تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

seosocialmedia

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از فعالیت های سئو بیرون صفحه است که برای بهبود رتبه سایت می توان استفاده نمود. هر سیگنال که از شبکه های اجتماعی دریافت شود در رتبه بندی سایت در نتایج موتورهای جستجو موثر می باشد. سیگنال در شبکه های اجتماعی به فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی انجام می گردد گفته می شود. شبکه های اجتماعی جدا از بحث نوع فعالیت و عملکرد، میتوانند در افزایش بازدید بسیار موثر باشند.

شبکه های اجتماعی بسیاری وجود دارند که بسیار محبوب می باشند. از جمله شبکه های اجتماعی خارجی می توان به گوگل پلاس، فیسبوک، توییتر، لینکدین و … اشاره کرد و در داخل نیز شبکه اجتماعی کلوب از محبوبیت بالایی در بین کاربران اینترنتی برخوردار است.

شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت ندارند، اما به طور غیر مستقیم تاثیرگذارند. با محبوب شدن در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها می توان ترافیک سایت را افزایش داد. قراردادن لینک مستقیم به صفحات شما در شبکه های اجتماعی و ایجاد امکان به اشتراک گذاری مطالب میتواند نقش مهمی بر اعتبار سایت و بهبود رتبه شما در نتایج گوگل داشته باشد.

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی:

• برند شدن وب سایت
• معرفی وب سایت خود به کاربران شبکه های اجتماعی
• افزایش ترافیک سایت
• بهبود رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو
• افزایش رتبه الکسا سایت

یکی از مهمترین عواملی که در کسب این موفقیت از طریق شبکه های اجتماعی تاثیر گذار است، طراحی وب سایت می باشد که اگر به طور مناسبی طراحی شده باشد می تواند شما را در ادامه راه کمک نماید. 

اگر هنوز در شبکه های اجتماعی ثبت نام نکرده اید و فعالیت نمی کنید، هرچه سریعتر برای بهبود سئو سایت خود این کار را انجام دهید. البته اول از طراحی وب سایت خود مطمئن شوید که اصولی می باشد که بتواند شما را برای سئو سایت کمک نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.