تاثیر برچسب بر سئو

تاثیر برچسب بر سئو سایت

تاثیر برچسب بر سئو سایت چگونه است؟

آیا استفاده از برچسب تاثیری بر سئو سایت دارد؟
تعداد مناسب استفاده از برچسب در وب سایت چقدر است؟

در این مقاله قصد دارم شما را با مفهوم برچسب و تاثیر آن بر سئو سایت آشنا کنیم که از این پس بتوانید برچسب های مناسبی برای مطالب وب سایت خود آماده نمایید.
از برچسب ها در وب سایت برای دسته بندی مطالب استفاده می شود. برچسب (Tag) به اصطلاحات خاصی گفته می شود که از آن ها برای علامت گذاری ابتدا و انتهای عنصر مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از برچسب مناسب، یکی از اجزای کلیدی معماری هر وب سایت به حساب می آید.

یک سردرگمی میان سئو کاران و طراحان وب برای استفاده موثر از tag ها وجود دارد که در این مقاله این سردرگمی را برطرف کرده ایم. پس تا آخر با ما همراه باشید.

همان طور که گفتیم از برچسب ها برای دسته بندی مطالب استفاده می شود که به طور مثال می توان در قسمت مقالات یک وب سایت، مطالبی که در مورد “سئو سایت” می باشد را داخل برچسب “سئو” قرار داد. که یک پل ارتباطی میان محتوای وب سایت می باشد که ارائه دهنده اطلاعات روشن در مورد هر مطلب خواهد بود.

تاثیر برچسب بر سئو سایت

تاثیر برچسب بر سئو سایت

چرا نباید از برچسب ها داخل منو سایت استفاده کرد؟

داشتن آیتم های زیاد برای منو یک وب سایت باعث سردرگمی کاربر داخل سایت می شود. پس نباید از tag ها داخل منو استفاده کرد. چون آیتم های منو بسیار زیاد می شود و کاربر داخل سایت دچار سردرگمی می شود که این کار نتیجه اش ترک سریع سایت توسط کاربر است که به سئو سایت ضرر می رساند و رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو کاهش می یابد.

اگر یک وب سایت در زمینه طراحی وب سایت و سئو سایت فعالیت می کند و همچنین داخل آن مقالاتی وجود دارد و تعداد مقالات در مورد گوگل و ربات های گوگل بسیار است، صحیح نمی باشد که داخل منو قسمتی به نام گوگل را ایجاد نماییم فقط به خاطر این که مطالب گوگل زیاد است. چون این کار مرتبط با موضوع وب سایت نمی باشد.

یک نکته بسیار مهم در استفاده از tag ها، این می باشد که نباید آن ها را هم نام با آیتم های منو اصلی سایت انتخاب کنیم. چون که مواجه شدن با محتوای یکسان در منو ها و برچسب ها تاثیری منفی بر روی سئو سایت می گذارد.

تعداد مناسب برچسب در مطالب

بر روی برچسب های یک وب سایت باید مدیریت داشت و از tag هایی باید استفاده نمود که مطالب موجود در آن ها بسیار و مرتبط باشند. ولی اگر هنگام انتخاب برچسب ها مدیریت نباشد ممکن است داخل بسیاری از آن ها تنها یک مطلب وجود داشته باشد.
در هیچ وب سایت یا مقاله ای در مورد تعداد مناسب برچسب ها صحبت نشده است. ولی برای به دست آوردن تعداد مناسب آن ها می توانید به وب سایت های برتر که در زمینه سئو فعالیت می کنند مراجعه نمایید. طبق تحقیقی که در این زمینه به دست آوردیم، تعداد مناسبشان ۵ عدد می باشد که باید با مدیریت مشخص شوند.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: نقش محتوای سایت بر سئو

نکات اساسی در مورد تگ ها

برچسب ها باید کوتاه باشند. حداکثر از ۳ کلمه استفاده نمایید و به جای استفاده از عبارات طولانی از عبارات کوتاه استفاده کنید.

• از تگ های مورد علاقه کاربران استفاده کنید. استفاده از تگ های مورد علاقه کاربران می تواند شما را در امر جذب کاربر یاری نماید. بر اساس موضوعات مورد علاقه کاربران تگ ها را انتخاب نمایید. به گونه ای که مرتبط با محتوای متن باشد.

پس نتیجه می گیریم که برچسب ها تاثیری بر روی سئو سایت ندارند ولی استفاده مناسب از آن ها می تواند کاربر را جذب سایت کرده و از این طریق رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو افزایش می یابد.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]