تاثیر گذاری UX و UI بر سئو

تاثیر گذاری UX و UI بر سئو

تاثیر گذاری UX و UI بر سئو سایت چگونه است؟! 

یکی از موارد تاثیر گذار یک وب سایت بر روی سئو، طراحی ظاهر سایت و چیدمان آن می باشد که در جذب کاربر بسیار موثر است. هنگامی که یک کاربر به سایت شما مراجعه می کند، عوامل بسیاری در ظاهر سایت وجود دارد که کاربر تصمیم به ترک سایت و یا ماندن در آن سایت و رفع نیاز خود می گیرد.
از جمله مواردی که در جذب کاربر در وب سایت و در نهایت بر سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سرعت بارگذاری صفحات وب سایت
• زیبایی قالب سایت
UX و UI
• و …

در این مقاله قصد داریم برایتان تاثیر گذاری UX و UI بر سئو سایت را توضیح دهیم.

همان طور که در مقاله “تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟” توضیح دادیم، UX به احساسات و رفتار های کاربر هنگام استفاده از یک محصول و یا یک وب سایت می پردازد ولی UI به چگونگی پیاده سازی اجزای سایت و محصول مانند تصاویر و متن ها پرداخته می شود. اگر کاربر نتواند هنگام مراجعه به وب سایت با آن رابطه برقرار نماید و سریعا سایت را ترک نماید، می توان گفت که سایت از UX خوبی برخوردار نیست. چون که نتوانسته احساسات و رفتار های کاربر را در سایت پیاده سازی و ارتباط را برقرار نماید.
ولی اگر UX یک وب سایت خوب باشد و کاربر بتواند با سایت ارتباط برقرار نماید، می توان گفت که با انجام این کار سئو سایت پیشرفت خواهد کرد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: CTR چیست و بر سئو چه تاثیری دارد؟

تاثیرگذاری UX و UI بر سئو

تاثیرگذاری UX و UI بر سئو

حال به نظر شما UI چه تاثیری می تواند بر سئو یک سایت داشته باشد؟

اگر یک وب سایت از UX خوب ولی از UI بدی برخوردار باشد، آن وب سایت نمی تواند به اهداف بازاریابی خود دست پیدا نماید. UI در تمامی اجزای یک سیستم پیاده سازی می شود. یعنی در یک وب سایت از جدول ها، منو ها، متن ها و غیره… باید UI اجرا شود تا چیدمان اجزای سایت و موقعیت آن ها به خوبی انجام شود که وقتی کاربر به سایت مراجعه می نماید دچار سردرگمی نشود و سریعا نیاز خود را بتواند برطرف نماید.

با اجرای UX و UI می توانید کاربری که به وب سایت شما مراجعه می کند را جذب سایت نمایید که این کار جز اقدامات اصلی سئو سایت می باشد. به این معنا که رضایت مندی کاربر از سایت رضایت گوگل را به همراه دارد که در نهایت موفقیت در سئو را به همراه خواهد داشت.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]