سئو کلاه سیاه

راهنمای کلاه سیاه در سئو

راهنمای کلاه سیاه در سئو: با چه اقداماتی توسط گوگل جریمه می شوید؟

چند هفته پیش ۱۲ وب سایت سطح بالا و با رتبه خوب توسط گوگل جریمه شدند. همه این شرکت ها که وب سایت شان جریمه شده بود به طور مستقیم مقصر بودند. تعداد بیشتر آن ها از آموزش SEO اطلاع ناچیزی داشتند و اطلاعات خود را به روز نمی کردند. در برخی دیگر از شرکت ها نیز مشاور های سئو را مقصر می دانستند. برای مشخص شدن این که چه اقداماتی منجر به جریمه سایت می شود، اجازه دهید نگاهی به سئو کلاه سیاه داشته باشیم.

سئو کلاه سیاه چیست؟

در مقالات قبلی در مورد این موضوع صحبت کردیم. ولی حال اشاره مختصری به آن نیز می کنیم.
هر عملی که خلاف قوانین گوگل و موتور های جستجو در صفحه یا خارج صفحه انجام شود تا رتبه سایت سریع تر در نتایج جستجو ارتقا یابد، سئو کلاه سیاه گویند. راه های بسیاری وجود دارد که مخالف قوانین گوگل است و برای سایت استفاده از آن ها توصیه نمی شود. در زیر اقدامات و شیوه هایی که منجر به جریمه سایت می شود و از روش های سئو کلاه سیاه هستند ذکر شده است.

تولید محتوای سایت به صورت خودکار:

هر متنی که توسط یک نرم افزار نوشته شود، برای خواننده بد و نا مناسب است. متن زبان غیر طبیعی و مزخرف است و همچنین پر از کلمات کلیدی خواهد بود. با وجود چنین متن هایی در سایت این احتمال وجود دارد که قبل از جریمه سایت توسط گوگل، کاربران به دلیل نا مفهوم بودن متن وب سایت را ترک کنند و مخاطبین خود را از دست بدهد.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: ۱۷ تصور سئو که باید در سال ۲۰۱۶ فراموش کنید!

تغییر مسیر های بی ربط:

با استفاده از تغییر مسیر یعنی Redirect ۳۰۱ باید مراقب باشید که کاربر را به همان صفحه ای بفرستید که محتوای خود را نیاز دارد. نه به صفحه ای که محتوای بی ربط داشته باشد.

صفحات راهرو:

این صفحات تنها برای اسپم کردن یک سایت مورد استفاده قرار می گیرند. با ایجاد صفحات متعدد برای عبارات با ارزش خاص و استفاده از کلمات کلیدی در آن صفحات و در نهایت فرستادن کاربر به همان مقصد.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه

متن و لینک های مخفی:

پنهان کردن متن و یا لینک می تواند رتبه شما را در نتایج موتور های جستجو تغییر دهد. یعنی توسط گوگل جریمه می شوید و رتبه سایت نزول پیدا می کند. پنهان کردن متن شامل مواردی نظیر کلمات کلیدی است.
روش های مختلفی برای پنهان کردن متن و لینک در صفحات وب وجود دارد. مانند:
• استفاده از متن سفید روی پس زمینه سفید
• استفاده از CSS
• استفاده از متن در پشت تصویر
• تنظیم سایز فونت بر روی صفر برای متن
• پنهان کردن یک لینک با لینک کردن یک کاراکتر کوچک مثل ( – )

متن یا لینکی که در وب سایت قرار می دهید و می خواهید سایت خود را سئو نمایید، تنها نباید وب سایت را برای بازدید کنندگان قابل مشاهده کنید. بلکه باید لینک یا متنی که در سایت می گذارید برای موتور های جستجو نیز بهینه باشد. در کل استفاده از این کار باعث جریمه سایت و سئو کلاه سیاه می شود.

چگالی کلمه کلیدی در صفحه:

شما باید کلمات کلیدی را در چارچوب مقاله استفاده نمایید. از کلمه کلیدی باید در تگ عنوان، پاراگراف اول و متا تگ توضیحات استفاده کنید. با این حال اگر چگالی کلمه کلیدی در صفحات و محتوای وب سایت رعایت نشود و بیش از حد از کلمه کلیدی استفاده کنید، این می تواند یک پرچم قرمز برای سایت باشد.

طرح های لینک:

خرید بک لینک برای وب سایت نشانه ای از ایجاد سئو کلاه سیاه در سایت است که منجر به جریمه سایت توسط گوگل می شود. همچنین از نرم افزار های خودکار برای ایجاد بک لینک استفاده نکنید. اگر شما در وب سایت تان به دیگر سایت ها لینک داده اید باید حتما لینک ها Nofollow باشند که رتبه آن سایت تاثیری بر روی صفحه وب سایت شما نگذارد.

لینک های بخش نظرات:

بخش نظرات در وب سایت یک مکان برای اسپم شدن سایت است. بنابراین شما باید به طور مداوم لینک هایی که در بخش نظرات قرار می دهید را Nofollow کنید یا این کار را به طور خودکار انجام دهید.

از اقدامات و شیوه هایی که ذکر شد برای استفاده در وب سایت خود دوری نمایید تا سایت شما توسط گوگل جریمه نشود و از روش های صحیح سئو برای پیشرفت سئو سایت خود استفاده کنید.

منبع : searchenginewatch

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]