جستجو.

۵- کلمه های کلیدی که در یک صفحه قرار می دهید باید مرتبط با موضوع محتوای صفحه باشد. اگر به موضوع صفحه ربط ندارند، به هیچ وجه داخل صفحات قرار ندهید. چون کیفیت مطلب را از بین می برید.
۶- کلمه کلیدی که بر روی آن تمرکز کرده اید، اگر در تگ عنوان صفحات، توضیحات سایت و تگ H1 به کار بردید، باید در سراسر محتوا و همچنین در دیگر تگ ها مثل H2 نیز از آن به طور صحیح استفاده نمایید.
۷- سعی کنید برای انتخاب این کلمات از ابزار هایی مانند نتایج موتور جستجو گوگل که افراد چه عباراتی را در گوگل جستجو می کنند، استفاده نمایید. همچنین از ابزار هایی مانند Google Keyword Planner نیز می توانید استفاده کنید.
۸- بر روی تعداد محدودی از این کلمه های کلیدی مدنظر کار کنید.

نهان سازی معنایی نهفته (LSI) کلمات کلیدی

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing به معنای نهان سازی معنایی است. LSI یعنی نهان سازی معنایی کلمات کلیدی در محتوا.  LSI به صورت خلاصه همان مترادف ها می باشند که با هوش مصنوعی موتور های جستجو شناسایی و تشخیص داده می شوند. به طور مثال کلمه کلیدی بهینه سازی سایت و سئو وب سایت دو کلمه ای هستند که مترادف هم می باشند و در معنی یکی هستند ولی در ظاهر با هم تفاوت دارند. گوگل توسط هوش مصنوعی موتور جستجو خود به راحتی این دو عبارت را شناسایی می کند.
با کار کردن بر روی کلمات کلیدی LSI کم رقیب و ساده می توان به کلمات کلیدی اصلی و سخت نزدیک تر شده و رتبه آن را در موتور های جستجو افزایش دهید.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: راهنمای عوامل رتبه بندی گوگل: محتوای با کیفیت

۹- کشف کلمات کلیدی LSI و به کار بردن آن ها در سراسر مقاله، به خصوص:
• پاراگراف اول متن
• بدنه محتوا
• لینک دهی
• پاراگراف آخر متن

LSI در متا تگ ها:

۱۰- استفاده از کلمات کلیدی LSI در سراسر متا تگ های صفحه خود. مانند:
• عنوان صفحه
• تگ های H1 و H2
• آدرس صفحه (URL)
• متا تگ توضیحات صفحه
• تگ alt تصاویر

در مقالات آینده در مورد دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی رتبه بندی سایت ها در نتایج موتور جستجو گوگل بحث خواهیم کرد.

منبع: searchenginewatch

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]