اصول طراحی وب برا تلفن

اصول طراحی وب برای تلفن همراه چیست؟

طراحی وب برای دستگاه های تلفن همراه چگونه است:

بسیاری از طراحان وب در حال حاضر با رویکرد طراحی وب برای تلفن همراه کار می کنند و این روش لزوماً برای تلفن های هوشمند معمولی و بسیار در دسترس استفاده می شود.
Mobile First Approach قبل از طراحی نسخه برای دسکتاپ در یک صفحه بسیار گسترده تر، به همراه طراحی محتوا، چیدمان و پیمایش وب سایت برای دستگاه تلفن همراه را انجام می شود.
هدف اصلی این روش در نظر گرفتن نمایشگر ها و مستقلات بسیار کمتر در مقایسه با صفحه دسکتاپ که بسیار بزرگتر است، می باشد.
با انجام طراحی وب برای تلفن همراه، می توانید بیشتر روی محتوا تمرکز کنید تا این که وزن بیشتری به گرافیک ها یا طرح های بصری بدهید. اولویت اصلی در این رویکرد داشتن یک وب سایت است که می تواند با محتوای مناسب برای کاربران تلفن های هوشمند پاسخگو باشد. اما این بدان معنی نیست که شما می خواهید طراحی بصری را تصور کنید.

چرا طراحی سایت باید ریسپانسیو باشد؟

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده از تلفن های همراه به صورتی که برای انجام اکثر کار ها از آن استفاده می شود، می توان به این نکته رسید که طراحی وب برای تلفن همراه امری ضروری و حیاتی به شمار می آید.
پس باید در نظر داشت که اگر وب سایتی بر روی موبایل ها و تبلت ها کار نکند اکثر کاربران آن وب سایت از دست خواهند رفت. بنابراین توجه به این نکته و اعمال آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
طراحی سایت برای تلفن همراه

آیا انجام یک رویکرد اولیه برای تلفن های همراه ضروری است؟

جواب این موضوع همیشه به نوع وب سایت و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. در تلفن همراه، بیشتر از طراحی بصری و گرافیکی، از سایر مطالب دیدن می شود. با این حال، باید توجه داشت که محتوا فقط متن و اطلاعات نیستند. بلکه محتوا می تواند شامل تصاویر و ویژگی های دیگر نیز باشد که در مورد چگونگی آن کاربر می تواند اطلاعات را با پاسخگو ترین روش ممکن به دست آورد، به خصوص هنگام استفاده از دستگاه های تلفن همراه.
در پایان سال ۲۰۱۵، تحلیلگری معتقد بود که ترافیک تلفن همراه از نظر دسترسی به وب سایت ها از ترافیک دسکتاپ فراتر خواهد رفت.

فرصت خواندن این مقاله را از دست ندهید: عملکرد وب سایت چگونه است؟

در طراحی وب برای تلفن همراه باید در مورد نکاتی مانند:

چگونگی بهبود سایت و شروع کاربری آسان کاربر و هدایت اطلاعات از سایت های طراحی شده خود، اقدام کند. کلمه کلیدی باید “تطبیق پذیری وب سایت” باشد. روشی که کاربر بتواند به راحتی در انواع دستگاه هایی که مایل به استفاده از آن است، به طور مثال: موبایل، تبلت یا دسکتاپ، به سایت دسترسی پیدا کند و از آن نیز استفاده نماید که به این حالت طراحی وب برای تلفن همراه گفته می شود.

قلب و روح طراحی چیست؟

تغییر واقعاً اجتناب ناپذیر است، به خصوص در فناوری، ما فقط برای زنده ماندن و همگام شدن باید با شرایط فعلی سازگار شویم. آن چه در حال حاضر در طراحی وب سایت ها اتفاق می افتد، فقط روندی نیست که به تدریج در مدت زمان چند سال منقرض شود. محتوا و طراحی سایت همیشه قلب و روح هر طراحی وب سایتی می باشد. آن چه که طراحان باید در بخش تلفن همراه به طور خاص جام دهند این است که تعادل این موارد را با سایت ایجاد کنند که برای یک مرورگر تلفن همراه و همچنین برای کاربران دسکتاپ قابل دسترسی باشد. بنابراین لازم است، سایتی که طراحی می کنید ریسپانسیو باشد. به این معنا که هم برای کاربرانی که با تلفن همراه وب سایت شما را بازدید و استفاده می کنند کارایی داشته باشد، و هم برای کاربران که از دسکتاپ استفاده می نمایند.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن این جا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]