۰۳۱۳۲۶۶۰۸۶۹

تاثیر محتوای تکراری بر سئو سایت

در این مقاله به توضیح تاثیر محتوای تکراری بر سئو سایت می پردازیم.

همان طور که در مقاله استراتژی و به روزرسانی محتوا توضیح دادیم، الگوریتم پاندا بر روی تاثیر محتوای تکراری تمرکز کرده است و وب سایت هایی که از محتوای دیگر وب سایت ها در سایت خود استفاده می کنند آن ها را جریمه می کند. همچنین کیفیت محتوا نیز برای این الگوریتم بسیار حائز اهمیت می باشد.

پادشاه هر وب سایت، محتوای آن سایت می باشد. پس استفاده از محتوای تکراری در وب سایت، در واقع ضربه بسیار سنگینی را به سئو سایت وارد می کند.

محتوای تکراری در وب سایت را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

۱- تاثیر محتوای تکراری در صفحات مختلف وب سایت خود

هر مطلب یا نوشته ای ممکن است در صفحات دیگر وب سایت شما نیز وجود داشته باشد که از دید گوگل محتوای تکراری شناخته می شود که بر روی سئو سایت تاثیر منفی می گذارد. به طور مثال:
• صفحه اصلی وب سایت شما با آدرس های متفاوت بارگذاری شود. مثلا: http://www.site.com  و  http://site.com که محتوای این دو صفحه یکسان می باشند. برای جلوگیری از این اتفاق باید از redirect ۳۰۱ استفاده کرد.

• سایت هایی که گزینه ای برای پرینت صفحه دارند، ولی با کلیک بر روی گزینه پرینت یک صفحه دیگر با آدرسی متفاوت و محتوای تکراری باز می شود.

۲- کپی کردن مطالب دیگر سایت ها در وب سایت خود

اگر از دیگر وب سایت ها مطالب را کپی و در سایت خود قرار دهید با جریمه گوگل مواجه می شوید که در رتبه بندی و سئو سایت تاثیر منفی می گذارد.
برای جلوگیری از جریمه شدن باید اصول نگارشی و حق کپی رایت را رعایت کنید.
متن یا پاراگرافی که در سایت کپی می شود، اگر نام منبع ذکر شود، دیگر محتوا تکراری نخواهد بود و جریمه ای برای سایت نخواهد داشت.
اینفوگرافیک و یا ویدئوهایی که در وب سایت خود قرار می دهید، چون که با کدهای مرجع اصلی سایت فراخوان می شوند، هیچ گونه جریمه ای به همراه ندارند.

نتیجه گیری

زمانی که روبات های گوگل با محتوای تکراری در چند سایت مواجه می شوند، آدرس معتبرترین سایت و آن وب سایتی که تاریخ انتشار مطلب قدیمی تر می باشد را انتخاب و در نتایج خود نمایش می دهد و دیگر وب سایت ها را چون که مطالب تکراری دارند، در نتایج نمایش نمی دهد و از دید کاربر مخفی می کند. در این شرایط اگر شما در وب سایت خود مطالب تکراری با ذکر منبع قرار داده باشید، نه تنها جریمه نمی شوید، بلکه مطالب وب سایت تان در گوگل ایندکس می شود ولی در نتایج موتور جستجو گوگل به کاربر نمایش داده نمی شود. پس این کار تاثیر بر سئو وب سایت شما و دریافت ترافیک از موتورهای جستجو را ندارد.