۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی چیست؟

سئو که معادل عبارت انگلیسی SEO مخفف عبارت search engine optimization به معنای بهینه سازی موتور های جستجو می باشد که در اصل این عبارت به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. روند بهینه سازی برای گرفتن ترافیک به صورت طبیعی از نتایج جستجو در موتور های جستجو برای وب سایت است.

تمام موتور های جستجو مانند Google، Yahoo، Bing و … نتایج جستجوی اولیه که در صفحات جستجو خود مانند مطالب، تصاویر و فیلم ها ارائه می دهند، رتبه بندی شان بر اساس نظرات کاربران می باشد.
بهینه سازی موتور جستجو تنها روی نتایج اصلی جستجو اثر می گذارند نه روی نتایج پولی یا تبلیغات در گوگل (google adwords).

جدول تناوبی SEO :

جدول تناوبی که در شکل زیر مشاهده می کنید، تمام مفاهیم کلیدی که شما به آنها برای موفقیت در نتایج جستجوگر ها نیاز دارید، ارائه شده است.

جهت دانلود عکس بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دانلود عکس

فاکتورهای سئو سایت چیست؟

در سئو سایت تعدادی فاکتور های قانونی وجود دارد که از سوی موتور جستجو گوگل طبق الگوریتم هایش ارائه شده است. تعدای فاکتور های منفی نیز وجود دارد که تاثیر منفی بر روی سئو سایت می گذارد. برخی از فاکتور های منفی که می توان اشاره نمود، خرید بک لینک و بازدید برای وب سایت می باشد که در مقالات آینده به طور مفصل درباره این موارد صحبت خواهیم کرد.

از جمله فعالیت های سئو و عوامل تاثیر گذار بر روی آن می توان به موارد زیر اشاره نمود که در مقالات آینده در مورد اهمیت هر یک از این موارد صحبت می کنیم:

انتخاب نام دامنه مناسب
انتخاب هاست مناسب
انتخاب کلمات کلیدی
انتخاب عنوان و توضیحات برای همه صفحات وب سایت
بهینه ساختن محتوای سایت
بهینه سازی تصاویر
• سرعت مناسب بارگذاری وب سایت
ریسپانسیو بودن قالب
• معماری سایت
• بهینه سازی کدهای HTML و CSS
ساخت بک لینک
فعالیت در شبکه های اجتماعی
• و …

در قسمت مقالات سئو سایت که توسط گروه طراحی آیسا برایتان فراهم گردیده است می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

منبع : searchengineland