۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

نقش محتوای سایت بر سئو

نقش محتوای سایت بر سئو سایت چگونه است؟

پادشاه هر وب سایت، محتوای آن سایت می باشد. طبق الگوریتم پاندا که در مقالات قبلی توضیح دادیم، کیفیت محتوای وب سایت مهم تر از کمیت آن است.
در این مقاله شما را با اصول نوشتن یک مقاله با کیفیت آشنا می سازم که بتوانید بهترین مقالات را در سایت خود قرار دهید و کاربران را به سایت خود جذب نمایید.

ایجاد محتوای مناسب برای مخاطبین

بهینه سازی وب سایت برای مخاطبین می باشد نه موتورهای جستجو. اگر محتوایی که در وب سایت می گذاریم با کیفیت نباشد و کمیت را در آن در نظر بگیریم، کاربر جذب سایت نمی شود. ولی اگر کیفیت را بر کمیت ترجیح دهیم، با این کار بازدیدکنندگان سایت افزایش می یابند و رتبه و اعتبار سایت در نتایج موتورهای جستجو افزایش پیدا می کند.

کیفیت محتوا

بعضی از مدیران سایت ها تصور می کنند که برای کیفیت محتوای وب سایت باید تعداد کلمات و یا کاراکترهای آن مطلب را افزایش داد. در صورتی که این چنین نیست. نمی توان با افزایش تعداد کلمات مطلب کیفیت آن را افزایش داد. بلکه باید زمانی که کاربر مطلب را مطالعه می کند، نیازش با خواندن آن مطلب برطرف شود و از خواندن آن مطلب لذت ببرد و جذب سایت گردد. گوگل در نتایج موتور جستجو خود، وب سایت هایی که مطالب موجود در سایت از کیفیت بالایی برخوردار باشد را بالاتر نشان می دهد.

اگر شما یک مطلب را به صورت انگلیسی در موتور جستجو گوگل، جستجو نمایید مشاهده می کنید که وب سایت هایی که در نتایج اولیه نمایش داده می شوند دارای بیش از ۲۰۰۰ کلمه در مطالب وب سایت خود می باشند. پس این نتیجه را می گیریم، مطالبی که بیش از ۲۰۰۰ کلمه داشته باشند برای گوگل بسیار باکیفیت می باشد و رتبه خوبی به آن مطلب در نتایج موتور جستجو می دهد.

ولی این نکته را در نظر بگیرید که وب سایت هایی که بیش از ۲۰۰۰ کلمه دارند، یک مطلب جامع و کاملی می باشد که تمامی نیازهای کاربر را برطرف می کند و بیهوده تعداد کلمات مطلب را افزایش نداده تا از این طریق کیفیت آن مطلب از بین برود.
پس با افزایش کلمات محتوای سایت خود به گونه ای که کیفیت مطلب از بین برود برای گرفتن رتبه مناسب در نتایج جستجو گوگل دوری کنید. چون با این کار ممکن است ارزش مطلب از بین برود.

عنوان مناسب و جذاب برای محتوا

عنوان هر مطلب نشان از مفهوم هر مطلب دارد. پس باید در انتخاب عنوان محتوای وب سایت دقت لازم را به کار ببرید. چون در سئو سایت تاثیرگذار می باشد. سعی نمایید عناوین مطالب خود جذاب، تا حد امکان خلاصه باشد.
همچنین می توانید برای پیداکردن عناوین مهم و پر جستجو، از موتور جستجو گوگل استفاده نمایید.

لینک دهی کلمات کلیدی

در هر مطلب سایت باید لینک دهی داخلی (بین مطالب) و لینک دهی خارجی رعایت شود. کلمات کلیدی باید به اندازه در محتوا تعریف شود و به صفحات مخصوص لینک داده شود. چگالی کلمات کلیدی نسبت به تعداد کلمات محتوا باید رعایت شود.

استفاده از تصویر و ویدئو در محتوا

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در سئو سایت، جذب کاربر در سایت می باشد. برای جذب و نگه داشتن کاربر در سایت باید از تصاویر با کیفیت و ویدئو استفاده کرد. استفاده از تصاویر و ویدئو در مطالب وب سایت باعث جذاب تر شدن مطلب می شود و همچنین Bounce Rate سایت کاهش می یابد.

ذکر منبع

اگر محتوایی که در سایت قرار می دهید، از دیگر وب سایت های کپی کرده اید حتما نام منبع را در آخر آن ذکر کنید تا هم از جریمه شدن وب سایت جلوگیری کرده باشید و هم اعتبار سایت خود را بالا ببرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محتوای تکراری در سایت و تاثیر آن بر سئو می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

شما می توانید با رعایت نکات ذکر شده محتوایی مناسب برای مخاطب در وب سایت خود ایجاد نمایید.