۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو به معنای واکنشگرا یا پاسخ گرا بودن وب سایت می باشد. بدین معنا می باشد که طراحی وب سایت به گونه ای باشد که در تمامی گجت ها مانند لپ تاپ، گوشی موبایل، تبلت ها و … وب سایت به درستی نمایش داده شود و اجزای سایت با تغییر سایز صفحه نمایش به هم نریزد و نسبت به طول و عرض صفحه نمایش واکنش گرا باشد.

اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو بر سئو سایت

بیشتر کاربران اینترنتی با گوشی های موبایل خود به وب گردی می پردازند. پس باید وب سایت های موجود برای انواع گجت ها مناسب باشد و ظاهر سایت را به طور مناسب نمایش دهد. اگر یک وب سایت ریسپانسیو نباشد، کاربری که وارد سایت می شود پس از مشاهده به هم ریخته بودن سایت سریعا سایت را ترک کرده و دیگر وارد آن سایت نمی شود که این کار تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد. ولی اگر طراحی وب سایت ریسپانسیو باشد و بدون هیچ مشکلی در گجت های مختلف مانند گوشی های موبایل و یا تبلت ها صفحات سایت را نمایش دهد گوگل امتیاز مثبتی برای سایت در نظر می گیرد که تاثیر مثبتی بر سئو سایت می گذارد.

چگونه متوجه شویم یک وب سایت ریسپانسیو است یا نه؟

با کوچک و بزرگ کردن یک وب سایت در مرورگر اینترنتی خود می توانید مشاهده کنید که اجزای سایت به هم ریخته می شود یا نه و متوجه ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن وب سایت می شوید.

ریسپانسیو بودن وب سایت یکی از پارامترهای اصلی سئو سایت می باشد که هر وب سایت برای سئو و بهینه شدن باید این پارامتر را داشته باشد و سایت ریسپانسیو باشد. پس اگر هنوز وب سایت خود را ریسپانسیو نکرده اید هر چه سریع تر برای این کار اقدام نمایید تا در سئو سایت خود پیشرفت کنید.