۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

۱۲ دلیل اهمیت اینفوگرافیک در سئو

۱۲ دلیل اهمیت اینفوگرافیک در سئو چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟

نمایش تصویری اطلاعات و داده ها به صورت تصویری و گرافیکی را گویند. اینفوگرافیک با استفاده از عناصر بصری نظیر عکس، نمودار، نقشه و … ساخته می شود که هدف از اینفوگرافیک انتقال پیام به شیوه ای سریع و قابل فهم به مخاطبان می باشد.

در طول چند سال گذشته، آمارهای تصویری از محبوبیت زیادی در اینترنت به ویژه در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و پینترست به دست آورده اند. از اینفوگرافیک همچنان به یک فعالیت عالی در شبکه های اجتماعی برای افزایش محبوبیت استفاده می شود.
یک گرافیک جالب و موثر واقعا می تواند تعداد زیادی از ترافیک یک وب سایت را تولید کند.

ساخت پیام و اطلاعات کامل با اینفوگرافیک:

آیا شما از اینفوگرافیک استفاده کرده اید؟ یک اینفوگرافیک می تواند یک موضوع خسته کننده و پیچیده را به یک موضوع جذاب تبدیل کند. این کار یک استراتژی موثر برای ارائه اطلاعات به صورت بصری با استفاده از گرافیک است.
ارزش یک تصویر بیش از هزاران کلمه است و اطلاع رسانی و انتقال پیام از طریق تصویر بسیار تاثیرگذارتر از متن خواهد بود.

طراحی منحصر به فرد:

در طراحی و ساخت اینفوگرافیک باید به گونه ای عمل کنید که کاربر را درگیر تصویر نمایید و توجه مخاطبان را به وب سایت خود جلب نمایید. همچنین ارائه اطلاعات در شیوه ای جالب قطعا به نفع وب سایت می باشد که مخاطبان بیشتری را جذب نماید و در سئو سایت موفق شود.

با اطلاعات اضافی مخاطبان خود را خسته نکنید:

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که نمایش اطلاعات بیش از حد، باعث می شود که مخاطبان خود را از دست بدهید.

طراحی ساده تاثیرگذار:

 استفاده بیش از حد از تصویر و یا طرح و همچنین رنگ های نامناسب در پس زمینه باعث از دست رفتن پیام تصویر می شود. طراحی ساده تر برابر است با انتقال راحت تر. یعنی با طراحی ساده و کارآمد اینفوگرافیک، پیام تصویر به راحتی به مخاطب انتقال پیدا می کند.

ارسال پیام به شیوه ای خلاقانه:

پیام اصلی اینفوگرافیک را حفظ نمایید و به شیوه ای خلاقانه و تاثیر گذار آن را در تصویر به کار ببرید. به طور مثال می توانید از تصاویر یا اشکال مختلف پیام اصلی خود را به جای استفاه از حروف بزرگ به معنای تاکید، برسانید.

حداقل استفاده از متن:

برای حفظ سادگی و انتقال پیام، متن ها را به صورت خلاصه و تاثیرگذار به کار ببرید. به گونه ای که در ارائه اطلاعات مشکلی وجود نداشته باشد و بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در اینفوگرافیک ها:

در صفحات وب سایت خود که از اینفوگرافیک استفاده می کنید، داشتن دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی محبوبیت شما را افزایش می دهد و همچنین باعث ایجاد بک لینک می شود.

چرا اینفوگرافیک هنوز هم موثر است؟

یک طرح گرافیکی ترکیبی از تصاویر و کلمات است که به شما کمک می کند یک پیام پیچیده را به راحتی و خلاقانه به مخاطبان خود برسانید.
در زیر دلایل اهمیت استفاده از اینفوگرافیک ذکر شده است:
• یک طرح گرافیکی نشان دهنده پیام خود به شیوه ای موثر است و همچنین می تواند توجه خوانندگان را حفظ کند.
• طرح گرافیکی، زمانی که همراه با عناصر دیگر استفاده می شود، باعث افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو می شود.
• داده نمایی، موضوعات خسته کننده و پیچیده را بسیار ساده و قابل درک می سازد.
• طرح گرافیکی زیبا، موثر و به خوبی ساخته شده یک تاثیر بزرگ در ذهن مخاطب در مورد وب سایت می گذارد.
• با توجه به افزایش روزافزون فناوری و استفاده بیشتر مردم از گوشی های موبایل و تبلت ها برای استفاده از اینترنت و وب سایت ها، اینفوگرافیک یکی از موثرترین راه ها برای رساندن مطلب به مخاطب گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه ها می باشد.

چگونگی کار کردن سئو و اینفوگرافیک:

از دیدگاه سئو، اینفوگرافیک هنوز هم یکی از موثرترین روش ها برای ساخت بک لینک است. با استفاده از اشتراک گذاری تصاویر اینفوگرافیک توسط مخاطبین خود در شبکه های اجتماعی و دیگر وب سایت ها می توانید برای وب سایت خود بک لینک بسازید. در اینجا دلایل اهمیت اینفوگرافیک و سئو ذکر شده است:

ابزار بازاریابی موثر:

اینفوگرافیک تبدیل به یک ابزار بازاریابی مهم برای کسب و کارهای آنلاین شده است. دلیل اصلی محبوبیت اینفوگرافیک این است که این روزها مردم نسبت به یک قطعه ساده علاقه بیشتری نشان می دهند تا این که بخواهند مطالب طولانی را بخوانند. همچنین علاقه مند به محتوای بصری و گرافیکی هستند. حتی گوگل هم این موضوع را به عنوان یکی از موضوعات داغ می داند که کاربران به اینفوگرافیک توجه بیشتری می کنند. بنابراین صاحبان کسب و کار آنلاین و بازاریابان می توانند از اینفوگرافیک به عنوان یک ابزار موثر برای رسیدن به تعداد بالای ترافیک وب سایت خود استفاده نمایند.

کمک کردن به گسترش نام تجاری در بین کاربران اینترنتی:

با طرح های گرافیکی می توانید اطلاعات مهم را در مورد نام تجاری، محصولات و یا خدمات خود را از طریق درگیر شدن کاربر با اینفوگرافیک ها انتقال دهید. به گفته کارشناسان بازاریابی اینترنتی و سئو، یک داده نمایی نه تنها می تواند باعث افزایش نام تجاری در بین کاربران شود بلکه ترافیک سایت را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

با توجه به مطالعات انجام شده توسط MDG، بازاریابی محتوا که شامل عناصر بصری و گرافیکی هستند می توانند بیش از ۹۵ درصد تاثیر گذارتر نسبت به محتوای ساده مطالب وب سایت باشند و همچنین به منظور افزایش مخاطبان و ترافیک وب سایت استفاده می شود.

اگر شما در زمینه تولید تصاویر گرافیکی و اینفوگرافیک فعالیت می کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که هر محتوایی که در اینفوگرافیک ایجاد می کنید باید مناسب و مفید برای مخاطبان باشد و بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

نکته دیگر این است که باید همیشه یک محتوای خوب از منابع قابل اطمینان تولید شود تا اعتبار اینفوگرافیک افزایش یابد.
امیدوارم که این مقاله مفید واقع شده باشد و بتوانید با ساخت بهترین اینفوگرافیک ها، بک لینک وب سایت و همچنین ترافیک سایت را افزایش داده و در سئو سایت به موفقیت دست یابید.

منبع: semrush