طراحی وب سایت تک صفحه ای

طراحی وب سایت تک صفحه ای

طراحی وب سایت تک صفحه ای چیست؟

در طراحی وب سایت تک صفحه ای یا بدون صفحه تمامی اطلاعات در یک صفحه نمایش داده می شود که با اسکرول خوردن و بالا و پایین رفتن در صفحه می توان تمامی اطلاعات مورد نظر آن سایت را بدست آورد. اما در اکثر سایت ها اطلاعات در صفحات مختلفی قرار دارند که باید با کلیک کردن بر روی آن ها می توان وارد صفحه جدید شد و اطلاعات مورد نیاز را کسب نمود.
امروزه وب سایت های بدون صفحه یا تک صفحه نسبت به وب سایت های چند صفحه ای محبوب تر می باشند و تجربه کاربری بهتری دارند. همچنین نرخ تبدیل سایت های بدون صفحه بالا است و هزینه توسعه این مدل سایت ها کم می باشد.

این گونه از وب سایت ها را می‌ توان به‌ صورت استاتیک و یا داینامیک طراحی نمود. ناگفته نماند که میزان اطلاعاتی که در وب سایت تک صفحه ای بارگذاری می‌ شود نسبت به وب سایت های چند صفحه‌ ای کمتر است. هدف از طراحی این مدل از وب سایت ها، معرفی یک حرفه که قرار است اطلاعات کمی برایش بارگذاری شود، معرفی تعداد کمی از محصولات و خدمات یک شرکت، معرفی یک محصول از یک کارخانه بزرگ و یا وب سایت شخصی یک فرد می باشد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید:  CMS چیست؟

سایت تک صفحه ای

مزایای طراحی وب سایت های بدون صفحه یا تک صفحه ای

۱- سازگاری با گوشی های موبایل و جذب کاربر:

در گوشی های موبایل و یا تبلت ها، اگر یک وب سایت تک صفحه ای وجود داشته باشد و تمام اطلاعات در همان صفحه باشد، مشاهده سایت برای کاربر راحت تر و ساده تر می باشد تا این که بخواهد وارد صفحات دیگر شود تا اطلاعات را بدست آورد. بیشتر مردم سایت های ساده و جذاب را نسبت به سایت های شلوغ و پیچیده می پسندند. پس شما می توانید با طراحی وب سایت زیبا و جذاب کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود جذب نمایید.

۲- پیمایش راحت تر صفحه و رساندن پیام به مخاطب:

رساندن پیام در طراحی وب سایت تک صفحه ای بسیار راحت تر و تاثیر گذارتر از وب سایت های چند صفحه ای می باشد. چون که پیمایش در این سایت ها راحت تر می باشد ولی در سایت های چند صفحه ای پس از کلیک کردن بر روی لینک مورد نیاز، باید صبر کرد تا صفحه بارگذاری بشود و در این بین ممکن است به دلیل پایین بودن سرعت صفحه، کاربر سایت را ترک نماید.

۳- سازماندهی بهتر مطالب:

شما می توانید در این گونه از وب سایت ها مطالب و نوشته های خود را به گونه ای سازماندهی کنید که به ترتیب و با پیمایش صفحه قرار گرفته باشند که ترتیب ارائه اطلاعات از بین نرود. ولی در وب سایت های چند صفحه ای ممکن است ترتیب ارائه اطلاعات از بین برود و کاربر دچار سردرگمی در سایت شود.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]