آیا رتبه الکسا در سئو مهم است؟

آیا رتبه الکسا در سئو مهم است؟

اهمیت رتبه الکسا در سئو سایت:

وب سایت الکسا (alexa.com) آمار هایی از وب سایت ها را در اختیار ما قرار می دهد. این وب سایت رتبه جهانی و داخلی سایت ها را نمایش می دهد. شما می توانید با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر خود، رتبه جهانی و داخلی آن سایت را مشاهده نمایید. همچنین داخل الکسا آمار مختلفی را از سایت های مورد نظر به دست آورید. آمار هایی همچون:
Bounce Rate، متوسط تعداد بازدید کننده از سایت، متوسط زمان ماندن در سایت، تعداد بک لینک و غیره… را می توانید مشاهده نمایید.

آیا رتبه الکسا در سئو مهم است؟

آیا رتبه الکسا در سئو مهم است؟

حال به نظر شما، این آمار مخصوصا رتبه سایت در جهان و داخل کشور تاثیری بر سئو سایت دارد؟

رتبه الکسا هیچ گونه تاثیری بر سئو سایت ندارد و نخواهد داشت. پس شما نمی توانید با خوب بودن رتبه یک سایت در الکسا، بگویید که این سایت از نظر سئو عالی می باشد. همچنین برعکس این موضوع نیز برقرار است. یعنی با پایین بودن این رتبه نمی توان گفت که سایت از نظر سئو ضعیف است.
ولی می توان با پایین بودن این رتبه گفت که سایت، بازدید کننده ای ندارد ولی وب سایت هایی که رتبه بالایی در الکسا دارند، بازدید کننده بالایی نیز دارند.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: سئو و بهینه سازی تصاویر

آیا گوگل به رتبه الکسا اهمیت می دهد؟

همان طور که گفتیم، رتبه الکسا هیچ تاثیری بر سئو سایت نخواهد گذاشت و گوگل نیز به آماری که از دیگر وب سایت ها دارد اهمیتی نمی دهد. همچنین این رتبه هیچ گونه تاثیری بر رتبه سایت شما در نتایج موتور جستجو گوگل ندارد و افرادی که می گویند رتبه الکسا در سئو سایت شما تاثیر گذار است، اطلاعات کاملی در زمینه سئو ندارند و یا این که قصد فریب شما را دارند.

آمار سایت الکسا از چه طریقی به دست می آید؟

آمار هایی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد بر اساس تولبار الکسا به دست می آید. شما با نصب تولبار می توانید رتبه وب سایت هایی که به آن ها مراجعه می کنید را بهبود ببخشید. چون این تولبار که در مرورگر نصب می شود، فعالیت های کاربر را در رتبه و آمار های سایت تاثیر می دهد.

تولبار الکسا را از طریق لینک زیر می توانید برای وب سایت خود دانلود و نصب نمایید.

دانلود تولبار الکسا

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]