نقش محتوای سایت در سئو

اهمیت بک لینک در سئو سایت

اهمیت بک لینک در سئو سایت

در این مقاله میزان اهمیت بک لینک در سئو سایت را بررسی خواهیم کرد پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید:

بک لینک یکی از روش های بهینه سازی و یا سئو سایت است. بک لینک، به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سمت وب سایت شما هدایت می شوند و به عنوان لینک های ورودی به سایت محسوب می شوند. یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در سئو، بک لینک ها می باشد که استفاده از آن ها به صورت صحیح می تواند رتبه وب سایت شما را ارتقا دهد. جالب است بدانید که در موتور های جستجو مانند گوگل وب سایت هایی که از تعداد بک لینک بالایی برخوردار باشند، رتبه بهتری کسب می کنند.
هدف از ایجاد این نوع لینک ها، فرستادن بازدید کننده از سمت سایتی که در آن لینک ایجاد کرده ایم به سمت سایت خودمان می باشد که با این کار ترافیک سایت خود را افزایش داده ایم و سئو وب سایت را بهبود بخشیده ایم.

بک لینک ها به دو صورت وجود دارند: nofollow و dofollow که هر کدام از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار می باشند.

اهمیت بک لینک در سئو

علت اهمیت بک لینک در سئو سایت

لازم به ذکر است که گوگل توسط بک‌لینک در اینترنت اکتشاف می‌کند. ربات‌های گوگل توسط لینک‌ها بین وبسایت‌های مختلف می‌گردند و آنها را ایندکس می‌کنند.

بک لینک می تواند نشان دهنده ی شهرت، اعتبار، اقتدار و قابل اعتماد بودن وبسایت باشد. در واقع گوگل از کمیت و کیفیت لینک‌ها این فاکتورها را اندازه می‌گیرد.

ارتباط وبسایت‌ها از بک‌لینک مشخص می گردد. وبسایت‌هایی که از نظر محتوا یا کارکرد مرتبط هستند، به هم لینک داده می شوند.

انکرتکست‌ها اطلاعاتی درباره مقصد به گوگل می‌دهند.

ایجاد بک لینک به صورت مصنوعی در سئو تاثیر گذار است؟

سایت هایی زیادی وجود دارند که می توان با دادن آدرس سایت در آن ها تعداد بسیار زیادی بک لینک برای سایت خود ایجاد نمود. به این روش برای ایجاد آن ها، روش مصنوعی می گویند که تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد. چون سایت هایی که در آن ها لینک ایجاد شده است از رنکینگ بالایی برخوردار نمی باشند.ولی اگر با برنامه منظم به طور مثال روزانه دو لینک از سایت خود در وب سایت های با رنکینگ بالا ایجاد کنیم می توانیم کمک بسیار زیادی به سئو و بهینه سازی سایت خود کرده باشیم.

چه فاکتورهای در کیفیت بک‌لینک تعیین کننده هستند؟

وبسایت لینک دهنده

یکی از مهم‌ترین شاخص ها در کیفیت بک‌لینک این است.که چه سایتی به شما لینک می‌دهد.

به عنوان نمونه، اگر بک‌لینک شما از یک وبسایت مهم و پربازدید باشد، تاثیر آن خیلی بیشتر از یک وبلاگ ناشناخته و بدون بازدید‌کننده می باشد.

این که چه وبسایتی بک‌لینک‌های قوی‌تری دارد به فاکتورهای مختلفی از پسوند دامنه تا عواملی مثل شهرت و اعتبار بستگی دارد.

آمار گرفته شده حاکی از این است که تاثیر بک‌لینک‌ها از وبسایت‌های دولتی، دانشگاهی، مراکز و سازمان‌های مشهور، برندها و شرکت‌های بزرگ بسیار زیاد است.

اهمیت بک لینک در سئو

رتبۀ صفحه در کلیدواژه

همان طور که می دانید، وبسایت در کیفیت بک‌لینک تاثیرگذار است، اما بعضی اوقات، بک‌لینک صفحه‌ای از یک وبسایت که چندان مشهور نیست، تاثیر فوق العاده ای گذاشته است. علت این تاثیرگذاری به خاطر رتبۀ صفحه در کلیدواژه یا همان رنک صفحه است.نوع لینک

زمانی که یک لینک ایجاد می کنیم، باید شناسه‌ای (Attribute) برای آن تعیین شود تا گوگل متوجه شود که لینک از چه نوعی است و این شناسه‌ها عبارتند از:

لینک فالو یا دوفالو (Dofollow) به لینک هایی گفته می شود که موتور جستجو آن‌ها را دنبال می‌کند و وارد صفحه مقصد می‌شود.

لینک نوفالو (Nofollow) لینک‌هایی می باشند که موتور جستجو آن‌ها را دنبال نمی‌کند.

لینک تولیدشده توسط کاربر (UGC) لینک‌هایی هستند که توسط کاربران در بخش نظرات سایت به وجود می آیند.

لینک اسپانسری (Sponsored) لینک‌هایی هستند که برای قرار دادن آن‌ها در سایت، هزینه دریافت می‌شود.

لینک‌های فالو بیشترین تاثیرگذاری را دارند. در رپرتاژ‌ها که بهترین روش ایجاد بک‌لینک است از این شناسه برای لینک‌ها استفاده میگردد.

جایگاه لینک در صفحه

این که لینک در کجای صفحه قرار گیرد بر روی کیفیت آن تاثیر می‌گذارد.توجه داشته باشید که بک‌لینک‌ها در میان محتوای اصلی صفحه در مقایسه با بک‌لینک‌های فوتر، ستون‌های کناری و هر بخش دیگر خارج از محتوای اصلی قوی‌تر می باشند.

انکر تکست

انکرتکست به نوشته‌ای از یک لینک گفته می شود که کاربر آن را می بیند و روی آن کلیک می‌کند.

تعداد لینک در صفحه

لازم به ذکر است که هر چه تعداد بک‌لینک‌ها به یک صفحه یا یک وبسایت بیشتر باشد، احتمال اینکه توسط گوگل اسپم تشخیص داده شود هم بیشتر می‌شود.به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید با رپرتاژ بک‌لینک بگیرید تعداد سه لینک بهینه می باشد.

گروه آیسا با چندین سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]