سفارش برنامه نویسی اختصاصی

سفارش برنامه نویسی اختصاصی

برنامه نویسی اختصاصی مربوط به نرم افزاری است که متعلق به یک فرد یا یک شرکت (معمولا کسی است که آن را توسعه داده) می باشد. تقریبا همیشه محدودیت های زیادی در استفاده از آن وجود دارد و کد منبع آن تقریبا همیشه مخفی نگه داشته می شود.
کد منبع کدی است که در آن برنامه ابتدا توسط یک فرد با استفاده از یک زبان برنامه نویسی نوشته شده است. قبل از اینکه به کد ماشین تبدیل شود، به طور مستقیم توسط یک پردازنده کامپیوتری (واحد پردازش مرکزی) قابل خواندن است. لازم است کد منبع را داشته باشید تا قادر به تغییر یا بهبود برنامه باشید.

سفارش برنامه نویسی اختصاصی وب رایگان و مالکیت عمومی

سفارش برنامه نویسی اختصاصی شامل نرم افزار رایگان و نرم افزار مالکیت عمومی است. نرم افزار رایگان، که به طور کلی همان نرم افزار منبع باز است. بدون هیچ هزینه ای برای هر کسی در دسترس می باشد.
همچنین می تواند توسط هر کسی برای هر هدف و با محدودیت های بسیار کم مورد استفاده قرار گیرد. این محدودیت ها تا حدی با توجه به مجوز متفاوت است. اما یک الزام معمول این است که آن ها یک کپی از مجوز اصلی را شامل شوند.
مجوز عمومی علاوه بر این نیاز دارد که اگر یک نسخه اصلاح شده از نرم افزار توزیع شود، کد منبع این نسخه اصلاح شده باید آزادانه در دسترس باشد. بهترین نمونه شناخته شده از نرم افزار تحت مجوز GPL لینوکس است.

نرم افزار مالکیت عمومی

نرم افزار مالکیت عمومی نرم افزاری است که توسط مالک حق تکثیر آن به مالکیت عمومی اهدا شده است. بنابراین دیگر حق کپی رایت نیست. در نتیجه، چنین نرم افزاری کاملا رایگان است و می تواند توسط هر کسی برای هر هدف بدون محدودیت استفاده شود.
در روز های اولیه محاسبات، نرم افزار به طور کلی آزاد بود. این چیزی بود که در میان محققان و توسعه دهندگان، که معمولا مشتاق بهبود آن بودند، به اشتراک گذاشته شد.
با این حال، این وضعیت با تغییر رایانه بیشتر شد و تولید و سفارش برای بسیاری از شرکت ها یک مدل تجاری عالی محسوب می شد.
با این حال، در سال های اخیر، برخی از شرکت ها متوجه شده اند که نرم افزار آزاد نیز می تواند بسیار سودآور باشد. برجسته ترین نمونه از این آی بی ام است که همچنان از درآمد های تقریبا یک میلیارد دلاری خود در لینوکس بهره می برد.

تفکر ناظران در مورد سفارش برنامه نویسی اختصاصی

بعضی از ناظران صنعت فکر می کنند که سفارش برنامه نویسی اختصاصی در آینده به دلیل رقابت رو به رشد نرم افزار آزاد کاهش خواهد یافت.
این دیدگاه معتقد است که نرم‌ افزار آزاد در نهایت به تسلط بر سیستم عامل‌ ها و برنامه‌ های کاربردی اصلی خواهد رسید. برنامه نویسی اختصاصی وب در بعضی از بازار ها باقی خواهد ماند. عمدتا برای برنامه های تجاری و فنی که تقاضا نسبتا کوچک یا تخصصی است. برای آن کاربران مایل به پرداخت هزینه نسبتا بالا هستند، رونق دارد.

تاریخچه

رایانه های کنترل از راه دور در خانواده های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. این رایانه ها به عنوان مثال در ماشین های شستشو، سیستم های گرمایشی، سیستم های امن، تلویزیون و استریو استفاده می شوند.
در آینده تمام این رایانه ها با همدیگر برای برقراری خانه هوشمند ارتباط برقرار خواهند کرد. این تنها می تواند یک واقعیت باشد، اگر هر یک از این رایانه های کنترل گر را بتوان پیکربندی کرد، انجام یک کار گروهی ممکن خواهد شد.
این دوباره نیاز به امکانات ارتباطی لازم دارد.
به عبارت دیگر این نیازمند این است که تمام این رایانه های ساده و توزیع شده را بتوان به روش ساده و سخت افزاری برنامه ریزی کرد.

محتویات مقاله

این مقاله یک زبان جدید، انعطاف پذیر و ساده برای سفارش و وظایف توزیع کنترل را توصیف می کند. کامپایلر برای این زبان یک کد هدف را ایجاد می کند که برای تفسیر آن بسیار آسان است. یک مترجم، که می تواند به راحتی به سخت افزار های مختلف منتقل شود، تعبیه شده است.
زبان جدید ساده و آسان برای یادگیری است. اما از سوی دیگر، به طور کلی در یک گروه بزرگ از سیستم های کنترل خانه استفاده می شود. دستگاه های کنترل کوچک در بسیاری از انواع تجهیزات عادی استفاده می شوند. امروزه این رایانه های کنترل اغلب ساده و مستقل هستند.
به طور عمده برای این موضوع دو دلیل وجود دارد:
اول این است که سخت یا غیر ممکن است که این رایانه ها را پیکربندی کنید و یا مجددا برنامه ریزی کنید.
دلیل دوم این است که آن ها اغلب قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نیستند.
استاندارد های ارتباطی بی سیم جدید در چند سال اخیر در بازار معرفی شده است. این استاندارد ها ZigBee و Z-Wave نامگذاری شده اند.
به عنوان مثال، آن ها با هزینه پایین و با مصرف کم برق کار می کنند. بنابراین آن ها به خوبی برای سیستم های کنترل خانه توزیع و طراحی شده اند.

طرح پروژه سفارش برنامه نویسی اختصاصی

برای یک کامپایلر اختصاصی، اولین و احتمالا مهمترین آزمایش این است. که فایروال های مناسب یا جدیدترین سفارش برنامه نویسی اختصاصی را در برابر هکر های مضر ایجاد کند.
این امر به یک حرفه ای اختصاصی نیاز دارد تا زمانی که مطمئن شوید کامپایلر ایمن است. می بایست روش های ورودی، کامپایل، اجرا و خروجی را برای خود و کاربران بالقوه را تنظیم کرد.

مشارکت جوامع

سخنرانی ها، مقالات و دوره های تخصصی توسط جستجو های وب کاری بسیار بزرگ است. این باعث می شود جامعه دانشجویی بیشتر شود. تبلیغات دوره های آموزشی بخشی از جامعه محلی است.
مقالات کوتاه در خبرنامه ها در جامعه کمک بزرگی می کند. هنگامی که حتی یک درس برنامه نویسی در حال اجرا است، دست کم ده نفر از کاربران بالقوه از آن در آن روز استفاده می کنند. تبلیغات مناسب ممکن است شرکت کنندگان بیشتری را به خود جلب کند. سفارش برنامه نویسی قطعا کمک شایانی به جوامع کوچک و بزرگ خواهد کرد.

پایداری

هر سفارش یا زبان برنامه نویسی کامپیوتری جدید یا قدیمی تر، باید کامپایلر یا مترجم را در جای خود آپلود کند. امیدواریم بعدا بتوان آن ها را به طور مستقیم در سایت های معتبر یا از طریق یک آزمایش آپلود کرد.
همان طور که برنامه ها برای استفاده یا تست هر زبان نوشته شده اند، منابع بالقوه مانند نمودار های تحقیق از نتایج، پروژه های دانشجویی یا تصاویر گرافیکی ممکن است به فضای اصلی برسند.

اقدامات موفقیت

برنامه های تحقیقاتی پیشرفته تر اما نسبتا ساده و تحلیلی، نتایجی را برای استفاده در منابع تولید می کنند.
توجه: علاوه بر معیار های خاص موفقیت پروژه شما نیز از شما خواسته خواهد شد که در پایان گزارش نهایی خود در برخی از شاخص های جهانی را گزارش دهید. لطفا به خاطر داشته باشید که این برنامه را در نظر بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]