۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

سئو کلاه سیاه، کلاه سفید ، کلاه خاکستری

در این مقاله به سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری می پردازیم.

در این مقاله قصد دارم شما را با سئو کلا سیاه، سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری آشنا کنم که در سئو سایت خود دچار مشکل نشوید.

سئو کلاه سیاه:

سئوکارانی وجود دارند از با دور زدن قوانین گوگل و موتورهای جستجو، وب سایت ها را بهینه سازی می کنند و با کلمات کلیدی مورد نظرشان در صفحه اول گوگل قرار می گیرند. استفاده از روش های غیر متعارف و منسوخ شده برای ارتقا رتبه وب سایت ها در نتایج موتورهای جستجو در بین سئوکاران کلاه سیاه همیشه ادامه دارد. سئوکاران کلاه سیاه سریعا رتبه وب سایت ها را ارتقا داده و نتیجه با موفقیت حاصل می شود. ولی پس از این که گوگل متوجه استفاده از روش های کلاه سیاه در سایت شود، آن وب سایت ها را جریمه می کند و رتبه شان را در نتایج موتورهای جستجو از دست می دهند.

عده ای فکر می کنند که روش کلاه سیاه دیگر منسوخ شده است. همانقدر که گوگل هوشمند می شود، انسان ها و سئوکاران کلاه سیاه نیز هوشمند می شوند و این بازی تا ابد ادامه پیدا می کند.

از جمله فعالیت هایی که سئوکاران انجام می دهند که به کلاه سیاه معروف است می توان به موارد زیر اشاره نمود:
• تبادل یا خرید بک لینک برای وب سایت
• ایجاد صفحات زیاد با محتوای کم و یا نامعتبر
• کپی بودن مطالب یک وب سایت از سایت دیگر
• پرکردن صفحات با کلمات کلیدی
• استفاده از ربات برای بهینه سازی سایت
• و …

پیش بردن سئو سایت با روش های کلاه سیاه نه تنها نتیجه نمی دهد و موفقیت آمیز نخواهد بود، بلکه با جریمه شدن سایت توسط گوگل و موتورهای جستجو نیز مواجه می شود.

سئو کلاه سفید:

یکی از ماندگارترین و بی خطرترین روش های سئو سایت، سئو کلاه سفید می باشد. در این روش تنها با پیروی از دستورات و قوانین الگوریتم های موتور جستجو گوگل سئو انجام می گردد که زمان بسیاری برای انجام این کار سپری می شود تا نتیجه حاصل شود. اما نتیجه حاصله درست و ماندگار خواهد بود.

آیا روش سئو کلاه سفید همیشه نتیجه می دهد؟

سئوی کلاه سفید اکثر اوقات بی فایده است و نتیجه نمی دهد. شما ممکن است برای وب سایت هایی که رقابت سنگین دارند نتوانید با روش های کلاه سفید و درج محتوای بسیار زیاد در سایت به نتیجه مطلوب خود برسید. حتی با صرف هزینه های سنگین و زمان بسیار زیاد امکان پذیر نمی شود. در این صورت باید از سئو کلاه خاکستری استفاده کنید تا بتوانید به نتیجه مطلوب خود برسید.

از جمله فعالیت هایی که در سئو کلاه سفید انجام می شود عبارتند از:

• ارائه محتوای با کیفیت در وب سایت که نیاز کاربر را برطرف نماید.
• لینک دهی متناسب در محتوا و استفاده از کلمات کلیدی متناسب نه بیش از حد در داخل صفحات.

چرا باید از روش کلاه سفید برای سئو سایت استفاده نمود؟

موتور جستجو گوگل یک منبع بزرگ برای ورود ترافیک به وب سایت ها می باشد. حال اگر شما از روش سئو کلاه سیاه استفاده نمایید تا وب سایت شما ترافیک بالایی از سمت گوگل دریافت کند، وب سایت شما از طرف گوگل جریمه شده و رتبه اش را در نتایج از دست می دهد.

سئو کلاه خاکستری:

به استفاده ترکیبی از روش های سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت، سئو کلاه خاکستری گفته می شود.

چرا باید از سئو کلاه خاکستری استفاده نمود؟

در پروژه هایی که رقابت بسیار سنگین است سئو کلاه سفید به تنهایی جواب نمی دهد و باید از روش سئو کلاه خاکستری به گونه ای استفاده کرد که مراقب جریمه شدن سایت و حذف سایت از نتایج گوگل باشیم. اکثر سئوکاران که به طور حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند، در واقع از روش سئو کلاه خاکستری استفاده می نمایند. به طور مثال خرید بک لینک یکی از روش های سئو کلاه سیاه می باشد. حال بسیاری از افراد با درج لینک وب سایت خود در سایت های رایگان و تبادل لینک اقدام به ساخت بک لینک می کنند. به ساخت این نوع بک لینک ها روش مصنوعی گفته می شود. به این روش ساخت بک لینک سئو کلاه خاکستری می گویند. از نظر گوگل ساخت بک لینک ها غیر طبیعی است اما خود شخص به نوعی دچار خود فریبی شده و تصور می کند چون برای ایجاد بک لینک مبلغی پرداخت نکرده پس همه چیز طبیعی است.