سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه (One Page SEO) چیست؟

دو دسته بندی برای فعالیت های سئو وجود دارد: ۱. سئو درون صفحه ۲. سئو بیرون صفحه

در این مقاله قصد دارم شما را با یکی از اصلی ترین دسته بندی های سئو یعنی سئو درون صفحه آشنا کنم.
سئو درون صفحه به معنای کنترل تمامی محتویات درون وب سایت و به طور کلی هر چیزی که درون سایت خود بارگذاری می کنید On Page SEO گفته می شود. همچنین باید سئو درون صفحه در ابتدا انجام شود و بعد از آن سئو بیرون صفحه انجام شود و اگر این کار به خوبی و طبق اصول انجام شود، نصف بیشتر راه را رفته اید.

این نوع از سئو شامل موارد بسیاری می باشد که هر کدام از آن ها یکی از فاکتور های اصلی گوگل است که تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت خواهند گذاشت.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: اهمیت بک لینک در سئو سایت

تعدادی از فاکتور های مهم سئو درون صفحه

فاکتور هایی که در سئو درون صفحه وجود دارد به شرح زیر می باشند:

سرعت وب سایت:

اگر کاربر از سرعت سایت شما راضی باشد یعنی گوگل راضی بوده و یک امتیاز مثبت برای شما به حساب می آید.

تصاویر:

استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط با وب سایت می تواند کاربر را در سایت نگه دارد. همچنین تصاویر باید بهینه شده باشند و در سایت قرار بگیرند.

کد های سایت:

بهینه سازی کد های سایت در سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار موثر می باشد. پس باید کد های سایت (HTML ,CSS ,JS) خود را بهینه نمایید.

عنوان صفحات (Title): 

استفاده از کلمات کلیدی و مهم در عنوان صفحات برای بالا رفتن نرخ کلیک وب سایت و همچنین افزایش سئو سایت و رتبه وب سایت موثر می باشد.

توضیحات صفحات (meta description):

توضیحات صفحات یکی از مهمترین عوامل در جذب بازدید کننده به وب سایت می باشد که توضیحات هر صفحه باید مرتبط با محتوای همان صفحه باشد.

ساختار URL صفحات:

استفاده از URL های طولانی و نا مفهوم باعث سردرگمی کاربر می شود و همچنین این کار باعث می شود که وب سایت از طرف گوگل جریمه شود.

تگ های H1,…H6:

استفاده درست و مناسب از این تگ ها می تواند رتبه وب سایت شما را بهبود ببخشد. در بین این تگ ها، دو تگ H1 و H2 از اهمیت بالایی نسبت به دیگر تگ ها برخوردار هستند و در سئو سایت تاثیر بسزایی دارند.

کلمات کلیدی:

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، توضیحات و نوشته های سایت البته به اندازه مناسب نه بیش از حد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

لینک های داخلی:

لینک های داخلی بین مطالب بسیار حائز اهمیت است که کاربر را در سایت نگه داریم و او را جذب سایت کنیم.

در این مقاله تعدادی از مهمترین فاکتور های سئو درون صفحه گوگل آورده شد که رعایت هر کدام از این موارد تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت و رتبه بندی کلمات در نتایج موتور های جستجو می گذارد.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]