هاست

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو سایت چگونه است؟

یکی از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار بر سئو سایت، میزبانی وب سایت (هاست) می باشد که در نتایج رتبه بندی موتور های جستجو تاثیر گذار است. انتخاب شرکت میزبانی وب سایت، افزایش رتبه کلمات کلیدی سایت را در نتایج جستجو تضمین نمی کند، اما انتخاب یک شرکت خوب می تواند از عواقبی که ممکن است برای سایت به وجود آید، جلوگیری نماید.

عوامل تاثیر گذار هاست بر روی سئو سایت شامل خرابی، سرعت و موقعیت می باشد.

دو مورد خرابی و سرعت که بر روی SEO می تواند به طور قابل توجهی تاثیر بگذارد، هر ماه نوسان دارد. بنابراین شما باید آن ها را به طور منظم بررسی کنید و به محض این که مشکلی به وجود آمد با شرکت میزبانی وب تماس بگیرید و پیگیر موضوع شوید.

اگر با شرکت های میزبانی وب به جای قرار داد ۱ ساله و یا حتی ۳ ساله، ماه به ماه قرار داد خود را تمدید کنید، می توانید در صورت به وجود آمدن مشکل هر چه سریع تر شرکتی که از آن هاست را خریداری کردید، تغییر دهید تا از عواقب بعدی که ممکن است برای سایت شما پیش بیاید جلوگیری کرده باشید.

حتی اگر قرار داد بلند مدت و چند ساله برای هاست وب سایت خود منعقد کرده اید، هنگام به وجود آمدن مشکل، با پرداخت هزینه اضافی برای فسخ قرار داد و انتقال هاست به شرکت میزبانی دیگر در مقابل از دست دادن رتبه کلمات کلیدی در نتایج موتور های جستجو ارزش دارد و از به وجود آمدن آسیب های طولانی مدت به سایت خود جلوگیری کرده اید.

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو سایت

۳ عامل میزبانی وب که می تواند بر روی سئو سایت تاثیر گذار باشد، عبارتند از:

خرابی هاست:

خرابی بدین معنی می باشد که چه مقدار زمانی وب سایت شما غیر قابل دسترس است به دلیل مشکلات به وجود آمده در سرور.
ربات های موتور جستجو گوگل روزی چند بار به سایت شما سر می زنند و اگر وب سایت شما هنگامی که ربات های گوگل به سایت می آیند، در دسترس نباشد، یک امتیاز منفی برای سایت به حساب می آید و رتبه بندی شما ممکن است کاهش یابد.
به طور مثال اگر در یک ماه وب سایت شما ۹۹% بدون مشکل باشد و تنها ۱% در دسترس نباشد (یعنی ۷ ساعت در یک ماه) ممکن است در این ۷ ساعت ربات های گوگل چند بار به سایت سر بزنند و با پیغام در دسترس نبودن سایت مواجه شوند که در نهایت باعث کاهش رتبه سایت می شود.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: تاثیر دامنه بر سئو سایت

سرعت:

یکی از ۲۰۰ فاکتور تاثیر گذار گوگل بر روی سئو وب سایت، سرعت صفحات سایت می باشد. شما می توانید از طریق وب سایت های زیر سرعت صفحات خود را اندازه گیری کنید:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights
tools.pingdom.com
http://gtmetrix.com
اگر سرعت بارگذاری صفحات سایتتان کند است و مطمئن هستید که وب سایتتان از نظر پیکر بندی و برنامه نویسی بهینه سازی شده است، باید از شرکت هاست خود این مشکل را جویا شوید تا دلیل کندی وب سایتتان را برطرف نماید.

موقعیت:

عوامل مختلفی در رتبه بندی نتایج جستجو گوگل تاثیر دارد. (مانند محتوای سایت، بک لینک و غیره…). برای نمایش نتایج جستجو، ارزیابی موقعیت میزبانی وب در رتبه بندی تاثیر گذار می باشد.
به طور مثال اگر هاست شما در کشور آلمان وجود داشته باشد و مردم کشور ایران از موتور جستجو گوگل استفاده نمایند رتبه وب سایت شما پایین تر از وب سایت هایی خواهد بود که هاست وب سایتشان در کشور ایران قرار دارد. پس سعی نمایید شرکت میزبانی وب خود را در همان کشوری که وب سایتتان فعالیت می کند، انتخاب نمایید.

امیدوارم از این مقاله بتوانید شرکت میزبانی وب سایت خود را به درستی انتخاب نمایید که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت بگذارد.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]