تاثیر هاست بر سئو سایت

سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو سایت

یکی از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار بر سئو سایت، میزبانی وب سایت (هاست) می باشد که در نتایج رتبه بندی موتورهای جستجو تاثیر گذار است. انتخاب شرکت میزبانی وب سایت، افزایش رتبه کلمات کلیدی سایت را در نتایج جستجو تضمین نمی کند، اما انتخاب یک شرکت خوب می تواند از عواقبی که ممکن است برای سایت بوجود آید جلوگیری نماید.

عوامل تاثیرگذار میزبانی وب بر روی سئو سایت شامل خرابی، سرعت و موقعیت هاست می باشد.

دو مورد خرابی و سرعت که بر روی SEO می تواند به طور قابل توجهی تاثیر بگذارد، هر ماه نوسان دارد. بنابراین شما باید آن ها را به طور منظم بررسی کنید و به محض این که مشکلی بوجود آمد با شرکت میزبانی وب تماس بگیرید و پیگیر موضوع شوید.

اگر با شرکت های میزبانی وب به جای قرارداد 1 ساله و یا حتی 3 ساله، ماه به ماه قرارداد خود را تمدید کنید، می توانید در صورت بوجود آمدن مشکل هر چه سریعتر شرکت میزبانی سایت خود را تغییر دهید تا عواقب بعدی که ممکن است برای سایت پیش بیاید جلوگیری کرده باشید.

حتی اگر قرارداد بلند مدت و چند ساله برای هسات وب سایت خود منعقد کرده اید، هنگام بوجود آمدن مشکل، با پرداخت هزینه اضافی برای فسخ قرارداد و انتقال هاست به شرکت میزبانی دیگر در مقابل از دست دادن رتبه کلمات کلیدی در نتایج موتورهای جستجو ارزش دارد و از بوجود آمدن آسیب های طولانی مدت به سایت خود جلوگیری کرده اید.

3 عامل میزبانی وب که می تواند بر روی سئو سایت تاثیر گذار باشد، عبارتند از:

خرابی:

خرابی بدین معنی می باشد که چه مقدار زمانی وب سایت شما غیر قابل دسترس است به دلیل مشکلات بوجود آمده در سرور.
ربات های موتور جستجو گوگل روزی چندبار به سایت شما سر می زنند و اگر وب سایت شما هنگامی که ربات های گوگل به سایت می آیند، در دسترس نباشد، یک امتیاز منفی برای سایت به حساب می آید و رتبه بندی شما ممکن است کاهش یابد.
به طور مثال اگر در یک ماه وب سایت شما 99% بدون مشکل باشد و تنها 1% در دسترس نباشد (یعنی 7 ساعت در یک ماه) ممکن است در این 7 ساعت ربات های گوگل چند بار به سایت سر بزنند و با پبغام در دسترس نبودن سایت مواجه شوند که در نهایت باعث کاهش رتبه سایت می شود.

سئو سایت

سرعت:

یکی از 200 فاکتور تاثیر گذار گوگل بر روی سئو وب سایت، سرعت صفحات سایت می باشد. شما می توانید از طریق وب سایت های زیر سرعت صفحات خود را اندازه گیری کنید:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights
http://tools.pingdom.com
http://gtmetrix.com
اگر سرعت بارگذاری صفحات سایت تان کند است و مطمئن هستید که وب سایت تان از نظر پیکربندی و برنامه نویسی بهینه سازی شده است، باید از شرکت میزبانی وب خود این مشکل را جویا شوید و دلیل کندی وب سایت تان را برطرف نماید.

موقعیت:

عوامل مختلفی در رتبه بندی نتایج جستجو گوگل تاثیر دارد. (مانند محتوای سایت، بک لینک و …). برای نمایش نتایج جستجو، ارزیابی موقعیت میزبانی وب در رتبه بندی تاثیر دارد.
به طور مثال اگر هاست شما در کشور آلمان وجود داشته باشد و مردم کشور ایران از موتور جستجو گوگل استفاده نمایند رتبه وب سایت شما پایین تر از وب سایت هایی خواهد بود که هاست وب سایت شان در کشور ایران قرار دارد. پس سعی نمایید شرکت میزبانی وب خود را در همان کشوری که وب سایت تان فعالیت می کند، انتخاب نمایید.

امیدوارم از این مقاله بتوانید شرکت میزبانی وب سایت خود را به وبی انتخاب نمایید که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت بگذارد.

منبع: seomark