۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

سئو و بهینه سازی تصاویر

تاثیر بهینه سازی تصاویر بر سئو:

یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی در سئو درون صفحه، بهینه سازی تصاویر است. همان طور که در مقاله “۵ خطای متداول سئو درون صفحه” در مورد خطاهای متداول سئو درون صفحه صحبت کردیم، یکی از موارد اشاره شده بهینه سازی تصاویر بود که در این مقاله مفصل تر درباره این مورد صحبت می کنیم که بتوانید به سئو سایت خود کمک نمایید.
شما تنها با بهینه سازی و سئو تصاویر نمی توانید رتبه سایت خود را ارتقا بدهید. بلکه تنها تجربه کاربری خوبی از وب سایت برای کاربران تان می سازید.

قرار دادن تصاویر جذاب و مرتبط با مطالب و محتوای هر وب سایت تاثیر مستقیمی در جذب کاربر در سایت دارد که به بهبود Bounce Rate وب سایت کمک می کند. پس نتیجه می گیریم که بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است. در زیر تعدادی موارد آورده شده است که رعایت آن ها تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت خواهند گذاشت.

بهینه سازی تصاویر
بهینه سازی تصاویر

۱- حجم پایین تصاویر

حجم تصاویر صفحات وب سایت خود را بدون کاهش کیفیت، پایین آورید تا در سرعت سایت مشکلی به وجود نیاید. تصاویر را می توانید با نرم افزارهایی همانند فتوشاپ و … بهینه نمایید. از جمله کارهایی که می توان برای کاهش حجم تصاویر انجام داد، استفاده از فرمت مناسب تصاویر است که رایج ترین فرمت ها PNG و JPG هستند.
همچنین کاهش سایز تصاویر به گونه ای که مناسب سایت باشند، خود باعث کاهش حجم تصاویر می شود.

شما می توانید با استفاده از وب سایت tinypng.com تصاویر وب سایت خود را بهینه نمایید و حجم تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت پایین بیاورید.

۲- استفاده از تگ title

حتما از تگ title در تصاویر خود استفاده نمایید که وقتی کابر اشاره گر ماوس را بر روی تصاویر برد، توضیحی در مورد عکس نوشته شود.

۳- استفاده از تگ alt

تگ alt برای سئو سایت بسیار حائز اهمیت است که باید در تصاویر حتما از این تگ استفاده شود. سعی نمایید در این تگ از کلمات کلیدی استفاده نمایید که مرتبط با موضوع عکس باشد. تگ alt هنگامی که سرعت اینترنت پایین است و یا مرورگر نمی تواند تصویر را بارگذاری کند، متنی که در تگ alt نوشته شده است به جای تصویر نمایش داده می شود که تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد.

منبع: searchenginewatch