تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟

تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟

توسط admin اکتبر 22, 2016
تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟Reviewed by Admin on Oct 22Rating:

UX و UI در سئو سایت

تفاوت UX و UI در طراحی وب سایت چیست؟

در این مقاله قصد دارین شما را با مفهوم UX و UI در طراحی وب سایت آشنا کنیم و همچنین تفاوت این دو در طراحی سایت را مورد بررسی قرار دهیم. پس ابتدا اجازه دهید توضیح مختصری در مورد UX و UI داشته باشیم.

UX:

UX مخفف عبارت User Experience به معنای تجربه کاربری می باشد.به تمامی احساسات و رفتارهای یک کاربر در مقابل استفاده از یک محصول یا سیستم تجربه کاربری گفته می شود. رفتارها و احساسات کاربر شامل درک کاربر از جنبه های مختلف سیستم و یا محصول و همچنین سادگی استفاده از آن مورد بررسی قرار گرفته می شود.
از UX نیز در طراحی وب سایت استفاده می شود. طراحی وب سایت تنها شامل زیبایی سایت نمی باشد. بلکه باید به گونه ای باشد که کاربر با وب سایت ارتباط برقرار نماید. اگر از UX در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید، تاثیر مثبتی بر روی کسب و کار شما خواهد گذاشت. همچنین UX برای انواع وب سایت متفاوت است و هر موضوعی UX مورد نیاز خود را دارد.

UI:

UI مخفف عبارت User Interface به معنای "رابط کاربری" است. رابط کاربری یا همان UI بدین معناست که هر صفحه از وب سایت باید به گونه ای باشد که بتواند مسیری که طراح UX طراحی کرده را پیاده سازی نماید. 
در طراحی وب سایت افرادی که وظیفه UI را به عهده دارند، وظیفه شان این است که یکپارچگی صفحه را در طراحی حفظ نمایند و همچنین محتوای صفحه به طور مناسب چیدمان شود.

تفاوت UX با UI در طراحی وب سایت:

UI برخلاف UX می باشد. یعنی این که UX به احساسات کاربر در استفاده از یک محصول می پرداخت ولی UI به چگونگی ساخت صفحات و یا ابزارها در یک محصول می پردازد. در اصل می توان گفت که کل یک محصول UX می باشد و هر بخش آن محصول مانند تصاویر، متن ها، جداول  و … یک UI می باشند.

شما می توانید با استفاده از افرادی که در این دو زمینه یعنی UX و UI تخصص دارند، طراحی وب سایت خود را به بهترین نحو انجام دهید تا بیشترین سود و سافتده را از وب سایت خود در زمینه فعالیت کاری خود ببرید.

همچنین می توانید در مورد تاثیر گذاری UX و UI در سئو سایت خود به مقاله مرتبط در قسمت مقالات سئو سایت مراجعه نمایید.
 

برچسب ها ,
اشتراک در شبکه های اجتماعی

اطلاع از جدیدترین مقالات

جهت مطلع شدن از آخرین و جدیدترین مقالات، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

مطالب مرتبط

نظر دادن

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است *