جدال با اسپم به وسیله nofollow

جدال با اسپم به وسیله nofollow

جلوگیری از اسپم به وسیله nofollow

تنظیم ارزش خاصیت “rel” از یک لینک به “nofollow” به گوگل می گوید که لینک های مشخصی در سایت شما نباید دنبال شود یا اعتبار صفحه شما را به صفحاتی که لینک شده اند پاس بدهد. تکه کد nofollow کردن لینک به صورت زیر نوشته می شود:
“rel=”nofollow

nofollow چه زمانی مفید خواهد بود؟

اگر سایت شما قسمت نظرات عمومی داشته باشد، لینک ها با این نظارت می توانند اعتبار شما را به صفحاتی که ممکن است مطمئن نباشید انتقال دهد. قسمت نظرات بلاگ یا سایت ها روی صفحات کاملا مستعد نظرات هرز (اسپم) هستند. این لینک های اضافه شده کاربران را دنبال نکنید تا مطمئن شوید که اعتبار شما سخت به دست آمده و سایت خود را به یک سایت هرز نمی دهید.

اگر شما یا کاربران سایت شما به یک سایتی که نمی دانید لینک شوید، یا نمی خواهید اعتبار سایتتان را انتقال دهید از nofollow استفاده کنید.

یک نظر هرز پیامی روی یکی از پست های ما گذاشته و امیدوار است کمی از اعتبار سایت ما را بگیرند. به طور خودکار nofollow را به قسمت نظرات و پیام ها اضافه کنید.

افزونه های بسیاری برای بلاگ ها و وب سایت ها وجود دارد که به طور خودکار لینک های نظرات کاربران را nofollow می کند. اما آن هایی که از افزونه ها استفاده نمی کنند می توانند به طور دستی لینک ها را nofollow کنند.

کاربرد های دیگر: 

این توصیه همین طور برای حوزه های دیگر سایت شما که ممکن است شامل مطالب کاربران، انجمن ها، لیست های مرجع و غیره… است، باشد. اگر تمایل دارید لینک هایی که توسط شخص سوم اضافه شده را تایید کنید (برای مثال اگر یک کاربر به سایت شما اعتماد کرده) پس نیازی نیس که nofollow را به لینک ها اضافه کنید. در هر حال لینک شدن به سایت هایی که گوگل به عنوان هرز می داند، می تواند روی اعتبار سایت شما تاثیر بگذارد. بخش پشتیبانی وبمستر ترفند های بیشتری برای جلوگیری از نظر هرز دارد. مثل استفاده از کد CAPTCHA.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: ۱۰ برند معروف سئو

کد CAPTCHA

کد CAPTCHA

استفاده از کد CAPTCHA یک چالشی برای اطمینان از این که یک فرد واقعی کامنت گذاشته است را نشان می دهد. پس با انجام این کار از یک اتفاق خطرناک برای سایت و سئو سایت خود که اسپم نام دارد جلوگیری نمایید.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]