سئو در کرج

۴ مرحله اصلی بهینه سازی سایت

۴ مرحله بهینه سازی سایت چگونه می باشد؟

در این مقاله ۴ مرحله اصلی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو را آورده ایم که با رعایت آن ها می توانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید. هدف از بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو تنها پیدا کردن سایت نمی باشد. بلکه به طور خاص افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل نیز می باشد. فرآیند بهینه سازی سایت تک مرحله ای نیست. بلکه شامل مراحل زیادی مثل تعمیر، نگهداری، تنظیم، تست مداوم و نظارت می باشد.

فرآیند چهار مرحله ای برای بهینه سازی موتور های جستجو (سئو سایت):

۱- تجزیه و تحلیل بازار هدف کسب و کار

• تجزیه و تحلیل وب سایت:

تجزیه و تحلیل کامل وب سایت خود از نظر طراحی وب سایت، مجموعه متا ها، کد نویسی سایت و غیره… می باشد.
• تحلیل رقابتی:

بررسی وب سایت های رقبای خود از نظر طراحی وب سایت، کلمات کلیدی مورد استفاده، محتوای وب سایت و رتبه کلمات سایت در نتایج جستجو از جمله کار های مربوط به بهینه سازی سایت می باشد. با استفاده از ابزار های زیر می توانید اطلاعات رقیبان خود را به دست آورید:

Keywordspy.com  و   Semrush.com

• انتخاب اولیه کلمات کلیدی:

کلمات کلیدی وب سایت خود را بر اساس نیاز مشتری و بازار به دست آورید که این کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

۲- تحقیق و مدیریت کلمات کلیدی

• تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی:

 باید کلمات کلیدی و هدفمند را برای وب سایت خود تشخیص دهید. لیست کلمات کلیدی رقبای خود را بررسی کنید. همچنین برای کلماتی که انتخاب می کنید، اولویت بندی قرار دهید.

• رتبه بندی و ارزیابی کلمات:

 شما باید هر چند وقت یکبار موقعیت وب سایت خود را با کلمات کلیدی مورد نظر بررسی نمایید و اگر افت رتبه ای به وجود آمده است حتما ایراد را بررسی کرده و برطرف نمایید.

• تعیین اهداف و مقاصد:

 اهداف خود را تعیین کنید که پس از بهینه سازی سایت و انتخاب کلمات کلیدی مناسب می خواهید چه اتفاقی بر روی وب سایت خود بیافتد؟
به طور مثال می خواهید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و یا محصولات خود را از طریق سایت به فروش برسانید.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: تاثیر محتوای تکراری بر سئو سایت

۳- بهینه سازی محتوا و مقالات سایت

• تعریف صحیح عنوان صفحه (title):

انتخاب صحیح و مناسب برای عنوان صفحات و همچنین استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحات از جمله مراحل بهینه سازی سایت است.

• تعریف صحیح متا تگ ها:

تگ توضیحات می تواند نرخ کلیک سایت در موتور های جستجو را افزایش دهد. ولی تگ کلمات کلیدی برای گوگل اهمیت ندارد و بر سئو سایت تاثیر نمی گذارد.

• ذکر نام منبع:

اگر مطلبی که در سایت خود قرار می دهید که کپی است حتما نام منبع را ذکر نمایید تا نمره منفی در سئو نگیرید. کلمات کلیدی را در محتوای خود به کار ببرید به گونه ای که کیفیت و پیام مطلب از بین نرود. در گذشته محتوایی که ۱۰۰ تا ۳۰۰ کلمه داشتند یک مطلب کامل و با کیفیت شناخته می شد. ولی امروزه صفحاتی که بالای ۲۰۰۰ کلمه دارند به عنوان یک مطلب با کیفیت شناخته می شوند و رتبه بالاتری نسبت به دیگر رقبا در نتایج گوگل می گیرند. البته با کیفیت بودن مطلب تنها به تعداد بالای کلمات بستگی ندارد.

• نقشه سایت (sitemap.xml):

ایجاد و توسعه نقشه سایت sitemap.xml برای بهبود سئو سایت در نتایج موتور جستجو گوگل و بینگ. با ساخت نقشه سایت مطالب وب سایت سریع تر در گوگل یا بینگ ایندکس می شوند.

• ثبت سایت در دایرکتوری ها:

می توان سایت خود را در دایرکتوری های مختلف مثل DMOZ معرفی کنید تا بر سئو سایت خود تاثیر مثبت گذاشته باشید.

۴ مرحله اصلی بهینه سازی سایت

۴ مرحله اصلی بهینه سازی سایت

۴- تست مداوم و اندازه گیری

• تست و اندازه گیری:
تجزیه و تحلیل رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو و ترافیک سایت به طور مداوم. با ایجاد یک جدول می توانید رتبه وب سایت را در زمان های مختلف بررسی کنید و اگر نزول رتبه ای به وجود آمد آن را برطرف نمایید.
• نگهداری:
علاوه بر بهینه سازی سایت و افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو باید برای نگهداری آن و جلوگیری از افت رتبه فعالیت هایی انجام داد تا از کاهش رتبه سایت جلوگیری شود. فعالیت هایی که باید برای نگهداری رتبه سایت انجام داد از قبیل به روز بودن اطلاعات در زمینه سئو سایت، به روز رسانی محتوا سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و ایجاد بک لینک می باشد.

شما می توانید با کمک گرفتن از ۴ فرآینده ذکر شده که جز مراحل اصلی سئو سایت می باشد، کمک شایانی به بهبود رتبه سایت خود کرده باشید.

منبع: entrepreneur

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]