نقش کلمات کلیدی در سئو سایت

نقش کلمات کلیدی در سئو سایت

نقش کلمات کلیدی در سئو سایت

برای یک وب سایت باید تعداد محدودی کلمه کلیدی انتخاب کرد و بر روی سئو کلمات کلیدی انتخاب شده کار کرد.  کلمات کلیدی را می توان در تگ کلمات کلیدی، عنوان و توضیحات هر صفحه، نوشته های سایت و منوها استفاده نمود.

استفاده از کلمات کلیدی در تگ:

تگ کلمات کلیدی در قسمت <head> یک صفحه وب سایت تعریف می شوند. طبق زیر:
<head>
<meta name="keywords" content="SEO">
</head>

سئو سایت

آیا تعریف متا کلمات کلیدی برای وب سایت تاثیری در سئو سایت دارد؟
تعریف متا کلمات کلیدی در قسمت <head> هر صفحه تاثیری بر روی سئو سایت ندارد ولی می توان از تعریف آن به عنوان محدوده ای برای تعریف کلمات کلیدی در مطالب و نوشته های سایت استفاده نمود.

در سپتامبر 2009 از سوی موتور جستجوی گوگل اعلام گردید که تعریف کلمات کلید در meta keywords هیچ تاثیری بر روی سئو سایت ندارد.

آیا گوگل برای همیشه meta keywords را نادیده گرفته است؟

احتمال آن بسیار کم می باشد که گوگل بخواهد بعد از چندین سال سیاست خود را تغییر دهد و تگ کلمات کلیدی را در رتبه بندی نتایج خود تاثیر دهد. ولی این امکان نیز وجود دارد که تگ کلمات کلیدی را در در رتبه بندی نتایج خود تاثیر دهد.
با این وجود بسیاری از مدیران سایت ها از تگ کلمات کلیدی در سایت خود استفاده می کنند که اگر درآینده گوگل سیاست خود را تغییر داد و اهمیت ویژه برای این تگ قائل شده، بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.
عده ای از مدیران سایت ها نیز تعریف کلمات کلیدی را راهی برای تمرکز بهتر بر موضوع نوشته های سایت خود می دانند.

شما نیز می توانید از کلمات کلیدی انتخابی برای وب سایت خود، در مطالب و نوشته های سایت تا حد امکان و نه بیش از اندازه به کار ببرید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو سایت

ابزارها و وب سایت های بسیاری برای انتخاب کلمات کلیدی وب سایت وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها بهترین کلمات را برای سایت خود انتخاب نمایید که هنگام سئو بهترین نتیجه را بدهد.

سئو سایت

ابزارهای موجود برای انتخاب کلمات کلیدی:

google trends
google keyword planner
Keyword Tool.io
Moz's Keyword Difficulty Tool
SEMrush
Ahrefs
Accuranker
HubSpot's Keywords Tool
Term Explorer

با استفاده از ابزارهای بالا می توانید برترین کلمات کلیدی را برای وب سایت خود انتخاب نمایید که برای سئو سایت روی کلمات کلیدی انتخاب شده بهترین نتیجه را بدهد و ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

منبع: moz