سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه

سئو درون صفحه (One Page SEO) چیست؟

دو دسته بندی برای فعالیت های سئو وجود دارد:

• سئو درون صفحه On Page SEO
• سئو بیرون صفحه Off Page SEO


در این مقاله قصد دارم شما را با یکی از اصلی ترین دسته بندی های سئو یعنی سئو درون صفحه آشنا کنم.
سئو درون صفحه به معنای کنترل تمامی محتویات درون وب سایت و به طور کلی هر چیزی که درون سایت خود بارگذاری می کنید On Page SEO گفته می شود. سئو درون صفحه باید قبل درون بیرون صفحه انجام شود و اگر این کار به خوبی و طبق اصول انجام شود، نصف بیشتر راه را رفته اید.

سئو درون صفحه شامل موارد بسیاری می باشد که هر کدام از آن ها یک از فاکتورهای اصلی گوگل می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت خواهد داشت.

تعدادی از فاکتورهای مهم سئو درون صفحه

سرعت وب سایت: اگر کاربر از سرعت سایت شما راضی باشد یعنی گوگل راضی بوده و یک امتیاز مثبت برای شما حساب می شود.
تصاویر: استفاده از تصاویر با کیفیت و مرتبط در وی سایت می تواند کاربر را در سایت نگه دارد. همچنین تصاویر باید بهینه شده باشند و در سایت قرار بگیرند.
• کدهای سایت: بهینه سازی کدهای سایت در سرعت بارگذاری صفحات سایت بسیار موثر می باشد. پس باید کدهای سایت (HTML,CSS,JS) خود را بهینه نمایید.
عنوان صفحات (Title): استفاده از کلمات کلیدی و مهم در عنوان صفحات برای بالارفتن نرخ کلیک وب سایت و همچنین افزایش سئو سایت
توضیحات صفحات (meta description): توضیحات صفحات یکی از مهمترین عوامل در جذب بازدید کننده به وب سایت می باشد که توضیحات هر صفحه باید مرتبط با محتوای همان صفحه باشد.
ساختار URL صفحات: استفاده از URLهای طولانی و نامفهوم باعث سردرگمی کاربر می شود و همچنین این کار باعث می شود که وب سایت از طرف گوگل جریمه شود.
تگ های H1,…H6: استفاده درست و مناسب از این تگ ها می تواند رتبه وب سایت شما را بهبود ببخشد. در بین این تگ ها، دو تگ H1 و H2 از اهمیت بالایی نسبت به دیگر تگ ها برخوردار هستند.
کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، توضیحات و نوشته های سایت البته به اندازه مناسب نه بیش از حد
لینک های داخلی: لینک های داخلی بین مطالب بسیار حائز اهمیت است که کاربر را در سایت نگه داریم و او را جذب سایت کنیم.

در این مقاله تعدادی از مهمترین فاکتورهای سئو درون صفحه گوگل آورده شد که رعایت هرکدام از این موارد تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت و رتبه بندی کلمات در نتایج موتور جستجو می گذارد.