طراحی قالب سایت

طراحی قالب سایت

طراحی قالب سایت چیست؟

طراحی قالب سایت یا ظاهر هر سایت که به صورت گرافیکی طراحی شده را قالب سایت می گویند. همه ی عناصر داخل آن از جمله رنگ، فونت، تصاویر و غیره… باید رعایت شود که جذابیت خاصی برای بیننده داشته باشند.
قالب سایت ویترین آن صفحه وب است که با دیدن آن کاربران بیشتری به آن سایت رجوع می کنند. اگر به صورت سفارشی تهیه شود جزء حرفه ی آن طراح به حساب می آید. اگر در فکر  طراحی سایت در اصفهان یا هر شهر دیگری هستید پیشنهاد می کنیم ساخت قالب ساخت را به صورت حرفه ای و با دقت انجام دهید.
برخی نکاتی را که باید در نظر گرفت:

  • طراحی و معماری مناسب سایت در قالب

یک معماری مناسب زمانی صورت می گیرد که لینک های داخلی مناسب بین آن ها ایجاد شود. اهمیت زیادی هم از نظر سئو و هم برای بهینه سازی سایت دارد.

  • استفاده بهینه از سی اس اس و جاوا اسکریپت

هر چقدر قالب سایت سبک تر باشد برای سئو سایت مفید تر است. فایل های css و جاوا اسکریپت باید به صورت جداگانه در نظر گرفته شود که سرعت لود شدن صفحه را افزایش دهند.

تفاوت قالب ریسپانسیو با قالب معمولی

دو قالب رسپانسیو و معمولی، قالب های متفاوتی هستند که تاثیر زیادی در نمایش و ظاهر سایت ایجاد می کنند. قالب معمولی تنها برای مانیتور ها مناسب است و حتی با کوچک کردن صفحه هم ظاهر سایت تغییر می کند.
همچنین مناسب برای نمایش سایت در موبایل ها و تبلت ها نیست به همین دلیل ترجیحا بایست از قالب ریسپانسیو استفاده کرد. اما در صورتی که از ریسپانسیو استفاده کنیم با همه ی عوامل از جمله مانیتور ها و لپ تاپ ها، موبایل ها و غیره … ظاهر سایت تغییر نمی کند.
خود را با همه ی اندازه ها وفق می دهد این قالب بسیار کاربر پسند تر از قالب معمولی است. در قالب ریسپانسیو عکس ها و منوبار ها و محتوا نیز به همان اندازه صفحه نمایش در می آید و مناسب تر از قالب معمولی می باشد.
طراحی قالب سایت

قالب آماده طراحی سایت چیست و در چه حالتی استفاده می شود؟

زمانی که شما طراحی قالب سایت را انجام می دهید این قالب ظاهر و طراحی گرافیک اختصاصی خود می شود.
در این صورت شما مجموعه ای از فایل هایی را در اختیار دارید، حال آن که اگر بخواهیم یک سایت دیگر را طراحی کنیم می توان از آن قالب قبلی قسمت های خواسته شده را کپی کنیم و در اختیار قالب سایت دیگر قرار دهیم که به این صورت قالب سایت آماده گفته می شود.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید:  ساخت سایت وردپرس در اصفهان

مزایای قالب آماده 

۱-صرفه جویی در وقت صورت می گیرد.
۲-انرژی کمتری مصرف می شود.
۳-پروژه سریع تر پیش می رود.
۴-قیمت ارزان تر از کد نویسی اختصاصی است.

چه زمانی قالب به صورت اختصاصی طراحی می شود؟

زمانی از قالبی که به صورت اختصاصی طراحی می شود، استفاده می کنیم که بخواهیم از طراحی قالب سایت آماده استفاده نکنیم و تمام کد نویسی ها را خود برنامه نویس بنویسد.
۱-طراحی ساختار سایت
۲-طراحی گرافیکی در فتوشاپ نسبت به محتوای سایت
۳-طراحی قالب سایت در css و html و جاوا اسکریپت
۴-کد های سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا.

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این مجموعه با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]