جدال با اسپم به وسیله nofollow

جدال با اسپم به وسیله nofollow

توسط admin نوامبر 03, 2016
جدال با اسپم به وسیله nofollowReviewed by Admin on Nov 3Rating:

nofollow لینک ها و سئو سایت

جدال با اسپم به وسیله “nofollow”

تنظیم ارزش خاصیت “rel” از یک لینک به “nofollow” به گوگل می گوید که لینک های مشخصی در سایت شما نباید دنبال شود یا اعتبار صفحه شما را به صفحاتی که لینک شده اند پاس بدهد. تکه کد nofollow کردن لینک به صورت زیر نوشته می شود:
rel=”nofollow”

nofollow چه زمانی مفید خواهد بود؟

اگر سایت شما قسمتنظرات عمومی داشته باشد، لینک ها با این نظارت می توانند اعتبار شما را به صفحاتی که ممکن است مطمئن نباشید انتقال می دهد. قسمت نظرات بلاگ یا سایت ها روی صفحات کاملا مستعد نظرات هرز (اسپم) هستند. این لینک های اضافه شده کاربران را دنبا نکنید که مطمئن شوید که اعتبار شما سخت بدست آمده سایت خود را به یک سایت هرز نمی دهید.

اگر شما یا کاربران سایت شما به یک سایتی که نمی دانید لینک شوید، یا نمی خواهیداعتبار سایتتان را انتقال دهید از nofollow استفاده کنید.

یک نظر هرز پیامی روی یکی از پست های ما گذاشته و امیدوار است کمی از اعتبار سایت ما را بگیرند. به طور خودکار nofollow را به قسمت نظرات و پیام ها اضافه کنید.

افزونه های بسیاری برای بلاگ ها و وب سایت ها وجود دارد که به طور خودکار لینک های نظرات کاربران را nofollow می کند . اما آن هایی از افزونه ها استفاده نمی کنند می توانند به طور دستی لینک ها را nofollow کنند.

این توصیه همین طور برای حوزه های دیگر سایت شما که ممکن است شامل مطالب کابران، انجمن ها، لیست های مرجع و … می باشد. اگر تمایل دارید لینک هایی که توسط شخص سوم اضافه شده را تایید کنید (برای مثال اگر یک کاربر به سایت شما اعتماد کرده) پس نیازی نیس که nofollow را به لینک ها اضافه کنید. در هر حال لینک شدن به سایت هایی که گوگل به عنوان هرز می داند، می تواند روی اعتبار سایت شما تاثیر گذارد. بخش پشتیبانی وبمستر ترفندهای بیشتری برای جلوگیری از نظر هرز دارد. مثل استفاده از کد CAPTCHA.

CAPTCHA

استفاده از کد CAPTCHA یک چالشی برای اطمینان از این که یک فرد واقعی کامت گذاشته است را نشان می دهد.

پس با nofollow نمودن لینک ها از یک اتفاق خطرناک برای سایت و سئو سایت خود که اسپم نام دارد جلوگیری نمایید.

برچسب ها
اشتراک در شبکه های اجتماعی

اطلاع از جدیدترین مقالات

جهت مطلع شدن از آخرین و جدیدترین مقالات، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

مطالب مرتبط

نظر دادن

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است *