HTML5 و سئو

HTML5 و سئو

در این مقاله به توضیح HTML5 می پردازیم.

هر متخصص سئو تلاش می کند که از HTML5 در وب سایت هایی که بهینه سازی می کند استفاده شده باشد. بسیاری از کارشناسان سئو، HTML5 را تاثیر گذار بر روی سئو سایت ها می دانند.

HTML5 چیست؟

نسخه جدید زبان نشانه گذاری ابر متن برای ایجاد صفحات وب می باشد که در این نسخه گسترش یافته است و امکانات بیشتری نسبت به نسخه های قبلی دارد. HTML5 بسیار متفاوت از HTML4 است و قرار است جای نسخه های قبلی را نیز بگیرد. هر طراح به دلخواه خود از هر کدام از نسخه های HTML می تواند در طراحی وب سایت خود استفاده نماید.

تغییرات HTML5 چه تاثیری بر روی سئو سایت می گذارد؟

به عنوان یک متخصص سئو، شما به احتمال زیاد علاقه مند می شوید که از HTML5 در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید. در این جا برخی از امکانات و ابزار هایی که به این نسخه جدید اضافه شده است را بررسی می کنیم:

• تقسیم بندی صفحه

در این نسخه تقسیم بندی صفحه بهبود یافته است. تقسیم بندی صفحه به عنوان مثال محتوای اصلی صفحه، منو ها، پاورقی ها و غیره… هم کار کد نویسی را راحت تر کرده و هم کار موتور های جستجو را که قسمت های مختلف سایت را بررسی می کند.

• تگ <article>

این تگ برای محتوای صفحه و مقالات به کار گرفته می شود. موتور های جستجو  ارزش بیشتری برای این تگ نسبت به دیگر تگ ها در صفحه قائل هستند. چون پادشاه هر وب سایت محتوای آن سایت می باشد و محتوا و مقالات سایت را می توان در HTML5 در تگ <article> قرار داد تا با این کار موتور های جستجو امتیاز بیشتری را برای سئو سایت در نظر بگیرند.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: ۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو

• تگ <section>

این تگ زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شما می خواهید یک مطلب مربوط به <article> را در مکانی دیگر ادامه بدهید. به طور مثال شما در میان مقاله خود می خواهید یک فایل PDF قرار دهید و یا مطلبی را از جای دیگری بیاورید. این تگ را در کنار تگ <article> می توان به عنوان پایه و اساس سئو سایت های HTML5 دانست.

• تگ <header>

این تگ با تگ <head> متفاوت است. استفاده از تگ <header> برای سئو کاران بسیار حائز اهمیت است و این کارشناسان سئو این تگ را یک نعمت بزرگ برای سئو سایت ها می دانند. در این تگ به طور خودکار می توان تگ های h1 تا h6 را قرار داد. اهمیت استفاده از تگ ها h1 تا h6 برای سئو سایت بسیار مهم می باشد و باید در جای مناسب خود این تگ ها را در سایت به کار ببرید.

• تگ <footer>

این تگ به اندازه تگ <header> مهم نمی باشد. در تگ <footer> می توانید اطلاعات و لینک های ارزشمند و یا لینک به سایت های دیگر را قرار داد. از تگ فوتر و هدر به هر تعداد که در صفحه مورد نیاز باشد می توان استفاده کرد و محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

• تگ <nav>

ناوبری و راه یابی یک وب سایت را می توان جزو مهم ترین بخش های هر وب سایت دانست که بسیار برای سئو سایت مهم می باشد. با این تگ شما به راحتی می توانید به صفحات دیگر لینک بدهید و صفحات را به دلخواه خود مرتب نمایید. با تنظیم درست این تگ می توانید اسپایدر ها را به راحتی به سایت خود هدایت کنید تا بدون هیچ مشکلی سایت شما را مورد بررسی قرار دهند.

تمامی تغییراتی که در HTML5 نسبت به نسخه های قبلی به وجود آمده است، می تواند شما را در جهت پیشرفت و بهبود سئو سایت خود کمک نماید.
پس سعی نمایید در وب سایت خود از HTML5 استفاده نمایید تا در سئو سایت خود موفق تر باشید.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]