۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

۵ خطای متداول سئو درون صفحه

۵ خطای متداول سئو درون صفحه چیست؟

همان طور که در مقالات قبلی در مورد سئو درون صفحه صحبت کردیم، در این مقاله قصد داریم شما را با خطایی که در سئو درون صفحه وجود دارد و به سئو سایت لطمه می زند را ذکر کنیم.
سئو سایت مهمترین فعالیت پس از طراحی وب سایت می باشد که با انجام SEO یک وب سایت می توانید با کلمات کلیدی مدنظر رتبه خوبی در نتایج موتورهای جستجو بدست آورید. همچنین یکی از دسته بندی های فعالیت های SEO، سئو درون صفحه است که در ادامه با ۵ مورد از خطای متداول آن آشنا می شویم. برطرف نمودن خطاها و اشکالات سئو درون صفحه می تواند منجر به بالا کشیده شدن رتبه وب سایت در نتایج موتورهای جستجو شود.

خطای سئو درون صفحه
خطای سئو درون صفحه

۱- بهینه سازی تصاویر:

کاهش حجم تصاویر در وب سایت باعث بالا رفتن سرعت بارگذاری سایت می شود. همچنین استفاده از تگ های alt و title در سئو سایت بسیار تاثیرگذار می باشد. در لینک دهی تصاویر نیز باید از لینک های سالم و بدون مشکل استفاده نمایید.

۲- محتوای تکراری:

در یکی از مقالات در مورد تاثیر محتوای تکراری بر سئو سایت صحبت کردیم که از آن مقاله می توانید در کسب بهبود مطالب و محتوای وب سایت خود استفاده کنید. مدیریت و حذف محتوای تکراری در وب سایت منجر به بهبود رتبه سایت در نتایج موتور جستجو می شود.

۳- عدم درج توضیحات برای صفحات:

درج توضیحات مناسب و مرتبط برای هر یک از صفحات وب، نرخ کلیک سایت را در نتایج جستجو افزایش می دهد که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت می گذارد.

۴- داده های منظم و سازماندهی شده:

داده ها و صفحات منظم و سازماندهی شده در جذب و نگه داری کاربر در وب سایت بسیار تاثیرگذار است. همان طور که در مقاله “طراحی وب سایت تک صفحه ای” در مورد مطالب منظم و سازماندهی شده که در یک صفحه وجود دارند صحبت کردیم، در وب سایت های چند صفحه ای نیز مطالب باید به طور منظم و سازماندهی شده در سایت قرار بگیرند که در نهایت موجب بهبود و ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجو می شود.

۵- بهینه سازی لینک ها:

وب سایت های بسیاری وجود دارند که به دلیل وجود لینک های خراب، رتبه خوبی در نتایج جستجو ندارند و مدیران آن سایت ها می توانند با رفع مشکلات و خرابی لینک ها به بهبود رتبه سایت خود کمک کنند. لینک های خراب و بدون مشکل منجر به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو خواهد شد.

امیدوارم که بتوانید با استفاده از این مقاله و شناسایی خطاهای موجود در سئو درون صفحه وب سایت خود، گام بزرگی در سئو سایت خود و بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو بردارید.