۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

پیج رنک گوگل

پیج رنک گوگل و تاثیر آن بر روی سئو سایت

یکی از مهمترین فاکتور ها برای رتبه بندی وب سایت ها در گوگل، پیج رنک (Page Rank) می باشد. پیج رنک از سوی گوگل مطرح شد که اهمیت و کیفیت صفحات را نشان می دهد. رتبه ای که پیج رنک گوگل به وب سایت ها می دهد عددی بین ۱ تا ۱۰ می باشد که عدد ۱۰ بالاترین کیفیت را دارد که می توان به وب سایت های بسیار با کیفیت داد.

پیج رنک گوگل چگونه محاسبه می شود؟

صفحات با لینک ورودی زیاد جزء صفحات مهم و با اهمیت محسوب می شوند. الگوریتم گوگل لینک های ورودی را به عنوان یک رای مثبت برای سایت در نظر می گیرد. میزان تاثیر بک لینک ها بر پیج رنک به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند: پیج رنک صفحه لینک دهنده، تعداد صفحات لینک شده و نوفالو بودن لینک ها بستگی دارد.

تاثیر رتبه پیج رنک بر سئو سایت

پیج رنک یکی از چندین عامل تاثیرگذار در رتبه بندی وب سایت ها در نتایج موتور جستجو گوگل است ولی به تازگی گوگل این فاکتور را از لیست خود حذف نموده است و تاثیر این فاکتور را از رتبه بندی وب سایت ها برداشته است. ولی از این فاکتور می توان برای جذب تبلیغات در وب سایت استفاده نمود که میزان محبوبیت و اعتبار سایت شما را از دید بازدیدکنندگان نشان می دهد.

معایب پیج رنک

افرادی برای افزایش پیج رنک خود اقدام به خرید بک لینک نمودند کارایی این معیار را زیر سوال بردند. ولی گوگل با به روزرسانی الگوریتم پنگوئن خود، وب سایت هایی که اقدام به خرید بک لینک های بی کیفیت کرده اند را  جریمه کرده است و امتیاز منفی در سئو سایت خود می گیرند. گوگل با این کار جلوی افزایش غیر واقعی پیج رنک وب سایت ها را گرفته است.

راه های افزایش پیج رنک

بهترین راه برای افزایش پیج رنک سایت کسب بک لینک های با کیفیت می باشد. شما می توانید با دیگران تبادل لینک کنید. سعی نمایید با صفحات مرتبط تبادل لینک نمایید و این کار را به تعداد محدود انجام دهید. که یکی دیگر از بهترین راه ها تولید محتوای مفید می باشد که باعث کسب بک لینک برای وب سایت می شود.