۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

CTR چیست و بر سئو چه تاثیری دارد؟

تاثیرگذاری CTR بر سئو سایت:

CTR مخفف عبارت Click Through Rate به معنای نرخ کلیک نسبت به رتبه است. CTR عددی نسبت به تعداد کلیک کاربران به تعداد دفعات نمایش آدرس سایت در نتایج جستجو است که بدست می آید. هرچه مقدار یک CTR بیشتر باشد بدین معنی است که آن سایت برای کاربران مطلوب تر است و کیفیت بالای محتوای آن صفحه است که نیاز کاربر را برطرف می کند. هرچه CTR بیشتر باشد، احتمالا نتیجه مناسب تری باید داشته باشد.
رتبه ۱ در نتایج جستجو CTR بالاتری (یعنی نرخ کلیک بالاتری) نسبت به رتبه ۱۰ در نتایج جستجو دارند. چرا که نرخ کلیک در نتایج جستجو در موقعیت های مختلف متفاوت خواهد بود.

تاثیرگذاری CTR بر سئو سایت

تاثیرگذاری CTR بر سئو سایت

چگونه می توان CTR را افزایش داد؟

راه های مختلفی برای افزایش CTR وجود دارد که می توان از هر کدام از آن ها به عنوان یکی از راه های موفقیت در سئو سایت نگاه کرد. تمامی مواردی را که ذکر خواهیم کرد، به طور جداگانه در یک مقاله توضیح داده شده اند و شما در سئو سایت و افزایش نرخ کلیک سایت کمک خواهد کرد. ولی در اینجا نیز توضیح مختصری ارائه خواهیم کرد.
راه های افزایش نرخ کلیک سایت عبارتند از:

۱- استفاده از توضیحات مناسب برای صفحات سایت (meta description):

توضیحات مناسب و مفید برای هر یک از صفحات شما در افزایش نرخ کلیک سایت کمک خواهد کرد.

۲- انتخاب عنوان مناسب، جذاب و تاثیرگذار (title):

اگر عنوان یک مطلب و یا مقاله جذاب و تاثیرگذار نباشد، نمی تواند کاربر را در نتایج جستجو جذب سایت نماید و در نرخ کلیک سایت و سئو سایت تاثیر گذار باشد.

۳- ارائه محتوای با کیفیت در سایت:

اکر محتوای یک وب سایت با کیفیت باشد می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب کاربر داشته باشد. اگر کاربر با محتوای با کیفیت یک وب سایت روبرو شود، اسم سایت را به ذهن خواهد سپرد و جذب سایت می گردد که در سئو سایت تاثیر بسیار بالایی دارد.

با رعایت نکات بالا می توانید به بهبود نرخ کلیک سایت یعنی CTR کمک بسیاری نمایید. همچنین زمانی که نرخ کلیک یک سایت بالا برود و کلیک بالایی در نتایج جستجو داشته باشد، به طور حتم بر سئو سایت تاثیر بسیار بالایی خواهد گذاشت. پس شما سعی نمایید نرخ کلیک سایت خود را بالا ببرید تا در سئو پیشرفت نمایید و به اهداف بازاریابی خود برسید.