دامنه

تاثیر دامنه بر سئو سایت

تاثیر دامنه بر سئو سایت چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را از اهمیت و تاثیر گذاری انتخاب نام دامنه بر روی سئو سایت آشنا کنیم.

انتخاب دامنه خوب و ایده آل تاثیر غیر مستقیم و البته بسیار بالایی بر سئو وب سایت شما خواهد داشت، همین که اسم سایت شما جذاب، ساده و با مفهوم باشد و کاربران پس از اولین ورود این نام را به خاطر داشته باشند و مجدد وارد سایت شما شوند بر روی سئو سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. برای انتخاب یک نام خوب پیشنهاد می کنم موارد زیر را در حتما در نظر بگیرید:

در ذهن ماندن نام دامنه

سعی نمایید نام دامنه ای که انتخاب می کنید در ذهن ها بماند که در تبلیغات دهان به دهان تاثیر مثبت داشته باشد و همچنین برای تایپ کردن ساده باشد.

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه

توجه کنید که استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه باعث طولانی تر شدن آن نشود، و به سادگی در ذهن افراد بماند.

تاثیر دامنه بر سئو سایت

تاثیر دامنه بر سئو سایت

استفاده از جدا کننده کلمات (-)

اگر نام دامنه شما شامل دو واژه (مانند www.examplesite.com) است، شما ممکن است بخواهید برای جدا کردن کلمات برای خوانایی بهتر از یک خط تیره استفاده کنید (مانند www.example-site.com). استفاده از خط فاصله از اعتبار دامنه کم می کند و سایت به عنوان یکی از شاخص  های اسپم شناخته می شود. رنک سایت هایی که در نام دامنه خود از جدا کننده (-) استفاده نمی کنند نسبت به دیگر سایت هایی که از جدا کننده استفاده می کنند، بالاتر است.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: سئو چیست؟

استفاده از com . یا ir.

اگر حوزه فعالیت وب سایتتان محدود به داخل کشور نمی باشد از .com استفاده کنید، ولی اگر هدفتان محدود به داخل کشور می شود و می خواهید در ایران رتبه خوبی کسب کنید از .ir استفاده نمایید. استفاده از پسوند های غیر عادی مانند info ، .cc ، .wc و .name یکی از شاخص های اسپم می باشد.

استفاده از ساب دامین یا ساب دایرکتوری

دسته بندی مناسب مطالب سایت و استفاده صحیح از ساب دامین blog.example.com یا ساب دایرکتوری www.example.com/blog  تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت دارد.

تاریخچه دامنه

قبل از انتخاب نام دامنه اطلاعاتی در مورد تاریخچه آن به دست آورید و مطمئن شوید که گوگل آن را قبلا به عنوان اسپم نشناخته باشد و یا آن که دچار جریمه گوگل نشده باشد.

مدت زمان انقضا دامنه

مدت زمان انقضا دامنه تاثیر بسیاری در سئو سایت دارد. اگر مدت زمان انقضا سایت کمتر از یکسال می باشد و می خواهید بر روی سئو سایت خود فعالیت نمایید، انقضای سایت خود را تمدید نمایید.

استفاده از کلمات خاص و جالب برای تبدیل شدن به برند

استفاده از کلمات خاص و جالب می تواند وب سایت شما را تبدیل به یک برند نماید. مانند سایت های eBay یا  aparat.

منبع: moz

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]