۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو

۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو

در این مقاله ۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو بررسی می شود.

آیا تا به حال یک شعبده باز را دیده اید که توپ های متعدد را به هوا پرتاب می کند و آن ها را قبل از برخورد به زمین در دست خود می گیرد؟؟
شاید این کار را نیز شما خواسته اید که انجام دهید، ولی موفق به انجام این کار نشده و بار ها شکست خورده اید و به خودتان گفته اید که این کار شدنی نیست. ولی اگر برای انجام این کار تمرین کنید، حتما می توانید انجام دهید. فقط نیاز به تمرین و سخت کوشی دارد.

بهینه سازی سایت یا همان سئو سایت نیز اگر در آن سخت کوشی و پشتکار وجود نداشته باشد، حتما با شکست مواجه می شود. در این مقاله ۶ دلیل ذکر شده است که رعایت نکردن هر کدام از آن ها باعث شکست پروژه سئو می شود.

۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو

۶ دلیل برای افت رتبه سایت در موتور های جستجو

۱- به روز بودن علم سئو و تاثیر آن بر رتبه سایت

کارشناسان سئو ۱۰ سال پیش علم سئو را کسب نموده اند و پروژه های بسیار بزرگی را انجام داده اند. ولی اگر همین کارشناسان با سابقه نیز علم خود را در زمینه فعالیت خود یعنی سئو سایت به روز نکنند، به طور حتم در پروژه های آینده با شکست مواجه می شوند. باید از تغییرات الگوریتم های گوگل آگاه شد و وب سایت ها را مطابق با جدید ترین استراتژی های سئو سایت، بهینه سازی نمود تا بتوان در پروژه های سئو خود موفق عمل کرد.

۲- نداشتن بلند پروازی

انجام پروژه های سئو بسیار پرهزینه و دشوار است. مدیران کسب و کار ها چون که از نتایج این پروژه اطلاع دارند و می دانند که پس از بهبود رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو می توانند به چه موفقیت هایی دست یابند، پس برای این کار هزینه می کنند. ولی افرادی که اهداف متوسطی دارند و برای سئو سایت خود هزینه نمی کنند پس نمی توان از آن ها انتظار موفقیت داشت.

شاید تمایل به خواندن این مقاله را هم داشته باشید: آیا گوگل پلاس بر سئو سایت تاثیر دارد؟

۳- نداشتن استقامت و تاثیر آن بر رتبه سایت

یک بوکسور باید تا دور آخر تلاش خود را بکند و نباید با شکست در دور اول، دیگر مبارزه نکند و امید خود را از دست بدهد.

یک نیاز کلیدی در سئو سایت، توانایی بالا برای رسیدن به صفحه اول گوگل و رتبه مناسب در موتور های جستجو و مهم تر از همه حفظ رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو می باشد که نیاز به توانایی بالا و استقامت می باشد.

اگر از یک تاکتیک و استراتژی خاص برای سئو سایت در مدت محدودی استفاده کردید و پس از نتیجه دادن، دیگر بر روی وب سایت فعالیت خاصی را برای حفظ رتبه انجام ندادید، پس از مدتی رتبه سایت در نتایج نزول پیدا می کند و سودآوری خود را از دست می دهید. همچنین هیچ گاه نباید رقبای خود را در نتایج موتور های جستجو دست کم بگیرید.

۴- فراموش کردن ذهنیت

از جمله توضیحات سختی که باید برای مشتریان SEO بیان کرد، این است که راه حل سئو سایت، زمان می باشد و باید تفکرات ذهنی خود را نسبت به این کار دور بریزند.
پیشرفت سئو سایت در طول زمان اتفاق می افتد و باید به طور مداوم و با برنامه ریزی خاصی روی سایت فعالیت کرد تا به نتیجه دلخواه برسد. بعضی از سئو کاران بی تجربه برای این که سریع تر پروژه تمام شود و سریع تر به نتیجه برسد از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند که پس از این که گوگل متوجه استفاده از این تکنیک بر روی سئو سایت می شود، وب سایت را جریمه می کند و رتبه اش را در نتایج موتور های جستجو از دست می دهد.

پس باید از تاکتیک هایی که موجب جریمه سایت نمی شوند استفاده نمود، حتی اگر استفاده از این تاکتیک ها ماه ها و یا حتی سال ها زمان ببرد. اما تنها زمانی سئو سایت شما موفقیت آمیز خواهد بود که در مدت زمان طولانی و به طور مداوم و با برنامه خاصی بر روی سایت کار کنید.

۵- پیگیری نکردن مشکلات

اگر وب سایت شما پس از تلاش بسیار نتیجه نمی گیرد باید بررسی نمایید که مشکل از کجا می باشد و پیگیر موضوع باشید. حتی اگر یک اتفاقی برای رتبه سایت افتاد باید پیگیری نمایید که چه اتفاقی برای سایت افتاده است یا این که الگوریتم های گوگل تغییر کرده اند. پس شما باید نقشه راه روشنی برای این کار داشته باشید و دلایل شکست پروژه خود را متوجه شوید و با امید بیشتر کار خود را ادامه دهید.

۶- عدم دید بزرگ از وب سایت

یک وب سایت خوب، وب سایتی می باشد که نیاز های مشتریان را برطرف نماید و SEO می تواند شما را به اهداف مورد نظرتان نزدیک تر نماید. گاهی اوقات مهم است که به یاد داشته باشیم که هدف از کسب و کار چیست و آن چه که مهم است، به دست آوردن رتبه بالا در نتایج موتور های جستجو نیست و هدف ایجاد صفحات کاملا بهینه شده و رفع نیاز های کاربران اینترنتی می باشد.

امیدوارم که از این مقاله دید کافی از انجام پروژه های سئو به دست آورده باشید.

منبع: searchengineland

گروه آیسا با بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و سئو فعالیت نموده و کار خود را از سال ۱۳۸۶ شروع کرده است. این شرکت با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیاز ها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد. برای تماس با گروه آیسا و اطلاع از چگونگی روند کاری آن اینجا کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]