۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

ساخت وب سایت چیست؟!

عنوان این مقاله «آموزش طراحی و ساخت وب‌ سایت » است. اگر چنانچه می‌ خواهید وب سایتی رایگان برای خود بسازید و حتی طراحی سایتتان را خود به عهده بگیرید، مطالب زیر را به دقت بخوانید.

ساخت وب‌ سایت به صوت رایگان

با روش‌های گوناگونی می‌توان سایتی را ساخته و طراحی نمود که در نوشته زیر برخی از این روش‌ها برای طراحی وب سایت ‌رایگان را برای شما بیان می‌نمایم.

1-ساخت وب‌ سایت با استفاده از گوگل:

سایت گوگل قسمتی با عنوان Google Sites دارد. این قسمت در بخش محصولات گوگل قرار گرفته است. گوگل در این خدمات امکان تولید یک سایت در حدی متوسط را فراهم آورده است. این سایت ها امکاناتی چون ویرایش آنلاین محتوای سایت، جای‌گذاری انواع آیتم‌ها بر‌اساس خدمات گوگل مانند Google Maps و Google Docs، مدیریت کاربران و حساب‌های کاربری و همچنین همکاری‌های گروهي را برای توسعه دارد.

همچنین قابلیت مهم‌تری که این سایت برای کاربر فراهم می‌کند، این است که به او امکان می‌دهد که محتوایی را ایجاد کند، بدون اینکه نيازی به آموزش برنامه‌نویسی داشته باشد و بدون اینکه درباره سرور و تنظیم و نگه‌داری آن نگرانی داشته باشد.

گوگل به راحتی، یک فضایی با وسعت سيصد مگابایت و همچنین پهنای باند نامحدودی را به شما می‌دهد و علاوه بر آن به شما این امکان را می‌دهد که در محتوای آن جستجو کنید و سرانجام، با استفاده از خدمات AdSense، بتوانید از این امکانات برای کسب درآمد استفاده نمایید. تا پیش از این ایجاد یک سایت به این سادگی فراهم نبوده است. کاربرانی که تمایل دارند بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنند، مسائل و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، می‌توانند از این امکان گوگل استفاده کنند.

2-سایت‌هایی برای ساخت وب سایت:

شما می توانید با عضویت در این سایت ها به راحتی برای خود وب سایتی طراحی کنید. سایت سازها نسبت به وبلاگ‌ها دارای امکانات بیشتری هستند و همچنین سایت شما را عموماً درساب فلدر ایجاد می‌کنند و برخلاف وب سایت‌ها آن را در ساب دامنه نمایش نمی‌دهند. علاوه بر این بر روی سایت سازها نیز می‌توان دامنه پارک نمود.

3-سیستم های مدیریت محتوا:

یکی دگیر از روش‌های ساخت وب‌سایت، استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مانند سیستم جوملا و سیستم وردپرس است که دارای امکانات بسیاری برای ساخت سایت در اختیار شما قرار می‌دهد. امکانات و قابلیت‌های آن ها از امکانات و قابلیت‌های وبلاگ‌ها و سایت سازها بیشتر است.

دوازده وب سایت برای ساخت وب‌ سایت به صورت رایگان:

حال قصد داریم تا چند وب سایت را که به صورت رایگان کار طراحی و ساخت وب‌سایت را انجام می‌دهند، معرفی کنیم.
1. Wix: این سایت یک سایت‌ساز فلش با نسخهٔ رایگان است.
2. Yola: مزیت استفاده از این سایت آسانیِ استفاده و داشتن تعداد زیادی قالب رایگان برای سایت است.
3. Webs.com: این وب سایت علاوه بر طراحی سایت، فروشگاه اینترنتی را نیز طراحی می‌کند.
4. Weebly: ساختنِ سایت از طریق این وب سایت بسیار آسان است.
5. Shopify: این وب سایت یک فروشگاه ساز رایگان است که این کار را به آسانی و به صورت رایگان انجام می‌دهد.
6. Google Pages: این سایت ویرایشگر WYSIWYG را بر پایه Ajax. می‌سازد.
7. Jimdo: یک ویرایش‌گر ساده Ajax وب سایت است که می‌تواند طرح سایت‌های دیگر را نیز کپی کند.
8. Baby jellybeans: برای ساخت و طراحی وب سایت شخصی، خانوادگی و از این قبیل کاربرد دارد.
9. Letseat.at: برای ساخت وب سایت برای رستوران کاربرد دارد.
10. Snap Pages: این سایت برای ساخت وب سایت با توانایی دراگ و دراپ انواع ماژول ها در صفحه کاربرد دارد.
11. Edicy: یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای ساخت و طراحی وب سایت است.
12. Sauropol: برای ساخت گالری مدیا، بلاگ، صفحات متنی و سایر صفحات وب سایت به کار می‌رود.

معایب سایت های آماده:

کارشناسان ما روش‌های ذکر شده را به شرکت ها و اشخاص حرفه‌ای در محیط اینترنت پیشنهاد نمی‌کنند. برای اینکه در راه‌اندازی این وب‌ سایت‌ها معمولاً مشکلات پیش ‌بینی نشده‌ای به وجود می‌آید که تنها کارشناسان و متخصصان باتجربه وب از عهده رفع آن مشکلات برمی‌آیند.‌‌ سایت ما پیشنهاد می‌کند اشخاص و شرکت‌های حرفه‌ای برای اینکه بهترین نتیجه را از طراحی و ساخت وب‌ سایت بگیرند، ساخت و راه اندازی وب سایت های خود را حتماً به دست شرکت های ساخت وب‌ سایت مانند گروه آیسا بسپارند.