۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت

نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت

نقش متا تگ توضیحات در سئو سایت

meta description برای ارائه توضیحاتمختصر از محتوای صفحات وب سایت می باشد. تگ توضیحات در صفحات نتایج موتورهای جستجو برای پیش نمایش قطعه ای از محتوای صفحه نشان داده می شود.
تگ توضیحات همانند تکه کد زیر در قسمت <head> استفاده می شود:
<head>
<meta name="description" content="SEO">
</head>

تگ توضیحات بخش بسیار مهمی از بازاریابی از طریق نتایج موتورهای جستجو است.این تگ باید کاملا مرتبط با محتوای هر صفحه باشد و به گونه ای باشد که نرخ کلیک سایت افزایش یابد.

آیا تگ توضیحات بر سئو سایت موثر می باشد؟

گوگل به تازگی اعلام کرده است که تگ توضیحات هیچ تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت ندارد و تنها از طریق آن می توان در نتایج موتورهای جستجو می توان بازدید کننده را جذب سایت کرد.

در زیر تعداد نکات مهمی در رابطه با تگ توضیحات سایت ذکر کرده ایم که با رعایت آن ها می توانید نرخ کلیلک سایت خود را افزایش دهید:

تعداد کاراکتر بهینه

تعداد کاراکتر بهینه و مناسب برای تگ توضیحات 155 کاراکتر می باشد. اگر تعداد کاراکترها بیشتر از 160 کاراکتر باشند، آن گاه در نتایج موتورهای جستجو به طور کامل نمایش داده نمی شوند و ادامه توضیحات به صورت … نشان می دهد. همانند شکل زیر

نقش تگ توضیحات در سئو سایت

اجتناب از توضیحات تکراری برای صفحات

هر صفحه ای متناسب با محتوای همان صفحه تگ توضیحات باید داشته باشد و نباید در صفحات توضیحات تکراری به کار رود.

کلمات کلیدی در توضیحات متا

از کلمات کلیدی در توضیحات متا سایت استفاده نمایید و محدودیتی برای این کار وجود ندارد. استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا در نتایج موتور جستجو گوگل به صورت پررنگ تر نشان داده می شود و این امر شما را در جذب بازدیدکنندگان بیشتر یاری میکند.

اجتناب از توضیحات فریب دهنده برای سایت

اگر در تگ توضیحات سایت، توضیحاتی غیر مرتبط با محتوای  صفحه بنویسید و هدفتان جذب بازدیدکننده به سایت از این طریق می باشد، بدانید که بدترین ضربه را از این طریق به سئو سایت خود وارد کرده اید. چون که وقتی کاربر وارد سایت می شود و مشاهده می نماید که محتوای صفحه آن چیزی نیست که نیازش را برطرف کند و مرتبط با توضیحات سایت نیست، سریعا وب سایت را ترک می کند و این امتیاز منفی برای سئو سایت دارد.

در پایان این نکته را در نظر داشته باشید که اگر این تگ برای گوگل اهمیت ندارد ولی استفاده درست از آن شانس شما را برای دریافت ترافیک از طریق موتورهای جستجو افزایش می دهد.

منبع: blog.hubspot